Login lub e-mail Hasło   

Polska - Kraj misji

Do Polski przybywa coraz więcej misjonarzy. Przybywają żeby nas nawracać.
Wyświetlenia: 1.094 Zamieszczono 20/07/2014

...

Polska jest krajem misyjnym.

To nie będzie o tym, że wielu misjonarzy i misjonarek z Polski, wyrusza w Świat, głosić Słowo Boże. To będzie o tym, że do nas przybywa coraz więcej misjonarzy, żeby nas nawracać.

Przybywa coraz więcej, ponieważ w Polsce łatwo o sukces. Dlaczego?

W Polsce jest wielu ludzi, którym religia jest potrzebna do życia. Bez niej sobie go nie wyobrażają. Większość z nich jest wychowana w wierze katolickiej. Tymczasem polski Kościół Katolicki traci zaufanie wielu wiernych. - To dzięki takim ewangelizatorom jak Tadeusz Rydzyk, ale nie tylko on.

 

Działalność polityczna, skrajnego odłamu polskiego duchowieństwa, przyciąga wielu wiernych i wielu wiernych zdecydowanie odpycha od Kościoła Katolickiego. Podobnie jest z materializmem wśród kleru, uważanym przez wielu Polaków za niezgodny z duchem przekazu religijnego.

 

Misjonarze obcych religii wchodzą z łatwością na wolne pole

Pracuję w takim miejscu, w którym często ich spotykałem. Ponieważ zajmuję się naukowo sposobami ludzkiego myślenia, chętnie wysłuchuję ich argumentów. = Jako zatwardziały agnostyk, jestem na nie bardzo odporny. Umiem też, gdy zachodzi potrzeba, grzecznie pozbyć się natrętów, a w razie czego również niegrzecznie.

Ostatnio mniej mnie odwiedzają, ponieważ nauczyli się pewnych rzeczy. Wiedzą już, że zaczepianie ludzi na ulicy, rozmowy ze sprzedawcami w sklepach itp. są mało efektywne. Czasami może to też być niebezpieczne dla nich.

Działają podczas pielgrzymek, gromadzą się wokół sanktuariów, których w Polsce dużo, jak chyba nigdzie na świecie. Tam spotykają młodzież z rozbudzonymi potrzebami religijnymi. Wyłuskują spośród nich takich, którzy mają wątpliwości co do nauki Kościoła albo postawy etycznej księży. Z tego co wiem, mają dużo sukcesów.

Poszukują też wyznawców przy pomocy internetu.

 

Zwalczaniem obcych misjonarzy zajmuje się Kościół Katolicki

Zwalczaniem obcych misjonarzy zajmuje się Kościół Katolicki

Stosuje metody wypróbowane, ale budzące wątpliwości dotyczące ich skuteczności.

Państwo udaje, że nie ma sprawy. Niekościelne organizacje pozarządowe unikają tego tematu.

Tymczasem pozostawienie tej sprawy tylko i wyłącznie w gestii Kościoła Katolickiego to błąd.

Zaczynając od samego początku.

Kościół za najgroźniejsze uważa te wchodzące na polski rynek religie, które odbierają mu największą ilość wiernych. Najwięcej nimi się zajmuje.

Przy takiej optyce spojrzenia, naturalnym będzie pomijanie małych grup.

Tymczasem brak zainteresowania niektórymi małymi grupami może mieć opłakane konsekwencje.

 

Moim zdaniem, najważniejsza jest ideologia, którą głoszą obcy misjonarze. Uważam, że ich działalność powinna być monitorowana również przez państwo, ewentualnie we współpracy z niekatolickimi organizacjami pozarządowymi.

Póki co nie słyszałem, żeby w Polsce stało się coś specjalnie złego w związku z intensyfikacją akcji misyjnych, ale problem będzie narastał.

Zwiększa się łatwość przepływu ludzi, a  hierarchia Polskiego Kościoła Katolickiego toleruje zachowania kleru, które wielu wiernych wystawią na pokusę konwersji.

 

Adam Jezierski

...

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1235
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1031
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1108
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 785
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 752
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1904
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 588
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1046
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 551
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 900
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Faszysta właśnie odrzucił.

Na Latającego Potwora Spaghetti! Panie Adamie! Katolicki małą literą! ... Ech ta propaganda...ponoć wszyćko drożeje. W TVN chleb po 11 zeta za bochen...a u mnie wszystko po staremu...chleb mały - 2.20, sadło - 2.50 za kg., słonina - 5, a podgardle - niecałe 10.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde:
Mamy obecnie bardzo dużo różnych rodzajów chleba.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: wszycko dlatego,
że GUS jeszcze nie w rękach Katolickich i też kłamie, bo u nas tanieje, ludziom żyje się dostatniej i rozmnażamy się jak króliki. W telewizor taki ekspert godoł, że jak będzie deczko lepi to zaczniemy wariować.

@Hamilton:
Polska była w ruinie.
Stała nad przepaścią.
Od tego czasu zrobiliśmy ogromny krok naprzód.
Dzięki naczelnikowi Kaczyńskiemu i Dudzie podnóżkowi jego.

@Adam Jezierski: szanowny panie hrabio, nie wiem ile jest za obrazę prezydenta ale nazywanie zwykłego posła naczelnikiem przez małe 'n' jest karygodne, niedopuszczalne i nieludzkie.

@Hamilton:
Testuję wrażliwość Kaczyńskiego.
Testuję też Służby Specjalne. - Jestem bardzo ciekaw jakiego rodzaje obraza Dudy spowoduje, że ruszą dupy ze stołków?

@Adam Jezierski: testuj, tylko pamiętaj, że coraz więcej Pawłowiczów i Piotrowiczów zostaje niezależnymi politycznie i kryształowymi sędziami i dalsze testy możesz mieć na spacerniaku we Wronkach ze wspomaganiem przedłużonego ramienia służb więziennych.

@Hamilton:
Wcześniej stałbym się sławny i moje evergreeny przeczytałoby setki tysięcy.

@Adam Jezierski: Adaśko w zakładach penitencjarnych w Polsce przebywa ok. 75 tys. osób. Będziesz mógł im czytać całe długie lata. Nawet nie zdążysz zauważyć upływu czasu. Hahaha 25 lat ci zleci jak miesiąc na eioba. Dożywocia ci nie dadzą chyba. Chociaż sprawa poważna z naruszeniem dóbr zwykłego p osła. A takie zwykłe posły są bardziej wrażliwe niż te niezwykłe.

@Adam Jezierski: hahaha - chociaż Adaśko jak taki zwykły posieł zacznie czytać twoje evercuśtamy to może się załamać psychicznie.

@Hamilton:
Być może motywem, a z pewnością usprawiedliwieniem niedołęgów od palanta Kamińskiego, jest obawa, że ledwo żywy naczelnik odkorkuje poznawszy prawdę.

@Adam Jezierski: Byś spełnił swe marzenia, potrzebne drobne przekształcenia. W witrynie umieść swą biblię "Main Kampf" z dedykacją swego guru, podfarbuj tupecik , przystrzyż wąsik i po krótki treningu: https://www.youtube.com/watch?(...)o&t=20s nawet Dulkiewicz do księgi pamiątkowej się wpisze obok małżonki Donka. Odwagi adaśku wyczyn będzie iście wiekopomny, a kolejki aż po Westerplatte.

@Adam Jezierski: Adaśko zawsze byłeś bohaterskim bohaterem i zawsze takim pozostaniesz w naszych sercach i wątrobach. Nikt ci chwały nie zabierze.

@Adam Jezierski: Adaśko jestem pewny, że kto jak kto, ale ty dysponujesz tak tajnymi informacjami, że każdy dostanie zawału, porażenia mózgowego, padaczki i sraczki jak im to wygarniesz. U mnie i u mojej rodziny zdiagnozowałeś wrzody na odległość, których najlepsi dermatolodzy nie zauważyli. A u siebie lekceważysz rozległego wrzoda mózgu. Tak się poświęcasz.

@Hamilton:
Nie zauważyłeś epidemii porażenia mózgowego w partii pisiorów?
Jotko49 już zachorował.

@Adam Jezierski: dysfunkcje mózgu są chyba ponadpartyjne. Nigdy do żadnej nie należałem i jestem kompletnym zerem jako partyjny aparatczik. I niech tak pozostanie.

@jotko49: rzuć się jak ongiś Reytan w Sejmie w obronie tajemnicy kto wybrał tą krajową radę sadownictwa, a niebawem wszyscy zapomnimy jak się nazywamy. Będziemy nosili numery a ZERA ordery.

@Hamilton: Mnie po czterech dniach z harcerstwa wyciepali za niesubordynację. Więc śmiertelnie obrażony dotychczas nie miałem żadnej przynależności nawet w wojsku byłem jedynym w eskadrze bez odznaki KMW. A i w naturze księdza widziałem kilka lat temu na pogrzebie, taka menda ze mnie. I raczej Stańczykiem bym był niżli Reytanem, tylko adaś mi czapeczkę z dzwoneczkami zaiwanił i teraz gra pierwsze ...  wyświetl więcej

@jotko49: jak tak paczam to wychodzi na to, że nawet te nowe i kryształowe sądy Piotrowiczów, Pawłowiczów i innych Wolfgangów będą mieć dostęp tylko do tych informacji na które zezwoli zwykły posieł. O takiem Polskiem walczyłeś swoją niesubordynacją ?

@Adam Jezierski: Porażenia bywają podleczane, jak dotychczas natrafiono u Popaprańców czarną materię jako pozostałość po tkance mózgowej, i wobec grawitacji bliskiej im czarnej dziury, medycyna jest bezsilna.

@Hamilton: Nie przejmuj się, zanim Koperfild grodzki zdejmie z stanowiska Dutkiewicza, Juszczyszyn niejednego sędziego z nieprawego łoża wyśle do Brata Alberta w skarpetkach> Nie wierzysz? , spytaj Neumana...
My tu gadu-gadu a adaś raczki zaciera, wąsika postrzyga a my mu publikę naganiamy. Już jedną szprotę z gatunku ryba -piła na pusty haczyk zdybał. Papatki jak mawia kjulowa;-))

@jotko49: niezależne Piotrowicze i Pawłowiczówny gwarancją sprawiedliwych i niezawisłych sądów. Nie rozśmieszaj mnie. O kopertach Grodzkiego wszyscy słyszeli ale nikt nie widział, kopertę dewelopera dla księdza widzieli ale nikt nie słyszał by znalazł się jeden prokurator ze zreformowanej już prokuratury by miał odwagę o cokolwiek zapytać.

@jotko49: hahaha - dwa gangi rywalizują o wpływy na dzielnicy i podział łupów a gawiedź się tym podnieca. Jedni mają Neumanow inni pancernych Marianów i senatorskich Kogucików na odstrzał.

@Hamilton: Śmiech to zdrowie, dziękować nie musisz wszak i ja tego nie czynię. Nie znam angielskiego więc nie panimaju ich żartów, co innego szwedzki, lecz wolę już żydowski o ile mają tłumaczenie i ten specyficzną wymowę. Lecz czarzastych dowcipów z teatrzyku Jachiry ni w ząb...taki ze mnie głąb. Bywaj.

@jotko49: nie jestem fanem Jachiry i uważam, że to żałosny i prymitywny dowcip. Pewnie gdyby pracowała dla TVP byłaby uwielbiana przez prezesów a nawet przez milordzika.

@jotko49: aha ten sędzia Juszczyszyn nie ma żadnych praw, bo mu prawiczki i sprawiedliwiczki nogi z dupy powyrywają ale sędzia od Ziobry ma prawo ingerować w to co robi Juszczyszyn i dostanie awans ?

@Hamilton: Nie wierzę że nie dotarło do ciebie info o sprawiedliwym, uzasadnionym jego wyroku. Po prostu w swej bezgranicznej empatii, wzorem Gersdorf i wyjątkowej kasty z swą lewo-oczną sprawiedliwością stwierdzisz iż nie widziałeś akt. No i masz już czyste sumienie- tak jest takie cosik. Dotychczas Ziobrowi skoczyli mu na kant i tyle też zrobią mu w przyszłości. Wszak on z kasty szczególnej. Tam ...  wyświetl więcej

@jotko49: aha i dlatego nikt nie może zobaczyć akt kto wybrał tę nową kastę z KRS. Ciekawe kiedy zaczną chodzić w kapturach. Przekonałeś mnie. Też pozdrawiam.

@Hamilton: Dzięki za konstruktywną rozmowę o zupie z ripostą o dupie.
Nie spytam już gdzie studiowałeś erystykę mimo iż też lubię gimnastykę... Z poważaniem Jotko

@jotko49: po tej reformie sądy będą działać już tak sprawnie, że wyroki będą wydawane na 3 dni przed dokonaniem przestępstwa. Jak na razie ..... jeden wielki burdel i nikt nic nie wie. Leczenie cholery gangreną.

@Hamilton: Lecz tylko wg, Twej i babci Pawlakowej logiki "sąd sądem ale sprawiedliwość...", wierny ja zawsze zasadzie "per fas et nefas " oraz "retorsio argumenti " I tu masz całkowitą rację.
>(wszelkimi dozwolonymi i niedozwolonymi środkami), (odwrócenie kierunku argumentu)

@jotko49: ja mam wątpliwości co do tej dziwnej tajności tych list poparcia a ty mi o niesprawiedliwym wyroku sędziego. Co ma jedno z drugim wspólnego ? Coś mówiłeś o erystyce ? Niesprawiedliwy wyrok jest powodem tej tajności ? Gdyby był inny sędzia to powodem mogą być jego okulary, kaszel lub skąpe owłosienie.

@Hamilton: Wspomniałeś o Juszczyszynie i Ziobrystach. Więc odniosłem się do niego jak i Ziobrystów. Przeskoczyłeś na KRS. Aż takim idiotą nie jestem. Obserwuje od lat uprawianą erystykę, nieraz w błahych sprawach rozbawiasz mnie choć i zniesmaczasz. Przypomnę tylko iż ktoś kiedyś już chyba ci to zarzucił.
Zakładam iż poznałeś zasady erystyki i uprawiasz ja bezwzględnie, bowiem raczej urodzi ...  wyświetl więcej

@jotko49: nie mogłem pominąć tego Juszvzyszyna bo prowadzi te sprawe. Argumentacja, że ktoś mi zarzucił erystykę nie może być dowodem na to, że uprawiam erystykę, bo to też jest erystyka. Trudno, że nie pagawarim. Nie zgadzaliśmy się ze sobą jednak z klasą i merytorycznie. I to doceniam. Tak czy inaczej dla mnie nie jest to powód by traktować cię jak wroga.

@Hamilton: To ja tak twierdzę, mimo iż ktoś to wspomniał.
Jest to jednakże pewną hipokryzją i z mej strony gdyż pewne jej elementy zdarza się użyć bezwiednie czyli podświadomie, być może wypijamy je z mlekiem...(a ty nie garb się)
Nie mniej z zwykłego skąpstwa oszczędzam na sznurku dla swych antagonistów. Dodatkowo hołduję czasem zasadzie "la paix vaut encore mieux que la verité", a także czego uczy jedno przysłowie arabskie: „na drzewie milczenia wisi owoc jego — spokój.”

@jotko49: a ja nie noszę ani sznurków ani gałęzi dla swoich adwersarzy. Nie będę też zapalał stosów a tym bardziej wieszał dzieci i wnuków byłych komunistów, którzy leżą 2 metry po trawnikiem. To zostawię tępym dzikom milordzikom. Część.

@jotko49: w życiu nie widziałem dyskusji bez elementów erystyki. Jeśli się tobie udało to jesteś wybrańcem losu. Problem w skali i w intencjach.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska