Login lub e-mail Hasło   

Nie wiem, Nie umiem, Nie rozumiem.

Już wkrótce duża grupa dzieci, dziś 6 i 7 letnich, przestanie lubić szkołę. Dlaczego?
Wyświetlenia: 1.188 Zamieszczono 27/08/2014

...

 

Jednak dzieci pójdą do szkoły we wrześniu. Na nic zdały się wysiłki polskich polityków, dziennikarzy i internetowych komentatorów.

 

We wrześniu nie nadlecą rakiety z Obwodu Kaliningradzkiego. Rosjanie nie dali się sprowokować. Może nadlecą później. Akcja obrażania narodu rosyjskiego przez polskie media i polskie służby dyplomatyczne rozkręca się z dnia na dzień. Z godziny na godzinę. To test na wytrzymałość Rosjan i wytrzymałość ich przywódcy zwanego w Polsce Putlerem.

 

 

Do szkoły pójdą dzieci sześcioletnie, siedmioletnie i dzieci starsze. Do szkoły pójdzie gimbaza i kandydaci do zdania matury nie umiejący do trzech zliczyć.

 

Zeszłej jesieni i tegorocznej wiosny prowadziłem prywatną ankietę. Gdy udało mi się dorwać dziecko w wieku przedszkolnym i okoliczności wykluczały oskarżenie mnie o molestowanie seksualne, zadawałem dziecku pytanie: - Czy chciałabyś/chciałbyś iść do szkoły?

 

Praktycznie 100% molestowanych nieseksualnie respondentów wyrażało zdecydowaną ochotę skorzystania z obowiązku szkolnego w jak najbliższym możliwym terminie.

 

 

Skąd te setki tysięcy protestujących przeciw obniżeniu wieku szkolnego?

 

Może trochę wyjaśniałoby sprawę to, że już wkrótce duża grupa dzieci przestanie lubić szkołę.

Dlaczego? Kto jest temu winien?

Myślę, że winna jest zarówno szkoła, jak i rodzice tych dzieci, które wkrótce znielubią szkołę. Postaram się wyjaśnić skąd taka hipoteza robocza. (hipoteza robocza, czyli hipoteza do udowodnienia).

 

 

Winą szkoły jest to, że narzuca treści niezgodne z dziecięcymi intuicjami. Winą rodziców jest to, że wychowują narcystyczne dzieci obawiające się przyznania do słabości.

 

Narcystyczne dziecko nie używa słów: - Nie wiem, nie umiem, nie rozumiem. Dziecko narcystyczne zawsze starało się spełnić wymagania rodziców i być najlepsze, najpiękniejsze i najmądrzejsze ze wszystkich dzieci. Przyznanie się do niewiedzy, albo przyznanie się do błędu jest ponad jego siły.

 

Tymczasem: - Nie dowie się ten, który boi przyznać się do niewiedzy. - Nie nauczy się taki, który będzie się wstydził powiedzieć, że nie umie. Zrozumie tylko ten, który poprosi o wytłumaczenie.

 

Skaza narcyzmu zaszczepionego w dzieciństwie często pozostaje i szkodzi w starszym wieku.

 

Kiedyś byłem na wywiadówce w liceum. Była to I klasa liceum, klasa matematyczna, wychowawczyni uczyła matematyki. Pochwaliła moją córkę: - Jedynie Ania Jezierska potrafi zgłosić się, że czegoś nie rozumie i prosić o wytłumaczenie. Reszta siedzi cicho. A potem na klasówce Ania ma piątkę, a jedynek jest 60%.

 

Dziś Ania robi karierę w świecie matematyków. Wprawdzie niektórzy złośliwcy twierdzą, że zrzyna od ojca, ale to jest nieprawda.

 

 

Zaszczepianie narcyzmu jest winą rodziców, a gdzie jest wina szkoły?

 

 

Szkoła promuje bezmyślność. Bezkrytyczne powtarzanie zadanych formułek.

Też podam przykład z własnego doświadczenia. Dziś nie mam dzieci w wieku szkolnym, ale obawiam się, że niewiele było zmian w szkolnym programie matematyki.

Mój syn, gdy był w I klasie podstawówki przyszedł do mnie z kartonem, na którym były odrysowane i pokolorowane wizerunki kogutów.

  • Wytnij mi to tato.

Bylem zajęty i nie miałem ochoty wycinać kogutów z kartonu.

  • Potrzebne mi na jutro do szkoły.

  • Do czego potrzebne?

  • Na matematykę.

  • Jaką matematykę?

  • Bo my tak dodajemy. Na przykład 3 koguty dodać 5 ogórków.

  • A ile to jest 3 koguty dodać 5 ogórków?

  • Jak to tato? Nie wiesz? Osiem.

  • Czego osiem? Dziecko !!!

 

 

Okazało się, że rzeczywiście – TAK DODAWALI !!!

W podręczniku też było bardzo podobnie. Działanie odejmowania zostało wprowadzone w następujący sposób: – 5 owoców – 2 jabłka = 3 gruszki.

 

Swoją metodą przeprowadziłem prywatną ankietę na podwórku i i w okolicach podwórka. Wtedy było to łatwe, ponieważ rozmawianie z obcymi dziećmi nie zagrażało oskarżeniem o molestowanie. Komuna miała swoje zalety ...-:)

 

Na pytanie: - Ile to jest dwa drzewa odjąć jeden listek, dzieci przedszkolne odpowiadały prawidłowo. Dzieci szkolne mówiły, że to jest jeden, albo nie znały odpowiedzi.

 

Z tego może być tylko taki wniosek. Bardziej inteligentne dzieci, już na starcie, w I klasie podstawówki „nie mają zdolności do matematyki”. Takiej matematyki jakiej szkoła próbuje uczyć.

 

Brak „zdolności do matematyki”, czyli niezrozumienie dlaczego 3 koguty + 2 ogórki = 5. Czego to ma być 5 ? - Trudno lubić szkołę, która wciska takie głupoty i stawia dobre stopnie lizusom, którzy klepią zadane formułki.

 

Pamiętajcie:

 Dowie się ten, który przyzna się do niewiedzy. Nauczy się taki, który powie, że nie umie. Zrozumie ten, który poprosi o wytłumaczenie.

 

Najpiękniejsze słowa to: – Nie wiem, Nie umiem, Nie rozumiem.

 

 

Adam Jezierski

 

Przeczytaj także: - "Na co komu szkolna matematyka ?" :  >>> http://www.eioba.pl/a/46la/na-co-komu-szkolna-matematyka

oraz : - "Oświata czy edukacja? Jest różnica !" >>> http://www.eioba.pl/a/402x/oswiata-czy-edukacja-jest-roznica

...

Podobne artykuły


14
komentarze: 79 | wyświetlenia: 2278
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2588
31
komentarze: 30 | wyświetlenia: 7761
26
komentarze: 14 | wyświetlenia: 3310
17
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2823
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 15685
15
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6667
6
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1091
88
komentarze: 53 | wyświetlenia: 47447
20
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6061
58
komentarze: 20 | wyświetlenia: 81016
48
komentarze: 31 | wyświetlenia: 9153
33
komentarze: 12 | wyświetlenia: 19938
 
Autor
ArtykułCYT.: "We wrześniu nie nadlecą rakiety z Obwodu Kaliningradzkiego. Rosjanie nie dali się sprowokować. Może nadlecą później. Akcja obrażania narodu rosyjskiego przez polskie media i polskie służby dyplomatyczne rozkręca się z dnia na dzień. Z godziny na godzinę. To test na wytrzymałość Rosjan i wytrzymałość ich przywódcy zwanego w Polsce Putlerem."

Obrażanie? Czyżby? Nieprawdą jest, że Rosj

...  wyświetl więcej

@Janusz Dąbrowski:
Rosjanie do prawdy nie są zbytnio przywiązani, ale nasze media też są niewiarygodne. I to nie od wczoraj.
Wojna z Rosjanami rozpoczęła się w Polskich mediach kilka miesięcy przed olimpiadą w Soczi. Pamiętam kto żądał zerwania igrzysk. Domagał się niewysyłania zawodników, bo Rosjanie to mordercy z Katynia, ze Smoleńska. Itd. Itp.

@Adam Jezierski:
Przepraszam, Panie Adamie - co ma jednak piernik do wiatraka? Czy zdaniem Pana fakty nieprzychylnego, często rusofobicznego traktowania Rosji przez nasze - pożal się Boże, media - są usprawiedliwieniem wojny, jaką Rosja prowadzi z Ukrainą?

@Janusz Dąbrowski:
Dlaczego nie na temat?
O tym, że dzieci mogłyby we wrześniu nie pójść do szkoły z powodu wojny z Rosją, mówił Donald Tusk i chodziło mu o polskie dzieci. Odnoszę się do tej wypowiedzi D. Tuska. - Polskie dzieci pójdą do szkoły we wrześniu.
PS. Dzieci z Donbasu do szkoły nie pójdą. - Szczekanie polskich mediów i polskich polityków może być kiedyś pokazywane jako usprawiedliwienie rosyjskiej agresji na Polskę. Nieprawdaż?

@_serpico_:
Mnie zaś dziwi, jakim cudem Ty nie zdajesz sobie sprawy jak świetnie jest w Polsce pod rządami D. Tuska?
Dziwi mnie jakim cudem nie wychwalasz Tuska w każdym swoim komentarzu, wiedząc, co by było, gdyby w Polsce rządził Putin?

@Adam Jezierski:
Z własnego punktu widzenia może i ma Pan rację - czego jednak kompletnie nie jestem w stanie pojąć.Tak więc sadzi Pan, że z bandytą należy się układać, przymilać do niego itd. itp - może nie ruszy, może nie da po ... twarzy? Może tylko skończy się na 'liściu", anie od razu " z piąchy"?

Mam pewnie nieco inne doświadczenia życiowe - i tego uczyłem przez wiele lat dzie

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski:
CYT.: "Mnie zaś dziwi, jakim cudem Ty nie zdajesz sobie sprawy jak świetnie jest w Polsce pod rządami D. Tuska?"
I znów - A CO MA PIERNIK DO WIATRAKA?"

Zastosował Pan typową manipulację, której zresztą często w wypowiedziach stosuje pan Putin - odwracanie uwagi od meritum. Przykłady? Proszę bardzo:

"Analiza zachowania Władimira Putina w związku z kryz

...  wyświetl więcej

@Janusz Dąbrowski:
Imponować mi Putin nie imponuje. mam zbyt wysokie mniemanie o sobie, żeby mi Putin imponował ...-:)
Doświadczenie życiowe mam inne. Z całą pewnością.
Będąc słabym fizycznie, nauczyłem się wygrywać ze znacznie silniejszymi od siebie. Kiedyś napadli na mnie autentyczni bandyci. Było ich dwóch. - Zacząłem pertraktować. Okazało się, że potrzebują na 1/2 litra. U ...  wyświetl więcej

I jeszcze suplement do dyskusji n.t. postępowania Rosji:
"Lekcje rosyjskiego- prawda o wojnie w Gruzji": https://www.youtube.com/watch?(...)IO27S48
Wystarczy obejrzeć, wysłuchać i wyciągać wnioski...

@Janusz Dąbrowski:
Też dodam suplement.
O planowanej przez Busha wojnie gruzińsko - rosyjskiej dowiedziałem się podczas Bożego Narodzenia 2007. Na osiem miesięcy przed bombardowaniem cywilnych miast na rozkaz Saakaszwilego. Bushom chodziło o to, że wojna z Rosją wzmacniała, w wyborach prezydenckich, szanse McCaina. Pilota, który dał się zestrzelić Wietnamczykom i równocześnie gangste ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska