Login lub e-mail Hasło   

Stracone złudzenia

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 886 Zamieszczono 01/08/2014

Zacząłem od motta, które jest tytułem Honoriusza Balzaka powieści.

Bo według moich głupich rozmyślań ... (nie szukaj we mnie próżności, bo ją zabijam, nie szukaj we mnie uznania bo je depczę, nie kochaj żebraka, który miską myśli urojonych prosi o wybaczenie - jestem bo jestem - cokolwiek to znaczy).

Ale do rzeczy:

Przez każdy punkt, można przeprowadzić nieskończenie wiele prostych. I każda prosta ma wymiar o jeden większy od punktu, bo jest zbiorem ich nieskończonej liczby (iloczyn prostych jest punktem).


Przez każdą linię prostą przechodzi nieskończenie wiele płaszczyzn. I każda płaszczyzna ma wymiar o jeden większy od prostej, bo jest zbiorem nieskończonej ich liczby (iloczyn płaszczyzn jest prostą)


Przez każdą bryłę (kształt) przechodzi nieskończenie wiele przestrzeni. I każda przestrzeń ma wymiar o jeden większy od kształtu bryły, bo jest zbiorem nieskończonej ich liczby (iloczyn przestrzeni jest kształtem).


Ostatnie sformułowanie wskazuje, czym jest czwarty wymiar - jego obraz przestrzenny - 3-wymiarowy, jest naszym postrzegalnym światem. To, że widzimy kształty wynika z rzutowania czwartego wymiaru. Różnorodność przyrodnicza wynika z rzutowania - poprzez promienie światła - wymiaru o jeden większego od tego, który jest możliwy do poznania przez nasz wzrok.

Czyli, to co widzimy, nie jest prawdziwym obrazem świata. Skądinąd wiemy, że każde ożywione stworzenie widzi świat inaczej. I w tej obserwacji jest odpowiedź, dlaczego tak trudno nam ten świat zewnętrzny zrozumieć.

Są w nas hormony i enzymy i wiele innych biologicznych struktur, które swoje działanie opierają na kształcie dopasowania. I to, co widzą nasze zmysły - nawet jeśli poprzez mikroskop elektronowy - ma tylko charakter pasowania jednego kształtu do drugiego ...

Więc, jeśli nasz świat postrzegany wyznacza rzutowanie czwartego wymiaru dającego obraz kształtu każdego obiektu ... to wszystko co widzimy jest tylko iluzją (buddyzm). 

... I dobrze napisał I.C., że zmieniając warunki zewnętrzne (tło grawitacyjne), można zmienić nasze postrzeganie Wszechświata.

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 1778
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 441
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 725
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1286
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1125
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 724
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 826
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 800
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 567
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 534
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 501
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 465
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 381
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 529
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie staraj się rozumować świat - staraj się aby go odczuwać takim, jakim on jest. Czwarty wymiar to naprawa w nas wszystkiego. A więc zmiana naszej mentalności z egoistycznej w altruistyczną. A wówczas zaśpiewamy ; https://www.youtube.com/watch?(...)G4t5Nms Pozdrawiam;)

@Remter: Nie rozumiem Ciebie: mówisz, że należy tylko odczuwać, a sama rozumowo zgłębiasz każdy temat. "Nie zarzucaj komuś czegoś, co sam(-a) czynisz". (Biblia?)

@void: Ten wykład przybliży Tobie moje świadome odbieranie; https://www.youtube.com/watch?(...)1-vhMbQ

Ciekawe jest zachowanie auksyn - hormonów roślinnych odpowiadających m.in. za wzrost i kształt roślin. "Uciekają" one przed światłem słonecznym, gromadząc się, w zacienionej stronie rośliny i jednocześnie powodując powstanie wydłużonych komórek, których efektem jest wygięcie pędu w ... kierunku Słońca. Geo czy fototropizm, polega właśnie na ich przeciwsobnej reakcji na nasłonecznienie.

ośl

...  wyświetl więcej

Zgadzam się z Tobą. Nasze zmysły są bardzo ograniczone - dopasowane do kilku wymiarów. Ale te zmysły można rozwijać. Nie jedno mamy ciało (też podlegające grawitacji). Mamy ciało tzw astralne (uczuciowe), mentalne (myśli). W tych ciałach rozwijają się zmysły. Już teraz wielu odczuwa uczucia innych i "czyta" myśli. Grawitacja działa. jedni się przyciągają uczuciami i myślami a drudzy? I tu jest pro ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska