Login lub e-mail Hasło   

Jaki wpływ na współczesne związki ma technologia?

Współczesna technologia wzmacnia i zacieśnia nasze relacje z bliskimi – dowodzą tego najnowsze badania zainicjowane przez Samsung.
Wyświetlenia: 430 Zamieszczono 04/08/2014

Dzięki doskonałym możliwościom komunikacji, możemy być blisko siebie nawet gdy dzielą nas tysiące kilometrów. Ma to ogromny wpływ na jakość naszego życia osobistego.

W dzisiejszych czasach problem związków na odległość stracił już nieco na znaczeniu. Obecnie jesteśmy w stanie utrzymać związek, nawet gdy widujemy się z ukochaną osobą raz na kilka tygodni. Za sprawą najnowocześniejszej technologii, która umożliwia codzienny kontakt bez ponoszenia właściwie żadnych kosztów, możemy swobodnie dzielić się nawet najmniejszymi przeżyciami z dnia codziennego. Istnieje jednak także druga strona medalu. Jak dowodzą badania przeprowadzone na mieszkańcach pięciu europejskich krajów, technologia może nie tylko umacniać związki, lecz także umożliwiać ich łatwiejsze dla jednej, a bolesne dla drugiej strony zakończenie.

Badanie przeprowadzone przez firmę Samsung dostarcza zaskakujących danych na temat częstotliwości kontaktów Europejczyków, odbywających się przy użyciu urządzeń elektronicznych. Kompleksowe badanie, oparte na ankiecie internetowej, przeprowadzono wśród 5000 respondentów w wieku 18-65 lat w pięciu europejskich krajach (Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech). Niemal dwie trzecie (64%) respondentów w tych krajach uważa, że dzięki technologii więzi w ich rodzinach są silniejsze. Ponadto, badanie potwierdza tezę, że lepsze warunki do komunikacji wzmacniają związki. Jedna czwarta ankietowanych żyjących w związkach korzysta z sieci społecznościowych do komunikowania się ze swoimi partnerami, a ponad jeden na dziesięć (14%) respondentów korzysta w tym celu z połączeń wideo (wideo rozmów).

Samsung Techonomic Index pokazuje też, że coraz częściej przekazujemy sobie informacje o rozstaniu…wiadomością tekstową. Takiej odpowiedzi udzieliło aż 7% ankietowanych, czyli 1 na 14 pytanych. Mimo to, technologia ma zdecydowanie pozytywny wpływ na nasze życie i rozwój, zarówno w kwestiach relacji z innymi, jak i rozwoju osobistego.

Doskonałym przykładem na to, jak nasze życie i relacje mogą stać się jeszcze lepsze jest blog Pięknie Proste. Jest to akcja firmy Samsung, promująca przedsiębiorcze i aktywne kobiety, odnoszące sukcesy i realizujące swoje marzenia. W odniesieniu sukcesu niezwykle pomocne są najnowocześniejsze urządzenia mobilne, które znacznie ułatwiają organizację napiętego grafiku i umożliwiają połączenie życia zawodowego z osobistym, nawet przy bardzo dużej liczbie obowiązków.

Zapraszamy do odwiedzenia bloga www.pieknieproste.pl i przekonania się, jak świat nowoczesnej technologii może pomóc w odniesieniu sukcesu.

Podobne artykuły


12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1238
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 909
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 641
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 823
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 670
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 575
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 971
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 798
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1122
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 442
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska