Login lub e-mail Hasło   

Gdzie są moje pieniądze?

Zaczęła się dyskusja o OFE, która potrwa jeszcze do tego momentu, kiedy już wszyscy dokonają wyboru albo za nich ktoś wybierze. Mnie państwo, które w innym artykul...
Wyświetlenia: 2.579 Zamieszczono 20/07/2014

Zaczęła się dyskusja o OFE, która potrwa jeszcze do tego momentu, kiedy już wszyscy dokonają wyboru albo za nich ktoś wybierze. Mnie państwo, które w innym artykule nazwałem potworem, zmusiło do płacenia skladki jakimś bliżej nieokreślonym funduszom, nie pozostawiając żadnego wyboru. Przez ponad dziesięć lat nazbierała się pewnie niezła sakiewka. Proszę mi powiedzieć, szanowni panowie Buzek i Balcerowicz, gdzie są w tym momencie moje pieniądze?

Polska jest chorym krajem (dzikim? teoretycznym?). Bo tylko w takim kraju człowiek, który rozwalił całe państwo, może uchodzić za autorytet i dodatkowo jeszcze piastować wysokie stanowisko w Brukseli. Mam na myśli Jerzego Buzka, stojącego na czele rządu, który przeprowadził tzw. cztery wielkie reformy. Owe cztery reformy to nic innego jak demontaż państwa. Gdzie są dzisiaj Kasy Chorych? Jak po piętnastu latach wygląda polska szkoła? Czy reforma samorządowa usprawniła działanie struktur lokalnych? Czy raczej rozmnożyła aparat urzędniczy uniemożliwiający zdrową przedsiębiorczość? Jak skończyła się reforma emerytalna, wszyscy wiemy! Czy pan Buzek przez te wszystkie lata choć jednym słowem zająknął się na temat efektów jego radosnej twórczości? 

Jak sądzę, są ludzie imiennie odpowiedzialni za demontaż państwa. I oni wszyscy powinni stanąć przed trybunałem stanu. Dlaczego? Bo jeżeli pan Handke nie poniesie żadnej odpowiedzialności za paraliż systemu edukacyjnego, to możemy sobie wyobrazić, że przyjdą kolejni teoretycy, którym wydaje się, że wiedzą wszystko najlepiej, i zaczną wprowadzać następne zmiany pogrążające oświatę. Od Handkego trwa nieustanna "reforma", co dwa, trzy lata wprowadzane są jej następne tzw. etapy, a efekty, niestety, coraz gorsze. Dlatego Buzek, Handke i inni "reformatorzy" przed trybunał!

To, co dzisiaj dzieje się z OFE, jest jest bardzo czytelnym symbolem tego, co zrobił z państwem i społeczeństwem rząd AWS-u. Skutki będziemy odczuwać przez następnych kilkadziesiąt lat. Ludzie, którzy zostali zmuszeni do transferu własnych pieniędzy do tajemniczych funduszy, zostali w bezczelny sposób przez państwo okradzeni. Przecież w każdym w miarę normalnym kraju tego rodzaju skok na kasę byłby nie do pomyślenia. Świadomy obywatel Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji czy USA nigdy nie pozwoliłby na okradanie go przez własne państwo w biały dzień. I nie pomogłyby tłumaczenia, że jest to wyłącznie transfer z jednej skarbonki do drugiej skarbonki, bo wiedziałby, że w ZUS-ie żadnych pieniędzy, realnych pieniędzy po prostu nie ma.

Mogę zostać posądzony o naiwność, ale niech tam, zadam to pytanie. Dlaczego złapany na gorącym uczynku złodziej idzie do więzienia, a politykom bezczelnie zabierającym moje ciężko zarobione pieniądze jeszcze się przypina ordery i nieraz wysyła do parlamentu w Strasburgu? Jeżeli szanowny pan premier dostanie w Europie atrakcyjną synekurę, będzie to dla mnie i pewnie nie tylko upokarzający policzek. Zanim gdziekolwiek pójdzie, niech po sobie posprząta, niech odpowie, wiedział wcześniej od Belki o bezprawnych działaniach Amber Gold, czy nie wiedział? Bo jakoś nie słyszałem, by Premier zwołał konferencję prasową, na której zdementowałby pijackie bredzenie Belki. A jeśli wiedział i nie poinformował ludzi, którzy nieraz stracili oszczędności całego życia, to jego miejsce jest inne niż Europa.

Powtórzę raz jeszcze to, co pisałem w innym artykule: „Państwo, według Hegla, powstało jako przedłużenie możliwości jednostek. Winno zatem stwarzać warunki do optymalnego rozwoju. Słowem, państwo zostało powołane po to, by służyć, organizować i jak najlepiej wykorzystać potencjał i zdolności każdego. Jeśli tak nie jest, państwo nie wypełnia swej podstawowej misji. Upada racja jego istnienia.

Ale jeszcze bardziej skandaliczną sytuacją jest działanie państwa nie w służbie obywateli, ale przeciwko ich podstawowym interesom. Polska takim krajem jest.”

 

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1225
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1026
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1104
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 779
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 751
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1903
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 588
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 551
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 899
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Hegla cytujesz, Janku? To w takim razie cytat za cytat - "Lienin wsiegda żywoj..." :))

CYT.: "'Państwo - mówi Engels, sumując wyniki swej historycznej analizy - nie stanowi w żadnym razie siły, narzuconej społeczeństwu z zewnątrz. Państwo nie jest również 'rzeczywistością idei moralnej”, „obrazem i rzeczywistością rozumu”, jak twierdzi Hegel. Państwo jest wytworem społeczeństwa na określon

...  wyświetl więcej

Janku i Januszu, wiadomosci o podobnej tresci i ladunku emocjonalnym otrzymuje od czlonkow mojej Rodziny (zwlaszcza tych pod 60-ke) w Polsce. Hipokryzja elit rzadzacych (nawet tych demokratycznie wybranych) nie jest czyms nowym...

Skoro zonglujecie panowie cytatami "wielkich tego swiata":

"Nalezy ustanowic system dyktatury, w ktorym ludzie na wyzszym stadium rozwoju sprawuja wladze

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:
Treści tych cytatów mają swoją wagę... :))
Co do zestrzelenia samolotu -nie wierzę p. Putinowi i jego totumfackim za grosz. Władza radziecka (bo tak ona jest) - to banda bezczelnych kłamców, którzy - jak prawdziwi bolszewicy mówią na "czarne" - "białe" i na odwrót. Tacy byli i tacy są nadal. Historia dostarcza wielu dowodów ich przeniewierstw.
Ciekawe jest ty ...  wyświetl więcej

@Janusz Dąbrowski:
Dzieki za koment.
Januszu, gwoli scislosci. Moje odniesienie do medialnego prezentu, ktory w sama pore "spadl z nieba" naszym rzadzacacym elitom napisalem tylko na marginesie. O tym, co mysle o post-sowieckim bagienku pisalem wielokrotnie w moich artykulach.
Generalnie kazdy narod ma takich przywodcow, na jakich zasluguje.
Regula ta dotyczy zwlaszcza ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian:
Zgadzam się z Tobą, Youngcontrarianie - każdy ma to, na co zasłużył - myślą, mową, uczynkiem czy zaniedbaniem. Przykre, acz bardzo prawdziwe.
Najlepszego!

Masz rację Januszu... kit wciskają nam. Trzeba protestować. Znakomity art. Pozdrawiam Serdecznie

@Marcin Sznajder: Kit wciskają tym, którzy nadają się do tego, żeby im wciskać. Żaden polityk nie jest zły - źli są ci, którzy nie umieją lub nie chcą wybierać, bo łatwiej im napisać apoteozę przyrody, niż decydować o losie innych - ze strachu?

Kasy nie ma i nie będzie :P

Dobry artykuł, ale z jednym niestety nie mogę się zgodzić: "Świadomy obywatel Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji czy USA nigdy nie pozwoliłby na okradanie go przez własne państwo w biały dzień".

W 2008 roku wpompowano olbrzymie pieniądze w prywatne banki, bo podobno były "za duże, żeby upaść". Nikt wtedy nie pytał obywateli o zdanie, a spłacanie tego długu przez obywateli jeszcze

...  wyświetl więcej

@pasjonatpl: Twój komentarz, niestety, świadczy o tym, jak wielki jest blat pomiędzy państwem a bankami. Musimy chyba pogodzić się, że demokracja jest mitem. Pozdrawiam.

  Samanthaa  (www),  31/07/2014

Chyba już wszyscy mamy dość tej skorumpowanej, zakłamanej sitwy!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska