Login lub e-mail Hasło   

Zamrażarka w domu cz. II

Zamrażarka jest sprzętem wyjątkowo praktycznym, zatem można rzec, iż jest w domu niezbędna. Warto dokładnie przemyśleć zakup zamrażarki, aby później nie żałować podjętej decyzji.
Wyświetlenia: 541 Zamieszczono 24/09/2014

Jak duża powinna być zamrażarka?

To już naturalnie zależy od nas, naszych potrzeb i wymagań. Są osoby, które gotują rzadko lub też na bieżąco robią zakupy, bo mają taką możliwość. Wówczas nie jest potrzebna wielkich rozmiarów zamrażarka. Niestety nie każdy ma możliwość robić częste zakupy (przykładowo osoby starsze nieposiadające samochodu, osoby mieszkające z dala od sklepu, dużo pracujące). Także w przypadku licznej rodziny duża zamrażarka może się przydać. Można bowiem mrozić nie tylko przykładowo surowe mięso czy warzywa, bo można przecież przygotować różne pierogi, kluski, rolady, gulasz i wiele innych potraw, które można zamrozić i w przypadku braku czasu wyciągnąć i szybko zrobić.

Ważna jest też kwestia samego miejsca w kuchni. Jeśli mamy go niewiele, nie możemy zakupić dużej zamrażarki - tutaj może sprawdzić się wysoka zamrażarka szafkowa. Kiedy zaś miejsce nie jest problemem, bo mamy go pod dostatkiem, możemy zakupić zamrażarkę jakiej tylko wielkości chcemy.

Wielkość i pojemność zamrażarek

Jeśli chodzi o zamrażarki szafkowe (podobne do lodówek), możemy zakupić niską zamrażarkę do 100 centymetrów wysokości (zamrażarka podblatowa), średniej wysokości czyli pomiędzy 100 a 170 centymetrów lub wysoką, tj. 170 i więcej centymetrów. Im wyższa będzie zamrażarka szafkowa, tym rzecz jasna będzie miała większą pojemność. Jako małe zamrażarki traktowane są te o pojemności poniżej 200 litrów. Średnia pojemność waha się od 200 do 300 litrów, zaś zamrażarki o dużej pojemności mogą pomieścić nawet ponad 300 litrów. W przypadku zamrażarek skrzyniowych, większość z nich ma wysokość do 100 centymetrów i mogą mieć pojemność ponad 400 litrów.

Zamrażarka zabudowana czy wolno stojąca?

Jeśli chcemy zabudować zamrażarkę, możemy wybierać wyłącznie wśród zamrażarek szafkowych, bo skrzyniowe nie są przeznaczone pod zabudowę. Zabudowa jest bardzo dobrym pomysłem, bo dzięki temu można stworzyć naprawdę eleganckie kuchenne wnętrze, gdzie wszystkie sprzęty i urządzenia będą tworzyć jednolitą, zgrabną całość. Warto pamiętać o tym, że choć kuchnia ma być co prawda przede wszystkim pomieszczeniem funkcjonalnym, ważne jest także to, aby się nam podobała, aby była miejscem, w którym lubimy przebywać i dobrze się czujemy.

Z drugiej strony zamrażarki szafkowe wolno stojące mogą posiadać szereg ciekawych funkcji jak dla przykładu kostkarka do lodu czy też dozownik do schłodzonej wody. Jeśli wybierzemy model do zabudowy, funkcji tych oczywiście nie będzie.

Marka, cena i jakość

Producentów sprzętów AGD i w tym właśnie zamrażarek jest bardzo wiele. Zazwyczaj cenione marki dyktują wyższe ceny niż producenci mniej znani i z tym należy się liczyć chcąc nabyć sprzęt dobrej jakości, cieszący się dobrą opinią. Jest to jednak dobra inwestycja, bo przecież ani zamrażarki ani innego sprzętu AGD nie kupujemy na chwilę, liczymy na to, że będzie to zakup na długie lata.

Oczywiście to, że sprzęt jest nieznanej marki i nie kosztuje wiele, nie zawsze jest jednoznaczne z tym, że jest kiepskiej jakości. Jeżeli sami nie mamy obeznania w kwestiach technicznych, zawsze możemy przeprowadzić rozmowę z pracownikiem sklepu, w którym zamierzamy nabyć urządzenie. Powinien on wiedzieć wszystko na temat interesującego nas modelu i ma obowiązek udzielić nam informacji, zatem wykorzystajmy to, bo jako klienci mamy prawo do dokonania świadomego zakupu. Najtańsze zamrażarki można nabyć już za około 250-300zł, ale znajdziemy i takie za kilka czy nawet kilkanaście tysięcy.

http://agdhome.pl/ - sklep agd, w którym znajdziesz wszystko do swojego domu!

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62030
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31762
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33233
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64378
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65727
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29739
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23883
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29202
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24416
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26765
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13036
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska