Login lub e-mail Hasło   

Szczęście

Dlaczego myślenie pozytywne zawodzi oraz o tym jak stać się bardziej szczęśliwym Dlaczego to takie ważne, żeby być szczęśliwym? Cóż, przede wszystkim człowiek szczęśliwy,...
Wyświetlenia: 837 Zamieszczono 30/07/2014

Dlaczego myślenie pozytywne zawodzi oraz o tym jak stać się bardziej szczęśliwym

Dlaczego to takie ważne, żeby być szczęśliwym? Cóż, przede wszystkim człowiek szczęśliwy, jak wiadomo, czuje się lepiej. Ale to nie wszystko – poczucie szczęścia nie tylko daje radość, ale sprawia, że odnosimy sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Szczęście jest nie tylko efektem sukcesu - szczęście powoduje ze odnosimy sukcesy.

Mylne definicje na ten temat sprawiają ze każdy biega za co raz to nowa rzeczą materialną bądź pieniędzmi (wiadomo lepiej jest mieć pieniądze niż ich nie mieć oczywistość )myśląc że jak już to zdobędzie to będzie szczęśliwy.
Nie tędy droga ponieważ szczęście nie zależy od tego ile masz pieniędzy i jakimi rzeczami się otaczasz. Z tego względu że pomimo że zdobędziesz upragnione rzeczy i będziesz z tego zadowolony to po jakimś czasie stan twojego ducha wraca stanu przed zdobyciem upragnionej rzeczy bądź partnera, pracy itd....

Za Twoje szczęście nikt inny nie odpowiada jak tylko Ty.

Dlaczego tak jest? Ponieważ dlatego że szybko przyzwyczajają się do tego co mamy.
Nowy samochód, nowy partner, nowa rzecz materialna sprawia że czujemy się zadowoleni natomiast po jakimś czasie wracamy do poprzedniego stanu.

Skoro szczęścia nie da się kupić za pieniądze to jak je osiągnąć?
Inwestować w doświadczenia a nie w rzeczy materialne typu nowa bluzka ,telefon itp...
Jak już pisałem mamy 40% wpływu na swoje zadowolenie.

Sposób Myślenie o sobie i o innych, codzienne zachowanie itd... Wszyscy na świecie szukają szczęścia . Szczęście nie przychodzi z zewnątrz jest tylko i wyłącznie w nas samych.
To , kim jesteś, gdzie jesteś, czym się zajmujesz i co robisz w danej chwili nie czyni Cie szczęśliwym bądź nie szczęśliwym. Ważne jest co o tym myślisz. Dlatego ze jeśli będziemy kultywowali w sobie pewne nawyki automatycznie wyrobimy nowe ścieżki neuronowe w naszym mózgu a przez to będziemy szczęśliwsi.

Rożne poradniki samodoskonalenia obiecują cuda na kiju. Z mojego doświadczenia wynika że jest to bzdura bo próbowałem zagłębiać wiele technik i pokusiłem się o to aby, zaczerpnąć wiedzy na której były robione badania która, w moim doświadczeniu daje lepsze rezultaty niż przysłowiowe " pozytywne myślenie" bądź inne takie rzeczy.
Są książki które są bardzo wartościowe ale to nie o nich mowa.

Piszą żeby wypierać negatywne myśli co z mojego doświadczenia wynika że jeżeli coś wypierasz bądź z czymś walczysz to wybacz ale to uderzy z jeszcze większa siła. Nie raz tak miałem.
Nic dziwnego że ludzie nie są przekonani do takich rzeczy. Próbowałem ale nic z tego nie wyszło. Bzdury. Takie rzeczy często słyszę.

Ale postaram się przekazać coś co może rozjaśni Twój umysł i zapalą się iskierki w twoich oczach.
"To tylko chwila" abyś stał się bardziej zadowolony.

Po pierwsze proponuje aby zacząć prowadzić dziennik w którym będziesz pisał rzeczy które, pomogą Ci w rozwoju.
Pisałem już ze mózg potrzebuje konkretu a w postaci zapisanych słów jak najbardziej ten konkret uzyskuje. Słowo pisane jest zdecydowanie skuteczniejsze i efektywniejsze niż tylko wyobrażenie.
Pisz dziennik tylko przez tydzień i poświęć na to tylko kilka minut dziennie.
Badania wykazują że po tygodniu automatycznie zmienia się nastrój a kiedy zobaczysz że wracasz do starego przyzwyczajenia pisz od nowa.
Zacznij od początku tygodnia i pamiętaj "to tylko chwila"

PONIEDZIAŁEK : PODZIĘKOWANIA
Jest wiele rzeczy w życiu za które możesz być wdzięczny. Może to być związek, dach nad głowa, praca, hobby, a nawet takie proste rzeczy jak wyjście do ulubionej restauracji, wycieczka itd..
Wypisz trzy takie rzeczy za które jesteś wdzięczny.

WTOREK :CUDOWNA CHWILA
Pomysł o najpiękniejszych momentach swojego życia. Jakie to były wydarzenia? Wyobraź sobie to. Co wtedy czułeś? Jakie emocje w Twoich żyłach krążyły? Gdzie byłeś? Opisz te doświadczenia pisz tak jak chcesz bez znaczenia jest ortografia i tego typu rzeczy. Pisz o swoich emocjach.

ŚRODA: TWOJA WYMARZONA PRZYSZŁOŚĆ ORAZ TWOJE „ JA”
Poświęć kilka chwil na opisanie swojego życia w przyszłości. Wyobraź sobie, że udało ci się zrealizować wszystkie plany. Myśl realistycznie, ale załóż, że ciężko pracowałeś i osiągnąłeś to, czego pragniesz. Opisz siebie kim sie staniesz? Jaki będziesz wyglądał ? Jak Cię będą postrzegać i jak Ty sam siebie będziesz postrzegał. Nie pomoże Ci to osiągnąć tych celów bo do osiągnięcia jest potrzebne jeszcze działanie ale poprawi Twój nastrój i skoncentrujesz swój umysł przyszłość.


CZWARTEK : KOCHANY/KOCHANA
Pomysł o kimś kto jest ważny w Twoim życiu. Wyobraź sobie ze masz ostatnia okazje powiedzieć jej jak ważna jest ona dla Ciebie oraz jak wpłynęła na Twoje życie.

PIĄTEK: COŚ EKSCYTUJĄCEGO
Przypomnij sobie trzy wydarzenia zeszłego tygodnia które Ci sie udały bądź byłeś nich zadowolony i je opisz. Mogą to być ważne rzeczy lub drobiazgi w stylu znalezienie miejsca parkingowego, wyjście w jakieś miejsce, spróbowanie czegoś nowego. Coś co napełniło Cię optymizmem.

Jeżeli to nie przyniesie Ci oczekiwanych efektów napisz jeszcze raz za jakiś czas podobny dziennik. Jeżeli dalej nie będziesz miał rezultatów to albo poziom Twojego zadowolenia jest odpowiedni albo trzeba skupić sie nad czymś innym. Lub zadaj pytanie: Co się musi wydarzyć, i kiedy , żebyś poczuł się szczęśliwy? Co potrzebuje robić aby czuć się szczęśliwym?

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1292
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2059
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1425
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1621
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1020
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 793
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 799
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1527
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2136
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1030
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 509
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 934
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  AnnaRoss,  05/08/2014

Hej, to bardzo ciekawe co piszesz widać że wiele nad tym rozmyślałeś bo masz wiele racji, tez kiedyś szukałam odpowiedzi i wiele na ten temat myślałam, dlatego podzielę się z Tobą moim spojrzeniem jeśli zechcesz ;)
zajrzyj tu :
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12(...)0001868

Pozdrawiam serdecznie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska