Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego Mobilny Serwis Samochodowy, a nie stacjonarna stacja obsługi?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://alpari.net.pl/o-firmie/item/134-d(...)gi.html
Mobilny serwis to oszczędność czasu i pieniędzy. Umożliwia naprawę pojazdu w dogodnej lokalizacji – bez konieczności holowania do warsztatu. Ale to nie koniec oszczędności…
Wyświetlenia: 2.280 Zamieszczono 25/07/2014

Nieuczciwe praktyki  warsztatów samochodowych.

Kto z nas nie słyszał o nieuczciwych mechanikach samochodowych, którzy specjalizują się w oszukiwaniu i wyciąganiu pieniędzy z kieszeni swoich klientów? Wśród najczęstszych praktyk warsztatowych naciągaczy znajduje się wycenianie napraw, których w rzeczywistości nie przeprowadzono, montowanie części używanych, regenerowanych lub zamienników zamiast nowych i oryginalnych elementów, stosowanie roztworów zamiast płynów, mnożenie roboczogodzin i wiele, wiele innych.

Zostawiając samochód w warsztacie stacjonarnym przeciętny kierowca może zostać bardzo łatwo oszukany. Nawet wysoka czujność i zapobiegliwość nie zawsze wystarczą do skutecznej obrony przed kombinacjami „fachowców”. Stacje obsługi zarabiają krocie m.in. na nieuczciwej wymianie oleju. Bardzo często mechanicy używają gorszego oleju, niż ten, za który klient zapłacił, albo… nie wymieniają go wcale. Ograniczają się jedynie do oczyszczenia filtra oleju i umieszczenia nowej zawieszki z datą rzekomej wymiany środka smarnego. Nawet przyniesienie własnej bańki oleju nie gwarantuje, że nie zostaniemy oszukani.

Zalety usług Mobilnego Serwisu Samochodowego

Mobilny Serwis Samochodowy umożliwia pełną kontrolę kierowcy nad całym procesem naprawy. Obecność właściciela pojazdu podczas diagnozowania uszkodzenia i naprawy zepsutych elementów gwarantuje rzetelny serwis i uczciwą wycenę. Mobilny warsztat samochodowy naprawia uszkodzenia na bieżąco, dzięki czemu klient cały czas widzi, co dzieje się z jego pojazdem, jakie podzespoły są montowane w jego samochodzie i jakie usługi faktycznie są wykonywane. Właściciel pojazdu nie musi się obawiać, że zapłaci za bliżej nieokreślone czynności czy ogólny przegląd techniczny jego samochodu. Ma ponadto możliwość skontrolowania stanu zużycia poszczególnych elementów i uniknięcia przedwczesnej wymiany średnio zużytych części.

Istotną kwestią jest także czas naprawy. Pozostawiając samochód w warsztacie stacjonarnym bardzo często musimy się liczyć z przedłużającym się czasem usuwania usterki. Żegnamy się z naszym pojazdem na kilka dni, a nawet tygodni. Koszty wciąż rosną, a my dalej nie możemy korzystać z samochodu. Poza tym nie mamy pewności co w tym czasie dzieje się z naszym autem…

Samochody odstawiane do warsztatów na dłużej często są wykorzystywane przez pracowników do prywatnych wyjazdów. Pod pretekstem jazd próbnych mechanicy swobodnie używają aut swoich klientów. Charakter usług świadczonych przez Mobilny Serwis Samochodowy całkowicie eliminuje ten problem. Mobilna diagnostyka i naprawa pojazdów umożliwia właścicielowi pełną kontrolę czasu i jakości usług.

Podobne artykuły


30
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2300
18
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1632
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44447
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 11211
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 66150
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 5951
18
komentarze: 13 | wyświetlenia: 28139
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10100
13
komentarze: 17 | wyświetlenia: 12655
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10736
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6018
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6702
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska