Login lub e-mail Hasło   

Białoruś przyciąga specjalistów z ukraińskiego przemysłu zbrojeniowego

W świecie ostatnich wydarzeń na Ukrainie polityczne kierownictwo Białorusi stawia zadanie zapewnić maksymalnie możliwą niepodległość kraju
Wyświetlenia: 372 Zamieszczono 02/10/2014

W świecie ostatnich wydarzeń na Ukrainie polityczne kierownictwo Białorusi stawia zadanie zapewnić maksymalnie możliwą niepodległość kraju w dziedzinie opracowania i produkcji bardzo nowoczesnych wzorów techniki wojennej i uzbrojenia.

 

Na naradzie poświęconej perspektywom zbrojeniówki Prezydent Łukaszenka stwierdził, że białoruski przemysł zbrojeniowy powinien opanować kompleksowo produkcję nowoczesnych rodzajów broni.

„Naszą armię należy wyposażyć w nowoczesną, precyzyjną i skuteczną broń. Taki sprzęt powinien zapewniać oddziałom sił zbrojnych ochronę, wysoką mobilność, sterowalność, możliwość wykonywania zwiadu i przeprowadzania precyzyjnych uderzeń na dużą odległość” – zaznaczył Łukaszenka.

- Nikt nie da i nie sprzeda nawet za duże pieniądze tego co dziś jest nam potrzebne - perspektywicznych rodzajów broni. Widać to na przykładzie naszej sąsiedniej Ukrainy - podkreślił białoruski przywódca.

Jednocześnie Łukaszenka pryzpomniał, że w styczniu ubiegłego roku już stawiał zadania po rozwoju przedsiębiorstw przemysłu zbrojeniowego oraz opracowaniu nowej produkcji. Niektóre z tych problemów, zostały określone w tym roku podczas odwiedzania zakładów wojskowych w Baranowiczach i Borisowie.

Prezydent zaznaczył, że białoruskie przedsiębiorstwa opanowały już proces remontu i modernizacji sprzętu lotniczego i pancernego, systemów obrony przeciwlotniczej, a także sprzętu służącego do działań wywiadowczych i walki radioelektronicznej. Opracowano także m.in. bezzałogowy aparat latający o zasięgu ponad 100 km oraz – wspólnie z partnerami zagranicznymi – przeciwpancerny system rakietowy.

Oprócz tego trwają prace nad stworzeniem pojazdu opancerzonego, który mógłby przerzucać niewielkie oddziały specjalne na duże odległości.

Łukaszenka oznajmił przy tym, że białoruski sprzęt wojskowy cieszy się popytem na świecie i podczas lipcowej wystawy sprzętu wojskowego i uzbrojenia w Mińsku podpisano kontrakty na sumę około 700 mln dolarów.

O konieczności unowocześnienia uzbrojenia białoruskich sił zbrojnych Łukaszenka wspominał w ostatnich miesiącach kilkakrotnie. W lipcu mówił, że powojenny system bezpieczeństwa międzynarodowego zaczyna być coraz mniej skuteczny, u granic Białorusi następuje koncentracja potencjału militarnego i dochodzi do rewizji i zmiany powojennych granic. W czerwcu polecił rozpoczęcie w Białorusi produkcji rakietowych wyrzutni przeciwlotniczych, które nie ustępowałyby pod względem parametrów rosyjskim S-300.

Na początku października delegacja przemysłu zbrojeniowego Białorusi w składzie 22 osób zamierza odwiedzić wojskowe przedsiębiorstwa w Kijowie, Lwowie, Dniepropietrowsku, Czernihówie. Interesuje ich przede wszystkim zakłady i organizacje, związane z produkcją rakiet czy ich komponentów (głowice samosterowane, silniki rakietowe, systemy kierowania).

Głównym celem wizyty białoruskiej delegacji – to zapożyczanie doświadczenia i technologii produkcji, przede wszystkim, przeciwlotniczych i skrzydlatych rakiet i ich komponentów, oraz operacyjno-taktycznych system rakietowych.

Już ukraińskie źródła nie mają wątpliwości że Białorusini będą przyciągać tamtejszych specjalistów dla stworzenia odpowiednich produkcji u siebie. Ponieważ już bardzo duży popyt na te rodzaje broni precyzyjnej na rynku światowych.

http://dziennik-polityczny.com/index.php/europa/930-bialorus-przyciaga-specjalistow-z-ukrainskiego-przemyslu-zbrojeniowego

Podobne artykuły


17
komentarze: 93 | wyświetlenia: 2223
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1126
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1072
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 801
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 562
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 625
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 684
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 989
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 649
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 496
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 510
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska