Login lub e-mail Hasło   

Bezpieczne hasła w sieci

Na pewno zdajemy sobie sprawę, że Internet jest współcześnie bardzo ważnym medium, które pozwala nam wykonywać pracę, bawić się, uczyć, wciąż zdobywać nowe informacje.
Wyświetlenia: 691 Zamieszczono 30/07/2014

Bez wątpienia są to zalety, jakie sprawiają, że naprawdę jest on dla nas potrzebny, a niektórzy wprost nie wyobrażają sobie bez niego życia. Jednakże warto spojrzeć także z innej strony na Internet i zastanowić się, jakie z jego strony czyhają na nas zagrożenia. Zagrożeń i niebezpieczeństw, jakie mogą czyhać na potencjalnego użytkownika w sieci jest wiele, ponieważ wciąż wzrasta działalność cyberprzestępców, którzy wciąż poszerzają swoją wiedzę, umiejętności, dlatego też w niemalże kilka chwil mogą zawładnąć naszymi danymi osobowymi, czy też przejąć hasła.

ekran logowania

Oszustwa i kradzieże w sieci

Coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, że za pośrednictwem Internetu dochodzi do różnorodnych przestępstw. Jeżeli dotąd nie padliśmy ich ofiarą, możemy uważać się za prawdziwych szczęściarzy, co nie oznacza, że w przyszłości tak właśnie się nie stanie, przez co należy się właściwie zabezpieczyć. Obecnie ilość ataków za pośrednictwem Internetu rośnie niemalże lawinowo, zdarzają się kradzieże tożsamości, wyłudzanie danych osobistych, czy też kradzieże pieniędzy z kont bankowych. Cyberprzestępcy jedynie czekają na adekwatną okazję, na błąd, jaki popełnimy, dlatego też warto być ostrożnym oraz właściwie się zabezpieczać przed ewentualnym zagrożeniem.

Niebezpieczeństwo w sieci

Czasami wprost nie zdajemy sobie sprawy, że utworzenie konta na portalu społecznościowym, może sprawić, że cyberprzestępcy znajdą się w posiadaniu naszych haseł oraz loginów, jakie stworzyliśmy do kont bankowych. Jest to sytuacja bardzo niebezpieczna, ponieważ niemalże w jednej minucie z naszego konta mogą zniknąć wszelkie posiadane pieniądze, zaś odzyskanie ich będzie graniczyło po prostu z cudem. Zastanówmy się, więc jak nie popełniać takich błędów, aby nie groziło nam, że staniemy się ofiarami przestępców. Jeśli potrzebujemy dokładniejszych danych możemy przeczytać ten artykuł który w punktach wyjaśnia jak możemy zadbać o bezpieczeństwa naszych haseł i danych.

Warto mieć na uwadze, że groźne jest dla nas posiadanie takich samych haseł we wszystkich portalach społecznościowych, czy też w sklepach internetowych, w jakich dokonujemy zakupów. W taki sposób bardzo łatwo może dojść do wycieku haseł a tym samym stracimy kontrolę swoją tożsamością w Internecie. Należy, więc zadbać, aby nasze hasła były różnorodne i nie powtarzały się. Co więcej zastanówmy się nad ich utrudnieniem, zastosujmy duże i małe litery, a także cyfry, przez co hasło będzie trudniejsze do złamania. Starajmy się także nie zapisywać naszych haseł w przeglądarkach internetowych, ponieważ, pomimo, że uchodzi to za czyn bezpieczny, nie wiemy, jakie techniki znają, cyberprzestępcy, aby dotrzeć także do niego. Starajmy się samodzielnie zadbać o nasze bezpieczeństwo w sieci, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z Internetu bez żadnych ograniczeń.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61753
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33051
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31652
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64170
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65538
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23735
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29475
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29009
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24169
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26635
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12868
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska