Login lub e-mail Hasło   

Co zrobić aby mieć białe zęby? Najistotniejsze informacje!

Białe zęby to założenie wielu z nas, ale niestety nie wszyscy takie mamy. Jak temu zaradzić? Odpowiedź w poniższym artykule.
Wyświetlenia: 727 Zamieszczono 23/07/2014

Białe uzębienie to marzenie większości z nas, ale niestety – regularne picie kawy oraz herbaty, nałóg nikotynowy, używanie gorszej jakości past i szczoteczek, niedbałość, niedługi czas mycia oraz bezmiar podobnych aspektów przekłada się na to, że nasz uśmiech to zazwyczaj żółć, a nie biel. Jak temu zaradzić? Wymieniać moglibyśmy naprawdę długo, ponieważ metod jest niesłychanie dużo, lecz niestety nie każde są efektywne. Wskazane jest więc zapoznać najbardziej interesujące zeń, aby je ze sobą porównać i wyłonić najbardziej odpowiednie w kontekście swoich wymogów.

Garść zasadniczych ciekawostek, zanim zastosujemy paski wybielające

A zatem od podstaw: jak wybielić zęby w domu? Zacznijmy od systematyczności mycia (minimum dwa razy w trakcie dnia – o poranku i wieczorem – chociaż najsłuszniej myć zęby też zawsze po jedzeniu), wydłużenia czasu tej czynności do czterech minut, nabycia pasty do zębów bez fluoru (który tworzy nieatrakcyjny osad) oraz zaznajomienia najefektywniejszych technik mycia (w tym wesprze nas nasz dentysta). Powinno się też zakupić wodę utlenioną, którą przepłuczemy jamę ustną w celu zniwelowania resztek jedzenia, nie zapominać o unikaniu przytoczonej przed momentem herbaty i kawy oraz rzucić uzależnienie nikotynowe (mające skądinąd tragiczny wpływ na nasze uzębienie).

Generalnie sprawę biorąc, jeśli wpiszemy w wyszukiwarce internetowej słowo kluczowe typu – jak mieć białe zęby – przede wszystkim pojawią się wyniki niekonwencjonalnych sposobów na uzyskanie takiego rezultatu. O co chodzi? Tu także możemy pisać niesłychanie długo, gdyż białe zęby osiągniemy niekonwencjonalnie przykładowo za pomocą nacierania zębów skórką pomarańczy, używania roztartych truskawek jako pasty do mycia, płukania ust sodą spożywczą, mycia zębów rozdrobnionymi orzechami włoskimi, a także przy pomocy wypłukania ust roztworem z octu. Czy są to jednak koncepty efektywne? Częściowo tak, połowicznie nie, ale stosowanie ich na pewno nie zaszkodzi.

Wybielacz zębów tudzież wybielanie w gabinecie dentystycznym?


Poza rzeczonymi metodami – niedrogimi i nieraz średnio efektywnymi – są też specjalistyczne metody stomatologiczne. Pierwsza z nich to paski wybielające, a druga to zabieg u dentysty. Pierwsza zapewnia możliwość stosowania w domu (a więc w swobodnie wybranym przez pacjenta czasie), jest adekwatna względem alergików lateksowych, jest zdrowsza dla zębów ze względu na rozplanowanie w czasie, jest tania, charakteryzuje się wielorazowością, jest bardziej długofalowa i dyskretniejsza. Jeśli zaś chodzi o wizytowanie gabinetu stomatologicznego, nie potrzebuje ono notoryczności w noszeniu pasków, nie stwarza ryzyka nadwrażliwości zębów, nie stwarza ryzyka uszczerbków stawowych (chodzi tu naturalnie o stawy skroni i żuchwy), zaręcza szybsze rezultaty, jest skuteczniejsze (głównie dla najgorszych przebarwień), nie wiąże się z zagrożeniem podrażnienia układu pokarmowego, a oprócz tego nie powoduje żadnych trudności z mową, czego o paskach niejednokrotnie napisać nie możemy. Oczywiście nader dużo zależy od tego, z jakiego wybielacza robimy pożytek oraz do jakiego dentysty się wybieramy, wobec czego przed momentem zaprezentowane powinny być potraktowane ogólnie.

Jak wybielić zęby – to już rozumiemy, ale po co to robić?

Ok – spyta ktoś zapewne – ale po co w ogóle zęby wybielać? Mówimy przecież o cenach, zaangażowaniu i cierpliwości, podczas gdy tak naprawdę najistotniejsze są tu spodziewane efekty. Otóż ludzie z bielszymi zębami postrzegamy jako bardziej błyskotliwe (co owocuje choćby w łatwiejsze zdobycie pracy), młodsze (analizy ekspertów dowodzą, że osoby z białym uzębieniem postrzegamy jako mające siedem lat mniej niż faktycznie), piękniejsze i tak dalej. Nie powinno więc szokować, że bardziej ciekawi nas to ile kosztuje wybielanie zębów, a nie choćby powstrzymywanie wypadania owłosienia. Co ciekawe, aż trzydzieści trzy procent światowego społeczeństwa utożsamia białe zęby z zarobkami, uznaniem, wyższym wykształceniem i lepszym statusem społecznym, a zatem nie jest szokujące również i to, że dentystyka zachowawcza spotyka się z coraz większym zaciekawieniem społeczeństwa, liczba zabiegów oraz sprzedawanych wybielaczy bez ustanku wzrasta, białe zęby zdobywają status kultowych, a usługi stomatologiczne zwyczajnie tanieją.

Zanim jednak w ogóle zapytamy, co zrobić aby mieć białe zęby, zatroszczmy się o wyleczenie każdego zeń, przeprowadzenie tak zwanego skalingu oraz uskutecznienie tak zwanego piaskowania. Poza tym warto też pozbyć starych plomb i wprowadzić nowe, które nie będą odróżniały się względem całego uzębienia. Wyłącznie wtenczas osiągniemy oczekiwany rezultat, odpowiedni w stosunku do przeznaczonych na to wszystko środków pieniężnych. Niezależnie natomiast od tego, czy wybieramy domowe sposoby, kupimy wybielacz, czy wybieramy się do stomatologa – bez ustanku wskazane jest pamiętać o konsultowaniu tego z fachowcami. W tym przypadku chodzi nie tylko o samych dentystów, ale również o twórców innowacyjnego sprzętu do wybielania zębów, którzy gwarantują swoim klientom fachowe doradztwo. Reasumując, białe zęby to bezspornie sprawa godna zachodu, ale z drugiej strony – trzeba niemałego poświęcenia, aby je pozyskać.

Podobne artykuły


131
komentarze: 42 | wyświetlenia: 101834
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10123
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2372
30
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2787
28
komentarze: 22 | wyświetlenia: 2166
28
komentarze: 55 | wyświetlenia: 3646
27
komentarze: 22 | wyświetlenia: 2614
27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 20070
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4334
26
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3554
24
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3825
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2009
23
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3495
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2530
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lenartka  (www),  25/05/2015

Ale już nie ma pasków itp dla zwykłych ludzików:
Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 22 października 2012 r. - zmieniającego rozporządzenie w sprawie list substancji niedozwolonych lub dozwolonych z ograniczeniami do stosowania w kosmetykach oraz znaków graficznych umieszczanych na opakowaniach kosmetyków (Dz. U. poz. 1185) dot. stosowania nadtlenku wodoru (i z ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska