Login lub e-mail Hasło   

Ile jeszcze będzie deklaracji wiary?

Jeszcze kilka takich deklaracji wiary i okaże się, że Polska (wbrew Konstytucji) - jest państwem wyznaniowym!
Wyświetlenia: 5.468 Zamieszczono 31/07/2014

Po Deklaracji Wiary Lekarzy, przyszła kolej na prawników. Już kilkuset z nich podpisało petycję skierowaną do władz Rzeczypospolitej o umożliwienie im składania przysięgi z Invocatio Dei. Dotychczas ślubowanie takie mogli składać tylko sędziowie i prokuratorzy. A co z innymi? Co z notariuszami, komornikami, adwokatami czy radcami prawnymi, oraz jeszcze innymi przedstawicielami zawodów prawniczych? Oni nie mogą, a chcieliby! Moim zdaniem, należałoby umożliwić to im, bo skoro jedni prawnicy mogą, to dlaczego inni nie? Rozumiem, że dla składającego przysięgę wyznawcy takiego czy innego Boga, pozostanie to sprawą osobistą i nie będzie miało wpływu na respektowanie obowiązującego prawa? Bo, patrząc na działania prof. Bogdana Chazana (lekarza powołującego się na deklarację wiary lekarzy) - można mieć co do tego wątpliwości... No, ale prof. Chazan nie jest prawnikiem i nie wiedział, że Deklaracja deklaracją i prawo ...złamał. Prawnicy to co innego, oni - doskonale znają się na prawie i rozumieją, że ze złamać go nie można. Bo nie będzie wytłumaczenia, że "Bóg nie dopomógł".! Chodzi też o to by, możliwość powołania się na swojego Boga nie była częścią obowiązującej formuły prawnej, a jedynie możliwością. By nie wzmacniało to wagi prawnej, a było jedynie folklorystycznym dodatkiem do słów przysięgi.

I oto przyszła kolej na  - Deklarację Wiary Nauczycieli. Jakże innej od deklaracji prawników. Warto przytoczyć kilka cytatów z owej deklaracji, aby zobrazować z jak daleko posuniętym fanatyzmem możemy mieć do czynienia:

- „Mając na względzie fakt, że Naród Polski jest narodem katolickim i stanowił przez wieki bastion obronny cywilizacji łacińskiej w Europie, a nawet był nazywany przez papieży „Obrońcą świata".

- „Uznaję pierwszeństwo prawa Bożego nad prawem ludzkim -aktualną potrzebę przeciwstawiania się antypedagogicznym ideologiom oraz wszelkiej indoktrynacji we współczesnej „cywilizacji laickiej", sekularnej, a nawet wrogiej Bogu i człowiekowi, której szerzenie grozi restauracją ludobójczych totalitaryzmów.

-potrzebę stałego pogłębiania nie tylko wiedzy zawodowej, ale również wiedzy z zakresu wychowania i nauczania według nauczycielskiego stanowiska Kościoła katolickiego".

Całość nosi nazwę: „Deklaracja Wiary i Sumienia nauczycieli polskich", a jej autorem jest Janusz Górzyński, bloger portalu neon24.pl. Tam też można przeczytać ową deklarację. Czy nie jest to jawnie ogłoszenie, że dla sygnatariuszy deklaracji najważniejsze będą kościelne dogmaty? Nie prawo stanowione, ale właśnie – dogmaty! Czy nie doprowadzi to do ostatecznego zrujnowania polskie edukacji? To, co niedawno wydawało się żartem i miało miejsce wyłącznie w kabaretach, może stać się faktem! I to na naszych oczach! Taka deklaracja byłaby tylko niegroźnym folklorem i wybrykiem fanatyka gdyby nie to, że inicjatywa zyskuje coraz większe grono sympatyków (poparła ją m.in. posłanka PiS Marzena Wróbel i działacze Katolickiego Stowarzyszenia Pedagogów).Czy nie powinno bronić się szkół przed zalewem nauczycieli-fanatyków dla których ważniejsza jest doktryna KK, niż osiągnięcia nauki! Mam nadzieję, że nie chcąc realizować obowiązującego toku nauczania - katolickie sumienie nie pozwali im pracować w laickich instytucjach i zwolnią się z pracy, a KRK zapewni im pracę zgodnie z katolicką doktryną...

Uważam też, że jest już najwyższy czas na – Deklarację Wiary Żołnierza! Wtedy, żeby być w zgodzie z przykazaniem – nie zabijaj – wojsko zachowa czyste sumienie i zamiast na pole walki, ruszy wyćwiczonym krokiem marszowym do najbliższego kościoła, śpiewając:

                                        „Pod Twoją obronę...” 

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1292
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2059
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1425
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1621
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1020
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 793
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 799
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1527
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2136
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1030
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 509
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 934
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Najwyższy czas na wypowiedzenie konkordatu i pokazanie kościelnej mafii, gdzie jest ich miejsce. Faktyczny i praktyczny rozdział państwa od kościoła powinien wreszcie zaistnieć, zgodnie z zapisem konstytucyjnym. Już podnoszą się głosy w sprawie wypowiedzenia, postponowane oczywiście kontrami kleru i jego rzecznika...

@Skalny Kwiat: Chciałoby się rzec - święte słowa! Tylko kto się na to odważy?

Hehehe... Robercie, zobacz jaki link dzisiaj mi wpadł w oko... http://wpolityce.pl/gospodarka(...)t-kafce

Kasiu i Robercie,
Na milosc blizniego, nie zapominajcie ze mowimy o kraju , w ktorym wybrani przez nas parlamentarzysci w ramach gwarantowanej Konstytucja RP "sekularyzacji" powoluja Parlamentarny Zespół Ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.
W ramach naszego systemu edukacyjnego zobowiazuje sie rodzicow podpisywania "NIEZGODY na uczęszczanie ich dzieci na religię". Mowimy o kraju, w ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Young, gdyby to ode mnie zależało, to ten nierząd wysłałabym w czarna dziurę... Teraz mogę tylko działać i chronić mojego syna przed wpływami sekt i wyrabiać mu kręgosłup moralny, bo serce ma już na właściwym miejscu. Polecam wiersz mojego taty: http://eiba.pl/4

@youngcontrarian: Może najwyższy czas na Deklarację Braku (katolickiego) Sumienia?

  barkarz  (www),  31/07/2014

To karygodne, że jeszcze nie ma deklaracji wiary dla strażaków!!! Jak oni mogą gasić pożar powstały od uderzenia pioruna? Przecież to sprzeciwianie się woli boskiej!

@wodniak: WOPR też powinien mieć swoją deklarację? Jak ktoś nie umie pływać, to niech nie wchodzi do rzeki, jeziora, czy innych akwenów wodnych. A jeśli umie, a mimo wszystko zacznie się topić, to w żadnym wypadku nie wolno ratować! Widocznie taka jest wola boska.

@wodniak:
A ja jestem zdecydowanie ZA deklaracjami wiary przedstawicieli wielu zawodów.

o weźmy np. takich oto strażaków. Strażak-katolik powinien jak ognia (JAK OGNIA!) wystrzegać się niektórych metod gaszenia pożarów. Przecież to jasne, z jakim aktem kojarzy się posługiwanie się SIKAWKĄ (to już jakiś zakamuflowany wróg KK w szacownej służbie pożarniczej wymyślił to pojęcie...). Ob

...  wyświetl więcej

@wodniak: Jak oni mogą gasić pożar powstały od uderzenia pioruna? Przecież to sprzeciwianie się woli boskiej!
.......................
Sama prawda ! Na dodatek do gaszenia uzywaja --bosak--a to tylko krok do boska-boski !!
To jest oczywiscie profanacja boskiego imienia !!
W imie boga precz za strazakami !!
bo "Co bog zapalil tego czlowiek nie moze gasic"

  bozonik,  01/08/2014

Ja podpisuje klauzulę sumienia zgodna z wiara w latającego potwora spaghetti. Nie będę płacić podatku od usług jakie wykonuję i żądam szacunku do mojej wiary. Oczywiście to żart. W d.... mam czyjeś wierzenia w czarodzieja, magie i inne bzdety. Jak idę do lekarza, to ma nie leczyć wszelkimi możliwymi sposobami dostępnymi dzięki postępowi medycyny i technologi, a nie osobistymi wierzeniami w cuda, d ...  wyświetl więcej

  Kitek,  03/08/2014

Mam nadzieję doczekać czasów, w którycha "na drzewach zamiast liści będą wisieć..." liturgiści.

  Remter,  03/08/2014
  bozonik,  03/08/2014

Remter Możesz uprościć nieco sens swojej wypowiedzi, bo dzisiaj chyba upał spowodował uśpienie moich szarych komórek i nie wiem o czym piszesz. Widocznie jakaś łaska mnie nie dopadła.

1. Pragniemy wolności wyuzdanej od wszystkiego? - To zdanie jest bez sensu. Każdy ma prawo do wolności takiej jaką zna i pragnie, byle nie kosztem drugiego.
2. Ciało bez ducha to hedonizm? - To jakieś

...  wyświetl więcej

  *Karo*  (www),  06/08/2014

wiara tez nie powinna być ślepa!

  swistak  (www),  20/08/2014

Deklaracja wiary to świadectwo wiary. Dlatego sataniści uważają je za niekoszerne!

Wiara, jest jak samonapędzająca się maszynka słów. Wiary bez słowa nie ma. I to jest najistotniejsze co do formy jej istnienia. Człowiek głodny posila się pokarmem, po to by myśli wydalać. Jak ktoś spożywa, pokarm ten sam jednostajnie, takie same wymyśli wydalane w jego mózgu powstają.

Spójrzmy na kulturę zachodnią, której menu, jest urozmaicone, więc więcej w jej wypowiedziach jest nakłan

...  wyświetl więcej

@void: powinno być: jak dobrze nawożona ziemia, chroni życie rośliny, zwierzęcia, bakterii i robaka.

  Oktawiusz  (www),  21/08/2014

Wiara w coś czego się nie widzi nie powinna zaślepiać naukowców. Lekarze swoją wiedzę opierają o rzeczywiste badania i tego powinni się trzymać. Jak wiara może wziąć górę nad rzeczywistością ?!

  ryh,  18/11/2014

Proponuję "Deklarację Wiary Asenizatorów Polskich" w której jeden z punktów brzmiałby:" I gdybymż na wirniku pompy mojej znalazł resztki niedozwolonych środków antykoncepcyjnych proboszcza właściwegoż powiadomię w celu winnych odstępstwa ukarania. Tak mi dopomóż bóg i Maryja zawsze dziewica...ż"

oby więcej podobnych deklaracji wiary nie było..

A czy z takimi zasadami: moglibyście się zgodzić? http://eiba.pl/1a

Wartości, Zasady, Przykazania i Prawa.

Skoro przedstawiłem Wam już Podstawowe Pojęcia oraz obraz obecnego Świata, czas przedstawić Wartości, Zasady, Przykazania i Prawa, które w tym Świecie powinny być nauczane i przestrzegane.

Musimy pamięt

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska