Login lub e-mail Hasło   

Nie jestem bezdomny

Nie jestem bezdomny. Mam mieszkanie,Z systematycznie opłacam czynsz, mam emeryturę, co wystarcza na zaspokojenie codziennych potrzeb.Nie potrzebuję pomocy ze strony miejskich in...
Wyświetlenia: 666 Zamieszczono 06/08/2014

Nie jestem bezdomny. Mam mieszkanie,Z systematycznie opłacam czynsz, mam emeryturę, co wystarcza na zaspokojenie codziennych potrzeb.Nie potrzebuję pomocy ze strony miejskich instytucji charytatywnych, bo i tak do żadnej z form pomocy się nie kwalifikuję. Przypuszczam, ;że nawet o moim istnieniu nie wiedzą, na liście podopiecznych mają tak wiele pozycji, że ja i kilkadziesiąt mnie podobnych pozostałoby bez zauważenia. Nawet, gdyby ktokolwiek na propagandową chwałę chciał nas wykorzystać. Za kilka tygodni przypomną sobie o nas, bo jeszcze będziemy mogli wrzucić kartkę do urny.

Kiedy komukolwiek z nas coś się, nie daj Panie Boże, przydarzy, miejscowa gazeta  naiwnie zapyta, gdzie była opieka społeczna. Na miejscu wyznaczonym przepisami państwowymi i terenowymi. Ja nie mieszczę się w żadnym przepisie, bo nie jestem bezdomny, nie jestem pozbawiony środków do życia. W śródmieściu mam  duże, wygodne mieszkanie własnościowe. Kupiłem je z nadzieją, że zamieszka w nim wnuk. Nie liczyłem się wtedy z tym, że założy rodzinę gdzie indziej, zdobędzie pozycję w  zawodzie, będzie miał przyjaciół. Gdzie indziej. Zostałem sam. Dla miejskich instytucji nie stanowię problemu.

Opieka społeczna wyruszy jesiennym wieczorem w towarzystwie przedstawicieli innych miejskich instytucji z kociołkiem gorącej zupy dla tych, co na  działkach i gdzie indziej, Ja upadnę na schodach, z kubełkiem węgla. Potem gazeta napisze wspomnienie o takim jednym, co innym pomagał. Zapyta, być może, gdzie była opieka społeczna.

Taki Los. 

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1293
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2073
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1425
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1624
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 795
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1529
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2138
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1033
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 510
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 978
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 456
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  awers,  07/08/2014

Już czas nazwać go "losem polskich emerytów". Oby tylko w takich warunkach socjalnych jak Pan. Wszyscy jesteśmy tu zagrożeni samotnością na starość.

@awers: Właśnie o naszym Losie , o życiu w samotności i Te właśnie komfortowe warunki bytowania sprawiają, że zostajemy pozbawieni konstytucyjnego prawa do opieki ze strony instytucji, do tej opieki powołanych. Dochód powyżej kwoty przepisanej powoduje, że nawet nie zostaniemy wpisani na listę potrzebujących pomocy.Kiedy coś nam się przydarzy, lokalna gazeta opisze, kończąc naiwnym pytaniem, gdzie ...  wyświetl więcej

  awers,  08/08/2014

@Zdzisław Stankiewicz: A przyjrzałeś się kiedy douważniej tej "przysługującej" pomocy, czy chciałbyś z niej skorzystać w chwili potrzeby? Zerknij ile tam poniżenia. Poz.)

Właśnie!

Straszne i niestety - prawdziwe...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska