Login lub e-mail Hasło   

Trendy w kadrach

Każdy pracownik zna dział kadr: specjaliści ds. kadr przeprowadzają rekrutację, gromadzą dokumentację, naliczają płace, zajmują się szkoleniami oraz zwalnianiem pracowników.
Wyświetlenia: 595 Zamieszczono 24/07/2014

Kadry są istotnym działem każdej firmy i jest to oczywiste. Każdy pracownik zna dział kadr: specjaliści ds. kadr przeprowadzają rekrutację, gromadzą dokumentację, naliczają płace, zajmują się szkoleniami oraz zwalnianiem pracowników. Kadry są kluczowe dla całej firmy oraz jej działania. Bez wydziału kadr nie istnieje żadna duża firma. W małych firmach jest jeden kadrowiec, w dużych natomiast kadry zatrudniają często sztab specjalistów. I jest to całkiem naturalne rozwiązanie, stosowne dla firmy i jej pomocne.

Trendy w kadrach, czyli powiew nowoczesności

Kadry mają także pewne trendy. Obecnie specjaliści ds. kadr szkolą się z wielu dziedzin, aby lepiej rekrutować oraz zwalniać. Profesjonalne wydziały kadr zajmują się również zapewnieniem szkoleń i podnoszeniem kwalifikacji przez pracowników. Kadrowcy nie chcą przecież nikomu zrobić krzywdy, lecz uczynić kadry działem profesjonalnym, reprezentującym interesy pracowników. Kiedyś mówiło się, że kadrowiec działa na rzecz szefów firmy. Dzisiaj kadrowiec jest przyjacielem pracowników oraz rzecznikiem ich interesów.

Jak stworzyć profesjonalny wydział kadr?

Przede wszystkim zatrudnić profesjonalnych kadrowców zainteresowanych pomaganiem pracownikom. Tacy kadrowcy na pewno zadbają o osoby zatrudnione, ich premie i podwyżki. Jeśli pieniędzy brak, wówczas kadrowcy zajmą się motywowaniem pracowników w inny sposób. Pracownik zadowolony to pracownik wiążący się z firmą na długo, na dobre oraz na złe. Warto zatem dbać o pracowników, a kadry najlepiej to potrafią. Nie wystarczy zatrudnić byle kogo: trzeba znaleźć profesjonalnego kadrowca i dać jemu szansę pracy w wydziale kadr. Skorzysta na tym firma, pracownicy oraz specjaliści ds. kadr. Dzięki nim każda firma utrzyma się na rynku i zyska wdzięczność pracowników.

Krótkie podsumowanie

Kadrowcy nie mogą spoczywać na laurach i powinni zadbać o podnoszenie kwalifikacji oraz kompetencji. Każdy kadrowiec jest osobą obcującą z ludźmi i przepisami. W jego pracy przydadzą się na pewno kompetencje psychologiczne oraz wiedza profesjonalna – znajomość przepisów oraz zmian jest obowiązkowa. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Wartość merytoryczną dostarczyła firma: Unit4BS.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1205
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73651
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648286
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15176
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21625
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40554
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17480
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13163
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53357
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22720
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18191
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23317
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska