Login lub e-mail Hasło   

"Bella" Lisa Samson

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach"
Wyświetlenia: 637 Zamieszczono 29/07/2014


Nielegalna klinika aborcyjna i młoda kobieta czekająca w kolejce. Nienawidzi siebie, swojego zmarnowanego życia i mężczyzny, który okazał się tchórzem i zostawił ją samą. Spotkanie. Inny mężczyzna, równie zraniony przez swoje decyzje, zwyczajnie jest przy niej. Ona chce zabić swoje maleństwo, on kiedyś dziecko zabił... Jeden dzień, jedna decyzja... Dwoje pozornie sobie obcych ludzi...
.
.
.
.
.
Lubię czytać książki non-fiction, bo pokazują prawdziwe życie. Tym razem sięgnęłam po coś zdawałoby się zupełnie innego. "Bella" to powieść o miłości, ale próżno w niej szukać pompatycznych opisów, grania na emocjach czy przewidywalnych i schematycznych wątków. Książka powstała na podstawie filmu, ale i tak polecam przeczytać ją zanim włączycie DVD. Gwarantuję, że poruszy ona najgłębsze zakamarki Waszego serca, a jeśli myślicie, że go nie macie, to Bella je znajdzie i wyciśnie do ostatniego uderzenia... W prawdziwym świecie, a o takim opowiada "Bella", nie ma prostych rozwiązań, czasem jedna zła decyzja przekreśla wszystko, a konsekwencje trzeba ponosić do końca życia. Ale jeden dzień może też odmienić ponurą przyszłość.
.
.
.
Nina wyjechała z domu w poszukiwaniu kariery tancerki. Marzyła o Broadwayu, ale w życiu trzeba płacić rachunki, sprzątać i wynosić śmieci. Nic nie dostaje się za darmo, a cena, którą trzeba zapłacić jest wysoka. Dziewczyna nie ma nikogo, kto by ją kochał. Od pięciu lat nie rozmawiała z matką, pracuje więc jako kelnerka, nikt jej nie zauważa. Jedna zła decyzja i pojawia się nowe życie. Ale jak pokochać kogoś, gdy nienawidzi się siebie? 
.
.
Jose był gwiazdą futbolu, młody, przystojny, bogaty. Świat stał przed nim otworem. Jeden dzień zmienił wszystko. Mała dziewczynka na ulicy i dwa istnienia stracone. Od lat nie może sobie wybaczyć, że zabił niewinne dziecko, a żadna pokuta nie jest w stanie przywrócić go do życia. Nawet zadawane sobie rany nie chcą zmyć krwi z jego rąk.
.
.
.
Czy tych dwoje ludzi coś łączy? Niby nic, ale to tylko pozory, które łatwo przegapić, jeśli nigdy w życiu nie doświadczyło się tragedii. Pędzi się przez życie i robi wszystko, aby przetrwać. Ale są ludzie, dla których świat się zatrzymał i stoi w miejscu. Nie potrafią iść na przód, a cofnięcie się jest niemożliwe. Uczą się więc żyć na nowo ze swoim bólem, przegraną przyszłością i rozdzierającymi wnętrzności wspomnieniami. Ich świat składa się z małych chwil, prostych uczuć, niewypowiedzianych na głos słów. Dwoje zranionych ludzi. Nie potrafią kochać i nie chcą przyjąć miłości. Nie oczekują też pocieszenia i sloganowych zapewnień, że wszystko się ułoży. Wiedzą, że nic nie będzie takie, jak dawniej, nie wszystko można naprawić. Co więc postanowią? Przyszłość przecież wcześniej czy później przyjdzie...
.
.
.
Tak, jak już wcześniej pisałam, to nie jest książka z prostą i przewidywalną fabułą, bo życie nie pisze prostych historii. "Bella" to opowieść o nas... Polecam!
.
.
Anna M.
Moja ocena: 6 /6


.
.
.
Jeśli zainteresował Cię mój tekst, pozostaw swój komentarz, podziel się tym, co w Tobie obudził. Wspólnie możemy tworzyć świat, rozmawiać i poznawać siebie... Nie znikaj bez śladu... :) 
 
 
 
 

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1065
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 1058
11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 581
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 876
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 989
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 554
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 683
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 678
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 670
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 449
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 776
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 678
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 528
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 856
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 237
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska