Login lub e-mail Hasło   

Anoreksja

Medycyna jest bezradna w wielu przypadkach anoreksji i dlatego należy skupić się na profilaktyce.
Wyświetlenia: 1.175 Zamieszczono 30/09/2014
...
 
Zapadnięcie na anoreksję jest wyrokiem śmierci dla wielu młodych dziewczyn. - Procent zejść śmiertelnych jest, w przypadku anoreksji, najwyższy ze wszystkich chorób psychicznych.

Wyższy niż w przypadku ciężkiej depresji. (Tzw. depresji prawdziwej).

Dlaczego?

 

Choroby psychiczne można podzielić na choroby ludzi "normalnych" i choroby ludzi "nienormalnych". Różnica polega na tym, że "normalni" zdają sobie sprawę z tego, że są psychicznie chorzy i szukają pomocy lekarskiej lub innej. Osobna sprawa, na ile taka pomoc może być i jest skuteczna. Do "normalnych" należą np. chorzy na nerwice, chorzy na depresję, chorzy na chorobę dwubiegunową.

 

Anoreksja psychiczna jest chorobą ludzi "nienormalnych", czyli takich, którzy nie mają poczucia choroby. Uważają się za zdrowych. Nie chcą słyszeć o leczeniu. Sabotują wysiłki terapeutów, psychologów i psychiatrów gdy są poddani leczeniu przymusowemu. Pod tym względem anoreksja jest gorsza od np. schizofrenii paranoidalnej. Większość schizofreników przestaje wierzyć w realność halucynacji po ich ustąpieniu.

 

Na anoreksję psychiczną chorują głównie młode dziewczyny, czasem młodzi mężczyźni. . Starsze kobiety nie chorują. Albo zostały wyleczone, albo choroba zakończyła się zejściem śmiertelnym. Gdy anorektyczka uzna, że jest chora psychicznie, są duże szanse na wyleczenie.

Niestety. Znane psychiatrom środki, które w większości przypadków są w stanie rozbić pancerz depresji, co skutkuje możliwością podjęcia psychoterapii, są nieskuteczne w około połowie przypadków anoreksji.

 

Uważam, że jeżeli medycyna nie ma, jak dotąd, skutecznych metod leczenia tej choroby i należy skupić się na profilaktyce.

Dlatego napisałem ten artykuł.

 

Czterdzieści lat temu, w czasach mojej młodości, nikt nie słyszał o istnieniu anoreksji psychicznej. I najprawdopodobniej nie było jej w ogóle.

Jedna z moich koleżanek z klasy była nienaturalnie chuda. Nie wiem z jakiego to było powodu. Gdy spotkałem ją po kilkunastu latach była normalnie zbudowaną kobietą. Nawet ładną.

Wtedy, w latach 60-tych pojawiła się pierwsza jaskółka. No, trudno powiedzieć, że wiosny. Modelka Twiggy. Budziła sensację i zainteresowanie mediów. Do tej pory odzież damską promowały na wybiegach normalnie zbudowane ładne młode kobiety. Twiggy była przeraźliwie chudym wieszakiem, jakby z drutu wykonanym. Bez piersi i bez bioder. Mnie się zupełnie nie podobała. Nie przypominam sobie, żeby ktoś z moich kolegów, czy też koleżanek twierdził, że Twiggy mu się podoba. Jeżeli już ktoś się wypowiadał, to stwierdzał, że jest okropna.

Ale... Takich modelek zaczęło przybywać. Z roku na rok. Twiggy miała coraz więcej konkurencji. Potem przeszła na emeryturę, a moda na superchude modelki pozostała.

  

Choroby roznoszone są przez wirusy.

Gdzieś następuje mutacja uzłośliwiająca stary nieszkodliwy wirus i zmutowany egzemplarz tworzy szczep. Ten infekuje populację wywołując groźną chorobę. Zjawisko pojawiania się zupełnie nowego obiektu, mającego zdolność samopowielania, który następnie infekuje populację opisywałem w swojej pracy dotyczącej Teorii Gier. Jest to zjawisko o charakterze uniwersalnym. Ostatnio zostało na nowo odkryte i nazwane Efektem Czarnego Łabędzia.

W taki sposób powstał i rozprzestrzenił się wirus HIV (zmutowany małpi wirus, dla małp niegroźny, a zabójczy dla człowieka).

  

Rozprzestrzenianie się anoreksji jest analogiczne do rozprzestrzeniania się wirusów komputerowych.

W obydwu przypadkach mamy do czynienia z infekowaniem populacji przez informację. W jednym przypadku z infekowaniem populacji  PC-tów w drugim z infekowaniem populacji młodych dziewcząt nieodpornych na reklamę telewizyjną, ewentualnie skłonnych do naśladowania odmienności psychicznych występujących u koleżanek (podążanie za modą na psychozę). To też nic nadzwyczajnego. Wiele inicjacji narkotykowych jest właśnie efektem podążania za modą na psychozę.

Zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, właściwie: ograniczać jego możliwości rozprzestrzeniania się, można utrudniając mu drogę od jednej do drugiej ofiary.

Dokładnie tak, jak w przypadku grypy, gdy nie należy stykać się z chorymi, można nosić maseczki... itp.

 

Wirus anoreksji rozchodzi się dzięki telewizji i kolorowej prasie i tam należy przeprowadzić dezynfekcję.

A warto, bo w przypadku zainfekowania, śmiertelność dochodzi do 40%.

Myślę, że pomocnym byłoby również odkrycie skąd się wziął ten wirus i jaki jest mechanizm jego działania.

Moja hipoteza jest następująca:

Żeby ją opisać posłużę się językiem Teorii Gier.

Prześladowanie elementów (uczestników) populacji naznaczonych (zainfekowanych) pewną cechą, może skutkować w dwojaki sposób.

1). Elementy naznaczone i prześladowane (Murzyni, sekciarze, Żydzi, homoseksualiści...) wyginą.

2). Elementy naznaczone i prześladowane zjednoczą się (solidarność) i przystąpią do przeciwdziałania. Najczęściej stosowaną metodą jest opanowanie i monopolizacja jednej z funkcji niezbędnej dla istnienia populacji. (Np. Żydzi = handel i bankowość). Czasem wystarczy opanowanie jakiegoś nawet mało ważnego sektora, zapewniającego jednak przeżycie mimo prześladowań. Mamy np. firmy i urzędy opanowane przez homoseksualistów. Tak jest w przypadku projektantów mody, który to zawód jest od dawna przez homoseksualistów zdominowany, co dziś nie jest żadną tajemnicą.

Schematy Teorii Gier mają charakter uniwersalny. Dotyczą całej przyrody. Podobnie jak 2+2=4. Podobnie jak cała matematyka.

 

Homoseksualistom  (mężczyznom) podobają się smukłe postaci.

Odstające piersi i szerokie biodra, świadczące o dużych możliwościach urodzenia potomstwa, nie są w ich typie.

A młode dziewczyny? Czy one chcą się podobać homoseksualistom?

Na pewno nie!!!

One twierdzą, że chcą się podobać same sobie.

Ale to niezupełnie prawda.

 

Myślę, że są dwa prawdziwe powody:

1). Pójście za modą, nazywane niegdyś owczym pędem. Poddanie się presji różnego rodzaju biznesów robiących kasę na odchudzaniu. Tylko niech nikt nie mówi, że odchudzanie jest zdrowe. Jest tak samo zdrowe jak sport wyczynowy. Zdrowy jest umiar w jedzeniu i piciu.

2). Jest też drugi bardzo istotny powód. Męski instynkt samolubnego genu. Anorektyczkami mogą zostać te młode dziewczyny, które chcą się podobać swoim kolegom ze szkoły. Zupełnie niedoświadczonym, albo bardzo mało doświadczonym seksualnie młodzieńcom. Bardzo chuda sylwetka jest dowodem, że dziewczyna nie jest w ciąży. Smukła sylwetka może być też uważana przez chłopaka, podświadomie, za substytut dowodu dziewictwa. Bardzo chude dziewczyny podobają się bardzo młodym facetom. Potem ta sama dziewczyna podoba mu się, jako żona, gdy przytyje. Szczególnie, gdy dzieje się to za jego sprawą. Żona po urodzeniu dziecka powinna nieco schudnąć, ale również bez przesady. Swoimi kobiecymi kształtami będzie nieco odstraszała młodych napalonych facetów i to mężowi się spodoba.

 

To jest najbardziej prawdopodobny, ponieważ najprostszy, schemat psychobiologiczny. Młody samiec chce zapłodnić chudą (niezapłodnioną samicę), a potem chce pilnować swojej zdobyczy.

 

Reklamowana przez media anoreksja wpisuje się w ten schemat siejąc śmierć.

Adam Jezierski

...

.

Podobne artykuły


27
komentarze: 34 | wyświetlenia: 9170
74
komentarze: 26 | wyświetlenia: 9530
35
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4573
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23458
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 7032
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 27178
26
komentarze: 32 | wyświetlenia: 18452
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 17933
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9779
16
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6548
15
komentarze: 1 | wyświetlenia: 20001
72
komentarze: 22 | wyświetlenia: 19992
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 3264
 
Autor
Artykuł  Tonny,  26/01/2015

A najgorzej jest jak bulimia powoduje anoreksję, bo problemy są podwójne, znam taki przypadek. To moja dziewczyna z którą oczywiście cały czas jestem i dopiero co, wychodzimy z piekła. Bulimia i anoreksja w podwójnym uderzeniu to długa i mozolna walka, najpierw upadania w dół a potem wspinania się ku górze. Naukowe informacje znajdziecie tutaj: ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska