Login lub e-mail Hasło   

Beton w aranżacji wnętrz

Współczesny design poszukuje coraz to nowych rozwiązań architektonicznych i trików wnętrzarskich.
Wyświetlenia: 491 Zamieszczono 01/10/2014

Czasem okazuje się, że w aranżacji wnętrz można wykorzystać elementy i materiały, które raczej nie kojarzyły się z pracami wykończeniowymi. Jednym z takich elementów jest na pewno beton. Jest on coraz częściej wykorzystywany w aranżacjach nawet najbardziej eleganckich apartamentów. Poszukując ciekawego sposobu na urozmaicenie wnętrza swojego mieszkania, warto jest zapoznać się z cechami tego materiału stosowanego w aranżacji wnętrz.

Większość z nas gdy mówi o betonie ma na myśli ten etap prac budowlanych bądź remontowych, gdy wykańczane pomieszczenia ograniczają się do wylewek i otynkowanych ścian. Oznacza to zazwyczaj jeszcze długą drogę i ogrom roboty do czasu kiedy w remontowanym mieszkaniu będzie można zamieszkać. Tymczasem beton nie jedno ma imię. Okazuje się, że kojarzony dotychczas przede wszystkim z początkiem prac remontowych, beton może nam towarzyszyć już na etapie wykańczania i co więcej, być bardzo efektownym materiałem dekoracyjnym.

Dekoracje betonowe dla każdego

Zastosowanie tego materiału w architekturze wnętrz otwiera bardzo dużo nowych możliwości aranżacyjnych. Spowodowane jest to faktem, że beton jest materiałem ławo obrabialnym, a co za tym idzie można go dostosować do każdego wnętrza oraz do indywidualnych potrzeb. W praktyce oznacza to, że możemy dowolnie dobrać kształt i rozmiar betonowych elementów dekoracyjnych. Dodatkowym niewątpliwym atutem zastosowania betonu we wnętrzach jest ogromna wytrzymałość tego materiału. Nie musimy obawiać się o ewentualne uszkodzenia i zabrudzenia.

Zastosowania

W aranżacji wnętrz najpopularniejszym rozwiązaniem jest stosowanie płyt betonowych. Są to płyty o różnych rozmiarach, kolorach czy fakturze, które możemy umieszczać na ścianach, posadzce czy używać jako elementy zabudowy. Sprawdza się to doskonale zwłaszcza w nowoczesnych pomieszczeniach. Szare, betonowe płyty z ciekawą fakturą komponują się idealnie z drewnem w naturalnych kolorach oraz z białymi dodatkami. Przez wzgląd na swoją odporność na zmieniające się warunki atmosferyczne płyty betonowe są również doskonałym materiałem do wykonywania elewacji budynków.

Beton dekoracyjny jest również bardzo ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o aranżacje posadzek. Możemy tu wykorzystać zarówno gładkie i idealnie płaskie płyty jak i dający niepowtarzalne efekty beton stemplowany.

Poszukując ciekawych rozwiązań architektonicznych i interesujących trików wnętrzarskich warto jest poszukać nietypowych rozwiązań. Zastosowanie betonu dekoracyjnego w aranżacji wnętrz pozwala uzyskać naprawdę wspaniałe efekty. Stosując te elementy umiejętnie i komponując je z odpowiednio dobranymi dodatkami, możemy mieć pewność, że wykańczane przez nas mieszkanie będzie niepowtarzalnym wnętrzem. Warto szukać nowych rozwiązań w aranżacji wnętrz, ponieważ może się okazać, ze dobrze znane nam materiały można wykorzystać w całkowicie inny sposób.

Różne rodzaje betonu stemplowanego znajdziesz tu.

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2089
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 812
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1485
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1281
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 417
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 934
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 960
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 671
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 649
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 696
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 970
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1113
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 573
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 580
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska