Login lub e-mail Hasło   

Oświadczenie rezerwisty, ucznia Pana Jezusa, na temat wojny!

Moja tarcza i moja broń posiada wymiar duchowy, a mój żołnierski miecz i pancerz, są niepodlegającym pod ludzkie dekrety rynsztunkiem Chrystusowego żołnierza.
Wyświetlenia: 1.704 Zamieszczono 09/10/2014

 

          

        

     Ja, niżej podpisany kapral rezerwy, stwierdzam, że w razie wojny z jakimkolwiek wrogiem Państwa, do obrony Ziemi Ojczystej zwanej Polską, nie stanę, ubiorem wojskowym oblec się nie dam i nijakiej broni, krzywdzącej mojego bliźniego, do ręki nie wezmę.

 

Oświadczenie moje nie posiada motywacji politycznej i nie ma w nim nieuczciwych podtekstów.

 

Moja tożsamość podlega tylko pod jednego Dowódcę, Który z ziemską taktyką wojskową nie ma nic wspólnego. Mój Dowódca Rzekł, iż podległy Mu żołnierz powinien Go kochać z całych sił i darzyć miłością wszystkich ludzi, a tym samym nie mieć nienawiści do tych, którzy chcieliby mi i moim bliskim czynić krzywdę!

 

Jednakowoż gdybym w kamasze porwany być musiał i wezwanie Władzy do rąk otrzymał, to pierwszą intencją mojego rozumu będzie ucieczka z „jednego miasta do drugiego”, jak to czytam w Świętej Księdze.

 

Nie wyobrażam bowiem sobie, bym będąc żołnierzem Samego Stwórcy, mógł zagłuszyć moje duchowe sumienie poleceniami i rozkazami ludzi, którzy zmuszaliby mnie do oddania ciosów mojemu bliźniemu.

 

Moja tarcza i moja broń posiadają wymiar duchowy, zatem mój żołnierski miecz i pancerz, są niepodlegającym pod ludzkie dekrety rynsztunkiem Chrystusowego żołnierza.

 

Salwując się więc ucieczką i nie stawiając się w miejscu bratobójczej zbiórki, spełnię wymóg, który nakreślił w moim życiu mój Dowódca, Pan i Bóg – Jezus Chrystus, Syn Błogosławionego Boga Ojca!

 

 

                                                                            57KerenOr


 

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1535
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3146
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1276
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2574
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2055
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1054
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 452
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2103
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2502
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 870
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  57kerenor  (www),  09/10/2014

@

JEŻELI PAN JEZUS ZECHCE!

Powyższą moją wypowiedź uzupełnię wpisem następującym:

"(13) A teraz wy, którzy mówicie: Dziś albo jutro pójdziemy do tego lub owego miasta, zatrzymamy się tam przez jeden rok i będziemy handlowali i ciągnęli zyski, (14) wy, którzy nie wiecie, co jutro będzie. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, która ukazuje się na krótko, a potem znika.

...  wyświetl więcej

  lewi,  09/10/2014

@57kerenor: Staranne zbadanie wszelkich dostępnych informacji prowadzi do wniosku, że do czasów Marka Aureliusza [cesarza od 161 do 180 roku n.e.] żaden chrześcijanin nie został żołnierzem ani żaden żołnierz, który stał się chrześcijaninem, nie pozostał w służbie wojskowej” („The Rise of Christianity” [„Powstanie chrystianizmu”]).

@57kerenor: pogadamy jak Ci bliźni podpali dom, zgwałci córkę i zaprzęgnie do niewolniczej roboty.

  57kerenor  (www),  10/10/2014


KAŻDY Z NAS MA SWOJEGO DOWÓDCĘ! I TY, I JA, KRZYSZTOFIE!

Ty jesteś moim bliźnim. Czy gdybyś czasem i Ty kiedyś stanął po drugiej stronie barykady, to i Ciebie musiałbym się obawiać?

Hm… Ja chcę wypełniać tylko polecenia Mojego Pana Boga. Ty zaś być może wypełniać będziesz pewnego dnia polecenia swojego dowódcy!

A jeśli o mnie chodzi, to mam nadzieję, że Mój Dowódca

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  10/10/2014

@lewi:

MUSISZ PRZESTAĆ BYĆ ŻOŁNIERZEM!

Przypominam sobie jak Jan Zanurzający powiedział do żołnierzy, by na nikim nic nie wymuszali i by przestawali na swoim żołdzie. (Ew. wg Łukasza 3/14).

Załóżmy, że leżał sobie po tej rozmowie z Janem, jakiś żołnierz na pryczy i myślał, że polecenie Jana jest nielogiczne. Leżał i tak się zastanawiał:

„Jutro mam zarekwirować dom,

...  wyświetl więcej

@57kerenor: Rozumiem, że gdyby bliźni w twojej obecności rabował mój dom i krzywdziłby moją rodzinę , to stałbyś z założonymi rękami .

@57kerenor: Pokojowo nastawiony, dlaczego wybrales lwa, jako twoj symbol ?
Lew zabija swoje ofiary rozszarpujac im gardla.
Niektore z jego ofiar zdychaja sparalizowane strachem kiedy lew capnie ich !!
Pogadaj z bogiem, i zwroc mu uwage, ze taki los ofiar, ktore wpadna w pazury lwa
nie jest bosko-chrzescijanski.
Jako zolnierz Jezusa powinienes miec mozliwosc przed ...  wyświetl więcej

Witam, bardzo często jestem świadkiem takich odpowiedzi: //Rozumiem, że gdyby bliźni w twojej obecności rabował mój dom i krzywdziłby moją rodzinę , to stałbyś z założonymi rękami .

Piszesz Keren, że chcesz wypełniać polecenia Pana i Boga Jezusa Chrystusa, rozumiem to, bo wiara nie jest sprawą wszystkich i gdyby co niektórzy mieli tyle wiary co ziarnko gorczycy, wiedzieliby o czym piszesz.

...  wyświetl więcej

@szymbla60: Nie uważasz, że taka bierna postawa,którą próbujesz usprawiedliwić wiarą jest aspołeczna,nie uważasz, że jest to wygodnictwo i asekuranctwo pod pozorem całkowitego oddania bogu. Wyobrażasz sobie istnienie naszej POLSKI , w której wszyscy obywatele byli by tak wygodni jak ty.

@szymbla60: "Wielu nie zdaje sobie z tego sprawy, ale to na oczach Boga Ojca, ginie Jego ukochany Syn, dlaczego więc, Ojciec Go nie ratował a przecież mógł w każdej chwili wystawić zastępy aniołów!?"

Odpowiedź najprostsza z możliwych: zarówno Bóg Ojciec jak i owe anielskie zastępy NIE ISTNIEJĄ.
Każda inna odpowiedź stawia w bardzo niekorzystnym świetle moralność owego "Boga Ojca" or

...  wyświetl więcej

  lewi,  10/10/2014

@Michał Aleksy Mentrak: Jakby go uratował, to jaki sens miałoby przyjście Jezusa na ziemię?
Może zacznijmy od tego po co się urodził w Betlejem?
Co wskazywały proroctwa Hebrajskie na temat Jego osoby?

  lewi,  10/10/2014

@Krzysztof Mrozowski: Prowadzenie wojen świadczy o ludzkim upośledzeniu i egoiźmie. Zdrowy na umyśle człowiek i mający kręgosłup moralny nie myśli o zaprawianiu się do wojen, tym bardziej zabijania. Po co to PUSTE GADANIE I ZAPEWNIANIE o pokoju, skoro nikt świadomie (oprócz SJ i Pacyfistów) nie ma najmniejszego zamiaru zaprzestania sposobienia się do wojen i zabijania. Jeżeli jest wyraźnie powiedz ...  wyświetl więcej

@lewi: No właśnie, masz rację, to jest bez sensu.LOGIKA całkowicie wyklucza istnienie boga.

@lewi: Jak ktoś będzie chciał kogoś zabić, to wysokie ogrodzenia, alarmy ,psy, i posiadanie broni nie pomoże. Pomoże- jest takie przysłowie, że kierownikiem działu zostanie ten , który zabije drugiego. Jak ktoś chce mnie zabić to jeżeli się nie będę bronił to mnie zabije. Czujesz się bezpieczny w kraju w którym możesz na ekranie telewizora oglądać popaprańca religijnego wymachującego nożem nad swo ...  wyświetl więcej

  lewi,  10/10/2014

@Krzysztof Mrozowski: A wiesz o tym, że nie jeden chrześcijanin ocalił swoje życie tylko dlatego, że zachowywał neutralność polityczną ?

Wybawia z opresji często już samo rozpoznanie w kimś Świadka Jehowy. Ze względu na głoszenie od drzwi do drzwi ludzie wiedzą, kto jest Świadkiem Jehowy i jaka jest jego postawa wobec aktualnych problemów. Mieszkańców małej wioski peruwiańskiej terroryści

...  wyświetl więcej

@lewi: Jedna jaskółka nie czyni wiosny, jak przyjdą muzułmanie to nie będą patrzeć czy jesteś Jehowy czy ateista tylko poderżną ci gardło ( chyba, że wcześniej zabezpieczysz się tworząc armię 0

@lewi: A jaki niby SENS miało przyjście Jezusa na ziemię???
Jakie to durne proroctwa wypełnił?
Że poprawił humor swemu tatusiowi, który obraził się na ludzkość i postanowił wysłać sam siebie na ziemię w postaci swojego syna, by go zabito? I co? Tatuś się udobruchał? A ludzie jak grzeszyli, tak grzeszą dalej (a może i bardziej). To co, teraz tatuś zamieni się w bliźnięta i się znowu u ...  wyświetl więcej

  lewi,  10/10/2014

@Michał Aleksy Mentrak:

Albowiem to przede wszystkim wiecie, że w dniach ostatnich przyjdą szydercy ze swym szyderstwem, postępujący według własnych pragnień  i mówiący: „Gdzie jest ta jego obiecana obecność? ( 2Pt 3:3,4)

że do was mawiali: „W czasie ostatnim będą szydercy, postępujący według własnych pragnień tego, co bezbożne”.  Są to ci, którzy wywołują podziały, ludzie zezwierz

...  wyświetl więcej

@lewi: ( 2Pt 3:3,4)+ (Ps 1:1)-(pkp13+pzpr45)+(zssr1989)+(007m13)+(pl2014)
Pleciesz koszyki wiklinowe pelne bezmiernych szyderstw "ostatniego dnia"
Oby !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  lewi,  11/10/2014

@zakrawarski: Te cytaty to nie mój wymysł, a to na pewno jest różnica

@lewi:
Domyślam się, że chcesz przez to powiedzieć, iż moja obecność tu na ziemi (jako szydercy z waszych "prawd objawionych") jest niepodważalnym znakiem tego, jakoby "dni ostatnie" są już tuż tuż.
Powiedz mi zatem czy wasze Ciało Kierownicze wyznaczyło już kolejną (bodajże szesnastą jeśli mnie pamięć nie myli) datę końca tego świata? I powiedz mi również czy przeprosili za poprzedn ...  wyświetl więcej

@lewi: @lewi: Rzecz w tym, ze cytaty ktore ty podales sa tyle samo warte co te, ktore ja dodalem, dla draki !
Bezsensowne cytowanie bezsensownych cytatow jest szczytem bezsensu,
a proby dopasowania ludzkiego zycia ....do tych cytatow doprowadzaja do ludzkich tragedii !!
Grupy cytatowiercow w dzisiejszych Syrii i Iraku przescigaja sie w mordowaniu, bo nowopowstala
grupa ...  wyświetl więcej

  lewi,  11/10/2014

@Michał Aleksy Mentrak: A może wypłacili jakieś rekompensaty tym wszystkim naiwnym, którzy im wówczas uwierzyli i wyzbyli się wszelkiego swego mienia uznając, iż nie będzie im już więcej potrzebne?

Ci co to zrobili, widocznie służyli Bogu dla korzyści , właśnie ta sytuacja jest tego potwierdzeniem. W ten sposób oczyściły się szeregi S.J. Czy Bogu służymy tylko dlatego żeby osiągnąć korzyśc

...  wyświetl więcej

@lewi: Kpisz, czy o drogę pytasz?
Jaką to "korzyść" odniósł człowiek ślepo wierzący swojej organizacji, która go cynicznie oszukała na pozbyciu się swego dobytku i porzuceniu pracy będącej źródłem jego utrzymania?
Piszesz: "Czy Jezus podawał datę i godzinę zakończenia końca świata?" Jezus nie, ale Ciało Kierownicze Twojej sekty tak. I to wielokrotnie. Jak myślisz, czego to dowodzi i ...  wyświetl więcej

  lewi,  11/10/2014

@Michał Aleksy Mentrak: Odpowiedz, dlaczego większość niczego nie wysprzedała? Dlaczego tylko co niektórzy? dlaczego co niektórzy odeszli od Jezusa, a inni pozostali z nim do końca? Czy Jezus nie powiedział że nastąpi koniec świata (czyli wytracenie niegodziwców i bezbożników? Czy to proroctwo jest już nieaktualne? To że były pewne oczekiwania związane z 1975 rokiem, nie dowodzi że informacja o ko ...  wyświetl więcej

@lewi: Problem to jest wtedy, gdy nawiedzony idiota z wypranym mózgiem zabiera się za dyskusję czyli za to, o czym nie ma zielonego pojęcia.
Twoja organizacja już kilkakrotnie oszukała bogu ducha winnych ludzi niszcząc im życie i nie poniosła za to żadnej odpowiedzialności. Rok 1975. nie był jedyną "pomyłką". Więc nie stawiaj idiotycznych pytań nie mających związku z tematem tylko odpowiada ...  wyświetl więcej

  lewi,  11/10/2014

@Michał Aleksy Mentrak: Uważasz że przez taką szyderczą wypowiedź stałeś się kimś? Większość twoich wypowiedzi to szyderstwa i sarkazm, już nie jeden na eiobie to zauważył. Zniżyć się do takiego poziomu to obciach, chyba że ktoś wstydu za grosz nie ma.

@Michał Aleksy Mentrak: Na temat konca swiata widzialem udany rysunkowy zart.
Na nim "profet" z rozwianym wlosem i oblakanym wzrokiem niesie transparent z napisem
"Koniec jest blisko" ....a za nim podobny profet niosacy transparent z napisem....KONIEC...

  awers,  10/10/2014

A w gettcie lub innym obozie zagłady w kolejce jako ten baranek na śmierć niegodną poczekasz, patrząc na męki niewinnych... Gratuluję kapralu Chrystusa.

  lewi,  10/10/2014

@awers: I ci co byli żołnierzami ginęli w obozach, wcześniej innych zabijali a potem na nich przyszła kolej.
Pierwszymi jeńcami w obozie koncentracyjnym (nie pamiętam nazwy) byli jeńcy rosyjscy których zagazowano-sprawdzając działanie komór.

  awers,  10/10/2014

@lewi: Ok, operuję pojęciowym skrótem, chasydzi kiedyś też nie brali broni do rąk, aż do 1943 r.

@lewi: Pierwszymi jeńcami w obozie koncentracyjnym (nie pamiętam nazwy) byli jeńcy rosyjscy których zagazowano-sprawdzając działanie komór.
------------
Wola boska ??!!

Panowie, różnica między nami jest taka, że ja jestem osobą wierzącą a większość z was to ateiści lub katolicy, jeśli jest to bierna postawa i asekuranctwo to powiem nie i gdyby wszyscy ludzie byli tacy jak ja, nikt na świecie nie sprzedawałby broni.
A patrząc troszeczkę dalej, dlaczego ja, prosty człowiek miałbym walczyć za jakieś ideały ludzi którzy nie umieją rozwiązać konfliktu i są to z ...  wyświetl więcej

@szymbla60: Zapominasz o jednym, że żyjesz w świecie tak różnorodnym, że gdyby nie ludzie w mundurach nie mógłbyś dziś głosić swoich samolubnych i poddańczych hasełek, dzięki nim możesz zachowywać się lojalnie wobec swojego boga bo wiesz, że nic ci nie grozi.

  awers,  10/10/2014

Czy jestem ateistą, tego Kolego nie wiesz. Jeśli Polska to dla Ciebie wielce śmieszne słowo, pozostawię Ci to jako prawo do prywatnego poglądu, ale jeśli chrześcijanin jest obojętny na cierpienie niewinnych, na gwałty i terror stosowany masowo, bo liczy się tylko jego indywidualna relacja z Najwyższym, to nie tylko egoizm, ale i martwica sumienia. Zaś wojna, jak każdy kataklizm, dotyka wszystkich ...  wyświetl więcej

I rzekł do nich: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Każdy z was niech przypasze miecz do boku. przejdzie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego. ( Ks. Wyjścia 32:27, Biblia Tysiąclecia ) Dedykuję ludziom wierzącym w Jahwe oto wasz sprawiedliwy krwawy Bóg.

Małe sprostowanie Panie Mrozowski, skoro tak dokładni jesteście w tych waszych sprawach dotyczących polski, to zapewne zrozumie pan to, że nie jestem świadkiem chodzącym od domu do domu. Bóg którego pan przytoczył że Starego Przymierza, jest nikim innym jak Bogiem Nowego PRZYMIERZA, który zakazuje zabijania i każe nadstawiać drugi policzek. Mówiąc krótko, kiedyś było wolno zabijać, ale wszystko si ...  wyświetl więcej

@szymbla60: Śmieszy mnie wasze bóstwo ,które zmienia się z jednej księgi na drugą -raz może zabijać innym razem już nie, ale nie to jest takie najśmieszniejsze- najśmieszniejsze jest to, że nie znacie boga w którego wierzycie łącznie z jego wątpliwej wartości pismem.
Nieprzyjaciół zaś moich tych, którzy nie chcieli, żebym nimi rządził, przyprowadźcie tu i zabijcie na moich oczach Łukasza19:27

(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

(Ew. Mateusza 7:6, Biblia Tysiąclecia

Pozdrawiam!

  57kerenor  (www),  10/10/2014

@szymbla60:

O PERŁACH…

Ja przytoczę ten fragment zapisany w Biblii Warszawskiej:

„(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was”.

Ewangelia według Mateusza 7/6

http://biblia.info.pl/biblia.php

57kerenor@gmail.com

  awers,  11/10/2014

@szymbla60: Umiesz odróżnić bydlę od człowieka? Ja się czasem gubię.

@awers:

@szymbla60: //Umiesz odróżnić bydlę od człowieka? Ja się czasem gubię.

.....................................................................................................

A ja nie mam z tym problemów, zwłaszcza kiedy mam do czynienia z przeżuwaczami!

Pozdrawiam!

I rzekł Pan do Mojżesza: Zbierz wszystkich naczelników ludu i wbij ich na pal przed Panem w słońcu, a odwróci się płomienny gniew Pana od Izraela ( Ks Liczb 25:4 ) nie pozdrawiam wyznawców krwawego Jahwśka

  lewi,  10/10/2014

@Krzysztof Mrozowski: Oczywiście tylko osoby które nie pojmują w całości ducha i nauk biblijnych, wyrażają taką bezpodstawną opinię .Dawne wyroki rzeczywiście były one surowe o czym pisze w Biblii, ale zawsze dotyczyły one ludzi bezbożnych .

Dlaczego dzisiaj więzienia ,,pękają w szwach'' od kryminalistów i zboczeńców?
Przecież to jest niemiłosierne zabójców, zboczeńców czy innych za

...  wyświetl więcej

@lewi: Czy ludzie bezbożni są tworem Belzebuba czy Boga?Bóg stwarza dwie kategorie ludzi: tych , których obdarzył łaską wiary i tych niewiernych- nonsens. Lewi, dlaczego twój bóg nie chce bym pojął w całości ducha nauk biblijnych, dlaczego wg ciebie skazał mnie na potępienie tylko dlatego, że nie pojąłem jego nauk. Najlepszym dowodem na nieistnienie boga jest wielość interpretacji pisma, że dziś j ...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  12/10/2014

HISTORIA POLSKI KRWIĄ MALOWANA!

No cóż, po niektórych wypowiedziach dość wnikliwie przeczytanych, mógłbym wysnuć wniosek następujący:

Tylko nieliczni spośród rodzaju ludzkiego nie czyniliby krzywdy drugiemu człowiekowi. Od nielicznych tylko mógłbym nie spodziewać się ciosu w plecy i nielicznym tylko mógłbym zaufać! Rodzaj ludzki się upodlił do tego stopnia, że bliźni bliźniemu napl

...  wyświetl więcej

Keren miałem rację że oni nie rozumieją tych spraw, nie wiedzą też, że wiara nie jest sprawą wszystkich a jak już zabierają głos to po to by kaleczyć Naukę Zbawiciela, którego w ogóle nie znają!

Ludzie wychowani w katolicyzmie, mający wpajane niemal kilka razy w roku, tradycje kościelne i tradycje państwowe, nigdy tego nie zrozumieją, jeśli z szyderą podchodzić będą do Nauk Zbawiciela.

...  wyświetl więcej

@_serpico_: Serpicko, jako Polak urodzilem sie w katolickiej rodzinie.
Jako nastolatek bylem nawet ministrantem, w Jeleniej Gorze.
Moja ukochana mama byla bardzo bogobojna a ja kochalem i szanowalem ja za to.
Pisze to aby podkreslic, ze ja w zadnym wypadku nie mam nic przeciw wierze jako radycja spoleczna.
ALE.... Lew nie wie nic o tym, ze ludzie nazywaja go krolem.
...  wyświetl więcej

Keren napisałeś" No cóż, wyraziłem mój pogląd w artykule. Dodam tylko, że nie jestem, ani nigdy nie byłem patriotą narodowym! Mierzi mnie to ciągłe powielanie wiadomości, jacy to Polacy są odważni i ile to bitew wygrali, lub w ilu bitwach wykazali się nie lada odwagą. Od wielu lat słyszę, jak to nasza historia jest krwią malowana.

...........................................................

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska