Login lub e-mail Hasło   

Katastrofa na Ukrainie. - Gdyby posłuchali mądrzejszych ...

Towarzysz Stalin wytyczył granice Ukrainy tak, aby Ukraińcy w swoim własnym państwie byli mniejszością narodową.
Wyświetlenia: 1.193 Zamieszczono 18/07/2014

...

Proszę zwrócić uwagę na to, jak wielkie znaczenie i konsekwencje miały decyzje podjęte wtedy, gdy upadały mocarstwa kolonialne. Zachowanie granic państwowych narzuconych przez kolonialistów np. w Afryce miało w zamyśle zapobiec międzypaństwowym wojnom o granice. Realnie zapoczątkowało niekończącą się serię wojen domowych.

 

Poroniony pomysł, żeby w sztucznie utworzonych państwach wprowadzać demokrację skutkuje nędzą Afrykanów, której końca nie widać.

W państwie, w którym ludność jednego narodu (plemienia) stanowi 60% wyborców, a ludność drugiego plemienia 40% wyborców, wynik "demokratycznych" wyborów jest niezwykle łatwy do przewidzenia. Wiadomo też kto będzie bronił demokracji, a kto dążył za wszelką cenę do wprowadzenia dyktatury.

Nowy Porządek na terenach postsowieckich udał się o wiele lepiej. To nie znaczy, że dobrze. Mamy Czeczenię. Mamy wrzenie na obszarze całego Kaukazu.

Blisko nas mamy Ukrainę, której granice towarzysz Stalin wytyczył tak, aby Ukraińcy w swoim własnym państwie byli mniejszością narodową. Dopiero na skutek przyłączenia dawniej polskiej Galicji, stanowią około połowy obywateli.

Demokracja na Ukrainie przynosi podobne skutki co ta afrykańska.

Szczęśliwie nie ma wojny domowej u naszych granic, ale nie jestem taki pewien, czy w polskim MSZ zdają sobie sprawę z tego, że demokracja Ukraińska to bardzo poważny problem.

Największy problem dla Ukraińców i innych obywateli państwa ukraińskiego, ale dla nas to też problem. Opowiadanie się w konfliktach ukraińskich po którejkolwiek ze stron, grozi potencjalnie wciągnięciem Polski do konfliktu, który może mieć nieobliczalny przebieg.

 

Adam Jezierski

 

PS. Tekst pochodzi artykułu opublikowanego po raz pierwszy 2011.04.01.

Komentarz:

W polskim MSZ zdawali sobie sprawę, ale oficer prowadzący zażądał wywołania wojny domowej na Ukrainie, bo jak  będzie wojna światowa, to amerykańskich długów nie trzeba będzie płacić. Kto nie wierzy nich się zastanowi: - Putin i Ławrow formalnie oskarżyli Sikorskiego o przywiezienie na Majdan w Kijowie snajperów-morderców szkolonych w Polsce.  Po Sikorskim spłynęło to hańbiące go (Sikorskiego) oskarżenie tak jak kiedyś spłynęło po Kwaśniewskim i Millerze oskarżenie o stosowanie zbrodniczych tortur w Kiejkutach.

...

Podobne artykuły


47
komentarze: 39 | wyświetlenia: 62077
20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 8523
32
komentarze: 51 | wyświetlenia: 9325
25
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2515
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1675
38
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3639
26
komentarze: 10 | wyświetlenia: 11691
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2002
11
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1531
6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 784
41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 10904
 
Autor
ArtykułAdamie, stalinowskie metody podzialow terytorialno-narodowosciowych zostaly kompletnie "skarykaturyzowane" przez pozbawionego wszelkiej politycznej wyobrazni i ... inteligencji Chruszczowa, ktory - po smierci swojego pryncypala - jednym pociagnieciem olowka przyznal Krym ... Ukrainie... przepraszam Ukrainskiej SRR...
Majdany zrodzily anty-Majdany... czy az tak trudno bylo to przewidziec?

Az tudno mi uwierzyc, ze ten profetyczny tekst zostal napisany 2011.04.01

@youngcontrarian:
Możesz wygugłować. Wpisz fragment (dwa zdania) tekstu, a potem Interia360.
Pozdr.

@Adam Jezierski:
Sprawdzilem... niesamowite...
Boje sie teraz czytac Twoje artykuly :-)
Jednakze "lidr Europy" Pan Radek definitywnie powinien sie z nimi zapoznac... dla otrzezwienia...

Proroku Adamie,
świetny tekst!
CYT: "Opowiadanie się w konfliktach ukraińskich po którejkolwiek ze stron, grozi (…)".
Opowiadać się po którejkolwiek ze stron można nawet milczeniem. Ja osobiście natomiast opowiadałbym się po stronie PRAWDY. Tylko pionki w szachach są biało-czarne. :-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska