Login lub e-mail Hasło   

Nobel 2014

... Już niedługo rozpocznie się tak zwany tydzień noblowski. W tym roku nie daje się zauważyć spekulacji, kto i dlaczego dostanie Nobla. A w latach poprzednich było tego po sz...
Wyświetlenia: 604 Zamieszczono 05/10/2014

...

Już niedługo rozpocznie się tak zwany tydzień noblowski.

W tym roku nie daje się zauważyć spekulacji, kto i dlaczego dostanie Nobla.

A w latach poprzednich było tego po szyję, albo jeszcze więcej.

 

Teraz nikt nie pisze o kandydatach do nagrody pokojowej. Znawcy literatury nie piszą o kandydatach do literackiego Nobla na wyścigi z ekspertami od giełdy, gospodarki i wolnego rynku kultywującymi cmentarną ciszę w temacie kandydatów ekonomicznych.

 

Co się dzieje ???

 

Jeszcze kilka lat temu w maju pojawiały się spekulacje, który polski ksiądz katolicki jest czołowym kandydatem do nagrody pokojowej.

W tym samym czasie można było zapoznać się z dywagacjami, kto z literatów najsprawniej propagował demokrację amerykańską.

 

Przez całe lato poszukiwano kandydatów w krajach rządzonych przez dyktatorów niechcących przyjmować fałszywej zielonej makulatury w zamian za prawdziwą ropę naftową i gaz ziemny.

 

Moja hipoteza jest następująca:

 

Miarka się przebrała. Zeszłoroczna kompromitacja zhańbiła Nagrodę i wszystkich Szwedów. Zarówno tych pomieszkujących w Szwecji, jak i na emigracji zarobkowej aktualnie przebywających.

 

Kandydatami do nagrody pokojowej byli Assange i Snowden. Dziś do tej dwójki można byłoby dodać Łukaszenkę, który stworzył  w Mińsku centrum dyplomatyczne o światowym znaczeniu i doprowadził do rozejmu na Ukrainie.

 

Absolutną żenadą jest, że nagrody ekonomiczne otrzymują prawie wyłącznie amerykańscy znajomi królika.
 Ani razu nagroda nie została przyznana Chińczykowi, choć chyba już każde dziecko wie, że chińscy ekonomiści są lepsi od prof. specjalnej troski z uniwersytetu w Chicago. (uniwersytetu specjalnie z małej litery)

 

Cicho jest nad tą trumną zawierającą Komitet Noblowski.

 

...

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 1081
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1031
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 908
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 493
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1008
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1604
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 532
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142805
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245138
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 114126
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122861
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska