Login lub e-mail Hasło   

Ciekawa aranżacja wnętrza to miłe mieszkanie i przyjemny wypoczynek

Dzisiaj modne staje oszczędne i surowe wykorzystanie wnętrz, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i estetycznym.
Wyświetlenia: 744 Zamieszczono 19/08/2014

Wiele elementów konstrukcyjnych, które kiedyś wykonywane były na budowie zostały zastąpione przez półfabrykaty (np. ławy fundamentowe zalewa się betonem w postaci gotowej mieszanki przywożonej na budowę czy korzysta się z gotowych nadproży przy budowie ścian). Jednocześnie wiele elementów ocieplenia wizualnego stosowane jest by fragmentami by stworzyć przytulną przestrzeń mieszkalna. Duży wpływ na to ma kolorystyka użyta we wnętrzu. Na zdjęciu prezentowane jest zaaranżowane poddasze z kilkoma skosami i wieloma oknami. Trzeba powiedzieć że poddasze to specyficzna przestrzeń do zamieszkania. Jest jednocześnie przytulne jak i nieco mniej praktyczne z powodu prostych „twardo” pod kontem stojących ścian. Jednak dzięki odpowiedniej aranżacji możemy stworzyć przestrzeń ciekawą i tajemniczą.

By całemu domowi obłożonemu ciemną elewacją zewnętrzna (nadaje to indywidualny nonkonformistyczny charakter) nadać przyjazny wizerunek, by nie sprawiał on wrażenia nie gościnnego zastosowano elementy drewniane by przełamać ten nieco chłodny wizerunek. Takie właśnie detale wykończeniowe, czy to drewniane dotyczące zewnętrza, czy rożnego rodzaju inne materiały np. tapety (architektura wnętrza) są bardzo ważne, nadają odpowiedni charakter pomieszczeniom w którym przebywamy.

Przestrzeń poddasza przypomina hale-namiot, została podzielona na pół ścianą. W jednej wydzielonej części utworzono strefę zabawy oraz nieduży pokój gościnny, w drugiej trzy pokoje dla dzieci. Podczas aranżacji przestrzeni poddasza dano upust indywidualnym decyzjom. Dzieci wybierały swoje kolory,rodzice swoje.

Dla maluchów zastosowano specjalne farby tablicowe (pozwalające bezkarnie rysować na ścianie, którą później można spokojnie zetrzeć wilgotną ściereczką). Dla najmłodszej pociechy, która woli własne rysunki prezentować ta kartkach paperu wyznaczono fragment w domu pokryty farbą magnetyczną. Jej zaletą jest to że dzięki specjalnemu składowi chemicznemu możliwe jest przytwierdzanie do ściany różnych elementów na magnez. Dzięki temu najmłodsza pociecha bez kłopotu może na ścianie prezentować galerie swych dokonań.

Inaczej rodzice chcieli nadać oryginalnego ciepłego wyglądu sypialni czy kuchni. Stwierdzili ,że najlepszym rozwiązaniem będzie użycie tapet. I tak odpowiednio do salonu użyli tapet ściennych na fizelinie bardzo mocnych tłoczonych w ciekawe wzory.

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15390
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6625
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6104
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3971
29
komentarze: 142 | wyświetlenia: 5549
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7754
22
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1706
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1716
20
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2311
20
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2982
19
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1711
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 15874
18
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2646
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska