Login lub e-mail Hasło   

Domowa rewolucja przemysłowa

Dzięki nowoczesnym materiałom i technologii możemy mieć wszystko, zaś stwierdzenie, że coś pasuje do czegoś, ma teraz zupełnie nowe znaczenie.
Wyświetlenia: 408 Zamieszczono 24/08/2014

Po pierwsze tęsknota za naturą, jednak nie taką nieskazitelną i wyidealizowaną, lecz autentyczną naznaczoną czasem i wpływami otoczenia. Po drugie fascynacja industrializacją i surową urodą minimalistycznego i funkcjonalnego do bólu stylu. Te właśnie nieoczywiste trendy znajdują odbicie we współczesnej sztuce urządzania wnętrz. Widać to także w ofercie producentów, którzy starają się zaspokoić zmieniające się gusta klientów.  

Dzięki nowoczesnym materiałom i technologii możemy mieć wszystko, zaś stwierdzenie, że coś pasuje do czegoś, ma teraz zupełnie nowe znaczenie. I dobrze, gdyż w urządzaniu wnętrz ważne jest to, by nie było nudno. Dzięki temu, każde mieszkanie może być indywidualne, niepowtarzane i nietypowe.

Naturalne materiały wykończeniowe niekoniecznie oznaczają dzisiaj to samo, co kilka lat wstecz. Marmurowe blaty kuchenne, dębowe meble i podłogi niespodziewanie musiały nieco ustąpić miejsca swoim do tej pory nie zapraszanym na salony krewniakom. Meble wykonane z drugo gatunkowego drewna z sękami, rysami, przebarwieniami i zacięciami po pile stały, wcześniej wykorzystywane tylko do produkcji skrzynek i opakowań, stały się główną i eksponowaną ozdobą stylowych mieszkań. W naszych domach pojawił się również beton, tym razem jednak nie jako budulec ścian, wstydliwie zakryty warstwami tynku, farby i tapet. Odkryty, czasem nieregularny, z dziurkami, lub gładko wyszlifowany stał się szarą eminencją nowoczesnego stylu. Może zagościć praktycznie w każdym pomieszczeniu i wszędzie – na posadzce, ścianie, lub na blacie. W każdej z tych ról estetycznie sprawdza się po prostu doskonale.

Jednak stół z europalet i odsłonięty beton na ścianie to obecnie zbyt mało, aby wyrazić swój gust. W pogoni za własnym stylem pragniemy niemożliwego (przynajmniej jeszcze do niedawna), a kuchnie stały się swego rodzaju laboratoriami dla naszych eksperymentów. Blat kuchenny z rdzewiejącej blachy lub wykonany z tkaniny? Jak najbardziej możliwe, dodatkowo przy jednoczesnym zachowaniu higieny i właściwości praktycznych ( takich jak odporność na ścieranie powierzchni, uderzenia, zarysowania, wysoką temperaturę a czasem nawet właściwości antybakteryjne). Współczesne dekory blatów laminowanych przekraczają granice niemożliwego naśladując lawę wulkaniczną, łupek kalcytowy czy piasek pustyni – materiały, które ze względu na swoją strukturę i właściwości nie nadają się do wykonania nadającego się do użytku blatu.  

Fot. Na zdjęciach nowe dekory blatów kuchennych z kolekcji na rok 2014 firmy Pfleiderer (Calcite Beige, Calcite Grey, Cotton Grey)

Źródło: blog Designerer

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 1757
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 399
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 721
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1269
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1113
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 721
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 823
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 796
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 562
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 528
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 495
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 456
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 352
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 525
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska