Login lub e-mail Hasło   

Życiowa Energia cz. 1

Życiowa energia cz. 1 Biochemia ponieważ tak nazywają sie wszystkie procesy które są przekształcanie w energię. Wszystkie procesy biochemiczne to energia, stałość i niezm...
Wyświetlenia: 652 Zamieszczono 24/07/2014

Życiowa energia cz. 1

Biochemia ponieważ tak nazywają sie wszystkie procesy które są przekształcanie w energię. Wszystkie procesy biochemiczne to energia, stałość i niezmienności naszego fizycznego ciała to pozór. W ciągu kilku dni wymieniamy cała wodę w organizmie a w ciągu roku większość tkanek. Jesteśmy w nieustannej zmianie i wymianie z otoczeniem podlegamy wpływom zewnętrznym i wewnętrznym .
Jesteś tym co jesz, co wdychasz, co myślisz i co czujesz. Jakość tej energii decyduje o stanie zdrowia , i jest zawsze odczytywana przez niektóre zwierzęta, innych ludzi a także nas samych jako stan zmęczenia bądź pobudzenia po jakimś zdarzeniu. Pamiętaj że jeśli patrzysz na sprawy poprzez swoje ograniczające przekonania ,oceny, uprzedzenia , wpływasz na cudze pole energetyczne i swoje, zakłócający jego funkcjonowanie to dlatego tez bierze sie dużo chorób z negatywnych emocji.
Można ćwiczyć wizualizacje Twojego celu, twoich marzeń itp natomiast jeśli biochemiczne stan organizmu jest zakłócony będzie tworzył obrazy sfałszowane.
Można również to porównać do samochodu możesz jeździć porsche cayenne i lać do niego niskiej marki paliwo to tym sposobem będziesz tylko niszczył swój samochód tak samo jest z produktami które wprowadzasz do swojego organizmu. Im więcej masz energii tym sprawniejsze jest Twoje ciało a im sprawniejsze ciało tym lepiej wykorzystujesz swoje możliwości by osiągać najlepsze wyniki.
Ja również korzystałem z wielu poradników na temat tego jak zwiększyć swoją energię życiowa, jest wiele sprzeczności na ten temat odkąd zastosowałem kilka bardzo prostych wskazówek pewnego motywatora o imieniu Anthony Robbins dało mi to dużo więcej energii.

Podam Ci kilka rad które również możesz zastosować w Twoim życiu jeśli oczywiście stwierdzisz ze będzie to dla Ciebie korzystne rozwiązanie.

Pierwsza zasada energii to umiejętność poprawnego oddychania
Zauważ pewna kwestie jak zaczynasz sie denerwować bądź masz inne emocje jak ekscytacja, szczęście, radość, tudzież strach, złość, znudzenie twój oddech zupełnie inaczej przepływa przez Twój organizm. Podstawa zdrowia jest zdrowy krwiobieg czyli system , który transportuje tlen i inne substancje odżywcze do twoich komórek. O ile Twój system jest zdrowy to można powiedzieć ze długo będziesz żył.
Co steruje tym systemem oddychanie. Dzięki oddychaniu zasilasz ciało tlenem, a w ten sposób każdej komórki w Twoim organizmie.
Oddychanie nie tylko prowadzi tlen do komórek , steruje również przepływem limfy zapewniając odporność organizmu. Każda komórka jest otoczona płynem limfatyczny i płynu limfatycznego jest w organizmie 4 razy więcej niż krwi.
Zdrowie komórek naszego ciała zależy od pracy układu limfatycznego i jest on odpowiedzialny za pochłanianie substancji toksycznych w organizmie.
Limfa porusza jedynie dzięki głębokim oddechom i ruchu mięśni. Zatem jeśli chcesz mieć zdrowy krwiobieg oraz sprawny układ limfatyczny i immunologiczny musisz głęboko oddychać i wykonywać ruchy które pobudza prace tych układów .
Podczas badań stwierdzono ze podczas prawidłowego oddychania przeponą eliminujemy z ciała wszelkie toksyny taka samo podczas ćwiczeń fizycznych w obu przypadkach ten proces jest piętnastokrotnie zwiększony przez co nabierały energii i nasze samopoczucie sie poprawia.
Również w jodze kładzie sie nacisk na prawidłowe oddychanie , nic tak nie oczyszcza organizmu jak oddychanie. Spośród czynników do zachowania dobrego stanu zdrowia tlen jest najważniejszy . O czym to świadczy?
Naukowcy doszli do przekonania ze brak tlenu odgrywa znacząca role w tworzeniu sie komórek rakowych. A zatem pełne dotlenienie organizmu jest celem najważniejszym a oddychanie stanowi punkt wyjścia. Problem w tym ze wielu ludzi nie wie jak oddychać prawidłowo .
Prawidłowe oddychanie powinno sie odbywać następująco.
Człowiek powinien oddychać w takim rytmie raz-wdech; raz ,dwa, trzy, cztery- trzymać powietrze , raz, dwa- wydech.
Jeśli wiec robisz wdech przez 4 sekundy powinieneś trzymać powietrze w płucach przez szesnaście sekund , a wydychać przez osiem. Dlaczego tak jest? Dlatego ze podczas wydechu usuwasz toksyny przez układ limfatyczny . A trzymasz przez powietrze w płucach cztery razy dłużej ponieważ dotlenisz krew i pobudzasz do działania układ limfatyczny.
Każdy oddech powinieneś zaczynać od brzucha tak jakbyś wysysał z niego powietrze, masz wtedy poczucie jakbyś pompował swój brzuch. Jeśli chodzi o czas to jest analogiczny co do możliwości Twoich płuc wiec nie koniecznie musisz oddychać tak jak napisałem w miarę możliwości dostosuj do swoich potrzeb. Czyli np. 2-8-4 tylko pamiętaj ze jak zaczniesz prawidłowo oddychać to będziesz wydalał toksyny z organizmu co może spowodować to ze będzie Ci sie chciało korzystać częściej z toalety. Powinieneś oddychać tak min 3 razy dziennie po ok 10 min. Również powinieneś uprawiać jakiś sport najlepiej na świeżym powietrzu jeśli jest taka możliwość każde ćwiczenia fizyczne powinny być skoordynowane z Twoim oddechem abyś miał większa wydolność. Wdech i wydech do dzieła .

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 728
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1407
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1617
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1333
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1329
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1611
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 733
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 553
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 924
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska