Login lub e-mail Hasło   

Fenomen lumpeksów. Dlaczego ludzie w nich kupują?

Kiedyś lumpeksy były ikoną biedy. Zaopatrywali się w nich ludzie, których nie było stać na zakupy w markowych sklepach.
Wyświetlenia: 1.093 Zamieszczono 08/09/2014

Dziś lumpeks znajdziemy pomiędzy markowymi sklepami i zaopatruje się w nich każdy, bez względu czy jest to osoba publiczna czy nie. Jak to działa? Dlaczego lumpeksy mają taką moc?

Kolejki oczekujących przed lumpeksami

Często jest tak, że przed sklepem, jeszcze przed otwarciem spotykamy kolejkę oczekujących na otwarcie. Zszokować nas może fakt, że te osoby czekają na otwarcie lumpeksu! Sytuacja rodem pochodzi z PRL'u, a łatwo możemy ją spotkać w dzisiejszych czasach. Szyldy obiecujące tanią odzież dobrej jakości działają niczym magnes.

Bum ten został rozpoczęty już kilka lat temu. Ludzie ujrzeli, że w second-hand'ach również można znaleźć markową odzież, często w dużo niższych cenach niż w markowych źródłach. Korzystanie z usług sklepów tego typu nadal jest ukrywane, zupełnie nie potrzebnie, bo zaczęły w nich się zaopatrywać również gwiazdy show-biznesu.

 Wartość lumpeksów wzrosła po wejściu Polski do Unii Europejskiej i otwarciu granic. Z zachodu sprowadzane są duże ilości ubrań używanych, które nie mają szans zawisnąć na witrynie sklepów prowadzonych pod szyldem znanej marki. Na sprowadzaniu odzieży markowej second-hand'y tylko korzystają. Dzięki takim zabiegom sklepy z odzieżą na wagę stały się bardzo popularne, nawet na ulicach dużych miast możemy jest spotkać równie często jak zakłady fryzjerskie, czy sklepy spożywcze.

Tanio i z biegiem mody w second-hand'ach

W lumpeksach możemy ubrać się od stóp do głów. Znajdziemy tam t-shirt'y, koszule, spodnie, bieliznę itp. Nawet wybredna osoba znajdzie coś dla siebie.

lumpeks online

Ideą funkcjonowania lumpeksów jest poszukiwanie ubrań idealnych dla naszego stylu i nie kosztujących wiele. Swój raj znajdą tam nie tylko oszczędni, ale także osoby, które chcą się wyróżnić wśród tłumu. Znalezione ubrania często są niepowtarzalne i wyjątkowe, a wiele osób chce właśnie taka być!

Odzieżowy sport lumpeksowy

Poszukiwanie idealnej koszulki, czy spodni przyjęło wymiar iście sportowy. Ludzie gotowi są dużo poświęcić, aby znaleźć swój idealny ciuch. Powstało nawet określenie „lumping”, które definiuje poszukiwanie idealnych ubrań na ogromną skalę. Znane jest w całej Europie i wszędzie znaczy to samo.

 W Internecie powstały nawet fora zrzeszające osoby, które chcą podzielić się swoimi zdobyczami i adresami swoich ulubionych sklepów. Na całym świecie jest wielu fanów tego typu zakupów, dzięki temu są coraz popularniejsze.

Największą gratką „lumpingu” jest możliwość znalezienia ubrań wszystkich światowych marek. Użycie określenia „światowych” jest tu celowe i prawdziwe. Ubrania przed trafieniem na wieszak lub do kosza w second-hand'zie nie są sprawdzane i jeżeli się pospieszymy, znajdziemy tam dużo wartościowych rzeczy.

Handel odzieżą na wagę

Używane, nie zniszczone ubrania mogą być nawet dobrym sposobem na biznes. Często jest tak, że ubrania znalezione w lumpeksach są później sprzedawane z dużym zyskiem. Warunki powodzenia tego typu działań są dwa :

  • oznaczenie marki na metce,
  • idealny stan ubrania.

Ciuchy używane każdego dnia przynoszą niebywałe zyski

Do lumpeksów zdecydowanie warto uczęszczać i nie można się tego wstydzić. To nie są gorsze sklepy, a ubranie używane jest takie samo jak nowe. Dzięki takim sklepom zyskujemy możliwość wyróżnienia się wśród znajomych dosłownie za groszowe pieniądze. W sklepach, w których ubrania sprzedawane są „na wagę” możemy kupić naprawdę bardzo dużo ubrań za mniej niż 10 zł. Second-hand'y to przyszłość!

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1336
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1194
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 742
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 619
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 782
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 447
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 848
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 752
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lewi,  08/09/2014

Ciekawy artykuł...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska