Login lub e-mail Hasło   

Komorowski - pozorant, czy prezydent naszych marzeń ?

Co jakiś czas pojawia się sondaż pokazujące poparcie jakim darzy naród prezydenta Komorowskiego. Dla mnie za każdym razem, gdy widzę, że waha się ono ok. 70% jest dużym szokiem.
Wyświetlenia: 761 Zamieszczono 07/08/2014

Wiele osób zapyta, ale jak to przecież, to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu! Niestety, w mojej opinii jest on co najwyżej miernym prezydentem. Piszę dziś te słowa z okazji czterech lat prezydentury Komorowskiego chciałbym wystawić mu moją krótką subiektywną opinię. Za rok wybory, w których zapewne Bronek wygra i na następne pięć lat zostanie w Belwederze. Według mnie nie powinien i nie zasługuje. Dlaczego? Bo do tej pory zasłyną głównie "znajomością" ortografii, odkryciami, że "woda ma to do siebie, że się zbiera i stanowi zagrożenie, a potem spływa do Bałtyku" lub walką o to, by byłym agentom WSI nie stała się krzywda a Ci, którzy mieli czelność zlikwidować wojskową służbę ponieśli konsekwencję. ostatnią kwestię odrobinę rozwinę.  

Komorowski nigdy nie krył się ze swoimi powiązaniami z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi podczas głosowania za ich likwidacją poza postkomunistami z SLD był jedynym posłem, który głosował przeciw. Cofając się wstecz możemy sobie przypomnieć jak prezydent naciskał na prokuraturę, która umorzyła śledztwo w sprawie likwidacji WSI którą kierował Antoni Macierewicz. To nie wszystko Twój Ruch, czyli partia dobrego znajomego Komorowskiego - Janusza Palikota domagał się powołania komisji śledczej, która miała zająć się procesem likwidacji WSI. Zastanawia mnie jak głębokie te powiązania dlaczego Bronek tak zaciekle broni wszystkich, którzy byli związani z służbami. Dlaczego o decyzji prokuratury, kiedy umorzyła śledztwo dotyczące wcześniej wspomnianej komisji mówił, że "musi budzić niepokój"? Oczywiście nie twierdzę, że wszystko podczas  procesu WSI odbywało się prawidłowo i zgodnie z przepisami jednak dalej jest to próba walki o komunistyczne służby.Ostatnią rzeczą jaką chcę ocenić jest aktywność prezydenta w sprawie konfliktu na Ukrainie. Według mnie kilka wypowiedzi głowy państwa na temat tych wydarzeń nie jest czymś co powinno nas zadowalać. Komorowski powinien bardziej angażować się w, to by Polska jak najmniej ucierpiała w wyniku tych wydarzeń. Powinien też zacząć działać w temacie modernizacji armii, której przecież jest zwierzchnikiem. No i wreszcie musi zainterweniować teraz, kiedy Rosja nakłada na nas sankcje, które mogą nam przynieść ogromne, bo liczone w miliardach straty naszej i tak będącej w słabej kondycji gospodarce.

W związku z tym wszystkim nadal nie mogę zrozumieć dlaczego Komorowski ma tak duże poparcie. Może dlatego, że stara się, jak najmniej robić i pokazywać się publicznie co powoduje, że obywatele mogą momentami nie pamiętać, że ktoś sprawuję ten najważniejszy urząd w państwie. To w rezultacie daje mu te 70 %, ponieważ ludzie nie mają za co go oceniać. W mojej opinii, to jest strategia na okres prezydentury pana Bronisława być jak najmniej widocznym a dzięki temu odbieranym pozytywnie.

 

 

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1118
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 920
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 829
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 649
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 583
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 484
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1134
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 815
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 980
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 675
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 487
8
komentarze: 105 | wyświetlenia: 583
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

A takie GMO. Już można sprowadzać i siać w Polsce. Ludzie manifestowali pod pałacem, twierdząc, ze te modyfikowane rośliny zanieczyszczą genetycznie sąsiednie uprawy, że są podstawy twierdzić, że ta nienaturalna roślinność jest szkodliwa, ale co oni wiedzą? Uzasadnienie prezydenta z podniesionym długopisem nad kartką było, że nie udowodniono, że GMO jest szkodliwe, to podpisujemy.

  ...,  09/08/2014

Miejsce Bronisława Komorowskiego, w związku ze sprawą weryfikacji WSI i dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, jest na ławie oskarżonych. Niestety, musielibyśmy żyć w innymn kraju, nie w III RP.

Napisałem długi tekst na w/w temat ale przeszedł bez echa więc go skasowałem z eioby. Paraliżujący strach i autocenzura społeczna są silniejsze niż dążenie do prawdy. Dlatego kreatury mają 70% poparc

...  wyświetl więcej

Typowy wytwór "kaczystowsko-gebelsowskiej" propagandy. Najpierw jest cel - zdyskredytować osobę. Później są dokooptywowane niby argumenty - że "bul", że woda, że dobry znajomy Palikota, że zaciekle broni itd, itd. Jakoś autor nie doszukał się, że wujek dziadka był Żydem i wraz z Geringiem polował w Puszczy Białowieskiej lub, pod pistoletem, zagrał w antypolskim hitlerowskim filmie. Gdy J.K. Mikke ...  wyświetl więcej

  ...,  10/08/2014

@Leszek Małkowski:

Towarzyszu Małkowski

Gdyby resztki zwojów mózgowych jakie ci jeszcze pozostały (nie wyprane przez propagandę TVN24 i GW skierowaną do bezmózgich lemingów) jakimś cudem się uaktywniły to zapraszam do lektury art. "Mafia państwowa - sprawa Wojciecha Sumlińskiego" - dostęp: salon24 oraz interia360.

Przytoczę tylko trzy przykłady chwalebnej działalności Broni

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska