Login lub e-mail Hasło   

Źródła rusofobii

To sterowanie agresją przemieszczoną i wywoływanie uczucia zagrożenia zewnętrznym wrogiem zabezpiecza łże elity przed wewnętrzną rewolucją, która niewątpliwie szybko nadciąga.
Wyświetlenia: 1.009 Zamieszczono 12/08/2014

Źródła rusofobii

. Strach przed karą za jawną agresję lub niedostępność źródła frustracji są moderatorami hamującymi agresję. Takie zmienne pośredniczące mogą również wyjaśniać obserwowane często zjawisko agresji ” przemieszczonej ”- ze źródła frustracji na cel bardziej dostępny lub budzący mniejszy lęk. (Krahé 2005:38).

Trudności życia w Polsce, wynikające z braku wiedzy u elit nie potrafiących temu zapobiec, powodują narastającą agresję społeczną. Z uwagi na niewiedzę  o mechanizmach demokracji i propagandy, społeczeństwo Polski współczesnej nie potrafi uwolnić się od narzuconych  interesami obcych państw elit. Ponieważ niezadowolenie z trudności życiowych trwa, trwa również agresja, którą obecne polskie elity umiejętnie kierują przez władzę nad publikatorami. Ponieważ elity polskie są praktycznie nieusuwalne, występuje zjawisko agresji przemieszczonej na cel podpowiedziany przez publikatory sterowane przez łże elity. Tym celem agresji przemieszczonej jest Rosja i Rosjanie. Wynika to też z zaszłości historycznych i kulturowych. Rosja kierowała przecież zaborami a potem narzuciła Polsce

system komunistyczny. Łże elity polskie zakwestionowały niewątpliwe osiągnięcia ustroju komunistycznego w rozwoju infrastrukturalnym kraju. Poza tym w społeczeństwie rosyjskim dominują mężczyźni a w polskim kobiety są równoprawne. Rosjanie poza tym budzą obecnie mniejszy lęk bowiem broni nas NATO i USA. Wszystko to powoduje brak szacunku u Polaków do Rosji i Rosjan a przecież powinniśmy ich podziwiać. Stworzyli  i obronili przecież największe obszarowo państwo na Ziemi i jest to godne podziwu. Rosyjska polityka i mentalność narodu rosyjskiego prawdopodobnie wynika z faktu istnienia ogromnego państwa  i z konieczności jego obrony. To dlatego w gospodarce Rosji dominuje sektor zbrojeniowy a Rosjanie kultywują tradycje wojskowe.

Światowe łże elity sterują agresją przemieszczoną swoich społeczeństw podtrzymując konflikty międzynarodowe, które odwracają uwagę od systemowych trudności wolnorynkowych gospodarek.

To sterowanie agresją przemieszczoną skierowaną na cele zagraniczne  i wywoływanie uczucia zagrożenia zewnętrznym wrogiem zabezpiecza ich przed wewnętrzną rewolucją. Wewnątrz ich krajów następuje  systematyczna koncentracja własności w rękach małej grupy ludzi. Ogranicza to wolną konkurencję zabijającą ludzką przedsiębiorczość będącą motorem postępu gospodarczego i kulturowego. Żeby temu zapobiec trzeba wprowadzić zasadę dziedziczenia własności przez społeczeństwo z którego wyrosła przedsiębiorcza jednostka. Zapobiegnie to narastaniu koncentracji własności i zdynamizuje młodzież do działania oraz światową gospodarkę. Taka zasada dziedziczenia przez lokalną społeczność była charakterystyczna dla kultywujących ją  narodów słowiańskich i teraz trzeba ją upowszechnić na świecie. Zasada dziedziczenia własności przez lokalną społeczność  odmieni świat. Wprowadźmy ją a powstaną wtedy na całym świecie nowe postępowe elity i zapanuje upragniony pokój.

Jakuszowice, dnia 11 08 2014 rok                                                                   Bogdan Góralski

Literatura:

Krahé Barbara (2005), Agresja, Przekład Jacek Suchodolski, Gdańsk: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 882
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 836
7
komentarze: 29 | wyświetlenia: 493
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1295
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 747
5
komentarze: 47 | wyświetlenia: 1081
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142490
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 243403
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 113024
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

To nie jest artykuł, tylko jakieś tam ble ble.Całym tym syfem kieruje K.k od Edyktu Mediolańskiego z 313 roku. To ta banda jest odpowiedzialna prawie za całe zło, które panuje nad światem. Bogów sobie k...a powymyślali i myślą, że to ich usprawiedliwia. Panie mgr. nie zaśmiecaj Pan tymi pierdołami Eioby i internetu. Zarówno Rosją jak i USA kieruje ta banda, bo ona zasiała dawno temu zepsute ziarno, które cały czas daje zatrute pożywienie dla mas.

Jakie to charakterystyczne - "łże elity"!
Panie Inżynierze - widzę, że bardzo mocno Pan jest umocowany w typowym dla rosyjskiej propagandy słownictwie. Znam te charakterystyczne wyrażenia od lat - "łże elity", "łże nauka" (odnosiło się to zazwyczaj do nauki tzw. zachodniej czy osiągnięć "nieprawomyślnych" naukowców radzieckich).

I jeszcze jedno -źródłem mojej "rusofobii" jest chociażby taki filmik - warto go obejrzeć - to tylko 7 minut. Sawietskij Sajuz wsiegda żywoj - już śpiewają hymn - nie Rosji, ale Związku Radzieckiego. I co - może mamy się nie bać razem z Litwinami, Łotyszami, Estończykami czy Ukraińcami?

http://c.wrzuta.pl/whthd13394/(...)5?rnd=0

Panie Goralski lepiej nie pisz Pan za duzo... badz Pan patriota: jedz Pan jabłka i... popijaj je Pan cydrem...

- My kochamy człowieka, ale tylko wtedy, kiedy nie ma w nim pojęcia: Rosja.
My znajdujemy nienawiść łatwo: bo Oni gwałcili Nasze kobiety, zajmowali Nasze terytorium i narzucali nam Swoja władzę.

- ... co ty stary pieprzysz? Przecież gatunek ludzki jest jeden więc nie zna granic?

- Głupi jesteś - nacjonalizm, szowinizm, jest doktryną, której każdy naród próbuje kamuflować, ch

...  wyświetl więcej

„... a przecież powinniśmy ich podziwiać”. Tak, za zabory, rusyfikacje, za niszczenie i przemieszczanie narodów, za gułagi, ich wodza – Stalina; za imperium, które jest i zawsze było jałowe, i nic nie daje ludziom. Bo nie daje wolności, możliwości wolnego rozwoju, a tylko strach. Ale ja lubię Rosjan. Wiem też, że najbardziej skrzywdzeni przez Rosję są sami ich obywatele. To im współczuję. Zamordow ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska