Login lub e-mail Hasło   

Jak zwiększyć potencję seksualną?

Potencja seksualna to zdolność do odbycia stosunku płciowego lub stosunków płciowych w przedziale czasu. Nie należy jej mylić z popędem płciowym...
Wyświetlenia: 1.671 Zamieszczono 29/08/2014

Potencja seksualna to zdolność do odbycia stosunku płciowego lub stosunków płciowych w przedziale czasu. Nie należy jej mylić z popędem płciowym (libido), gdyż często osobom z silnym popędem brakuje wystarczającej potencji.

Tylko preparaty zwiększające bezpośrednio lub pośrednio produkcję tlenku azotu w męskich i żeńskich narządach płciowych albo hamujące jego rozkład, wykazują skuteczne działanie na potencję seksualną. Przez preparaty działające bezpośrednio należy rozumieć zwiększające produkcję tlenku azotu in situ, zaś preparaty działające pośrednio stwarzają warunki sprzyjające produkcji tlenku azotu. Do takich nie zalicza się ani kwasów tłuszczowych omega 3, ani żadnych witamin, przeciwutleniaczy czy minerałów, oferowanych w popularnych suplementach diety.

Wbrew powszechnej opinii, w narządach płciowych nie tworzą się miażdżycowe zakrzepy i zawały powodujące spadek potencji, takie jakie obserwuje się w sercu. Dlatego nie można mówić na przykład o "zawale prącia". Z tego też powodu rola kwasów Omega-3 w zwiększaniu potencji seksualnej przez działanie przeciwmiażdżycowe jest bardzo ograniczona.

Do preparatów działających pośrednio, o bardzo wysokiej skuteczności, zalicza sildenafil (nazwa handlowa - Viagra). Cytrynian sildenafilu można zakupić bez recepty. Do preparatów działających pośrednio o średniej i niskiej skuteczności zalicza się johimbinę, L-argininę, L-fenyloalaninę, L-tyrozynę, adenozynę i peptydy wazoaktywne - VIP. L-tryptofan (tabletki uspokajające) zmniejsza potencję seksualną, zwiększając stężenie serotoniny. Dopamina zwiększa popęd płciowy, działając antagonistycznie do serotoniny. Aminokwasy L-fenyloalanina i L-tyrozyna poprawiają libido, będąc prekursorami dopaminy.

Równie skuteczne na potencję są niektóre leki stosowane w chorobach serca działające bezpośrednio rozkurczająco na naczynia krwionośne, na bazie nitrogliceryny. Zastosowane miejscowo w postaci żelu znacznie polepszają potencję seksualną. Dostępne są bez recepty w tej formie w niektórych krajach UE.

W Polsce można zakupić odpowiedniki "niebieskiej tabletki" bez recepty. Podobnie jest z johimbiną. Skuteczność tych dwóch związków jest największa i wynosi około 80%. Z najbardziej skutecznych suplementów, na poziomie 17-30%, poleca się preparaty zawierające aminokwas L-argininę. Niestety, preparaty, które bezpośrednio zwiększają produkcję NO, wtórnie zmniejszają produkcję endogennego NO. Dlatego L-arginina i niektóre inne leki "nitro-" przyjmowane przez długi czas, mogą powodować efekt odwrotny - zmniejszenie potencji. Podobny mechanizm działania wykazują papierosy. Dlatego u palaczy w początkowej fazie może nawet dochodzić do zwiększenia potencji seksualnej, niemniej jednak później potencja spada, z uwagi na spadek produkcji endogennego tlenku azotu oraz postępujące zmiany miażdżycowe w naczyniach miednicy mniejszej.

Podsumowując, doustne suplementy wykazują raczej ograniczoną skuteczność w zwiększaniu potencji seksualnej, bardziej sprawdzają się w pobudzaniu libido.

Nasz kanał na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UCnAX2kPJ32Kyvr-BfTnDjkQ

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1292
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2059
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1425
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1621
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1020
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 793
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 799
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1527
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2136
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1030
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 509
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 934
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  tomasz12  (www),  02/08/2016

Ciekawy tekst.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska