Login lub e-mail Hasło   

Co Amerykanie wiedzą o Polsce ?

Zwykli Amerykanie przeważnie niewiele wiedzą na dowolny temat, z wyjątkiem tych tematów, które są bardzo często poruszane w ichniej telewizji.
Wyświetlenia: 1.648 Zamieszczono 12/10/2014

...

Zwykli Amerykanie, a warto jeszcze dokonać podziału na "rdzennych" Amerykanów i imigrantów w pierwszym pokoleniu, przeważnie niewiele wiedzą na dowolny temat, z wyjątkiem tych tematów, które są bardzo często poruszane w ichniej telewizji. To dokładnie tak samo jak w Polsce i właściwie wszędzie na świecie.

Wprowadzenie, skopiowanego z amerykańskiego wzorca, modelu szkolnego, upodobniło (obniżyło) polski poziom wykształcenia ludzi z ukończoną szkoła średnią do amerykańskiego. Przeciętny Amerykanin przypomina polskiego absolwenta gimnazjum.

 

Poziom wiedzy zwykłego Amerykanina, na jakikolwiek temat, to jest jego problem (tego Amerykanina), a nie mój. Moim problemem może być ewentualnie to, co na temat Polski wie Prezydent, Sekretarz Stanu, ich doradcy, dyrektorzy wielkich korporacji itp. Czyli ogólnie ujmując sprawę: Grupa Trzymająca Władzę.

I tu nie jest tak źle. Tzn. Jest źle, bo elity wiedzą, i to ZA DUŻO wiedzą. Wiedzą, ponieważ bardzo ich to interesuje, co w Polsce się dzieje!!!

Wydawałoby się, że wszyscy już słyszeli o ogromnych wpływach Żydów amerykańskich na wszelkie zjawiska przyrodnicze występujące w Przyrodzie (czyli w Naturze). Chyba jednak nie wszyscy słyszeli o wpływowych Żydach Amerykańskich, wywodzących się z Polski i w związku z tym bardzo Polską zainteresowanych.

Tak, że z tego miejsca, chciałbym wszystkich (a w szczególności wszystkich antysemitów) poinformować, że tacy Żydzi istnieją naprawdę.

Słuchajcie. To nie jest propaganda komunistyczna, ani radiomaryjna. Wpływowi Żydzi amerykańscy wywodzący się z Polski istnieją. - Jest ich dosyć dużo.

 

Nigdy w USA nie byłem, ale mogę o tym zaświadczyć, ponieważ spotykałem ich w Polsce.

Jedną z cech charakterystycznych wpływowego Żyda amerykańskiego np., bankiera, albo prezesa wielkiej korporacji jest to, że mówi perfect po polsku.

Będąc w pracy, a już szczególnie prowadząc pertraktacje biznesowe z Polakami bardzo uważa, żeby kontrahenci się nie zorientowali. Ma w tym swój  interes (niektórzy absolwenci Organizacji i Zarządzania mogli nie zrozumieć na czym ten  interes polega). Nie będę wyjaśniał.

Taki Żyd będąc w Polsce incognito umie wmieszać się w tłum i przybyć do mojego Antykwariatu w niecnym szpiegowskim celu.

Ale: „Nie ze mną te sztuczki Bruner”. Jest metoda na odróżnienie amerykańskiego miliardera od zwykłego polskiego menela.

Metoda polega na umiejętnym zadawaniu podchwytliwych pytań. Kiedyś  doskonale wyszkolony agent międzynarodowego kapitału wpadł. - Nie zgadlibyście na czym, ale ja wam powiem.

Nie wiedział biedaczysko, kto to jest Monika Olejnik. - A pewnie wydawało mu się, że nikt się na nim nie pozna.

....

Podobne artykuły


153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 131063
33
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3010
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23526
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 6412
6
komentarze: 4 | wyświetlenia: 16868
30
komentarze: 16 | wyświetlenia: 6560
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 17078
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 2508
7
komentarze: 1 | wyświetlenia: 3002
19
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2739
21
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3968
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 21794
 
Autor
Artykuł  Hamilton,  18/10/2014

"Przeciętny Amerykanin przypomina polskiego absolwenta gimnazjum". Nieprzeciętne głupole z tych amerykańców. Tylko jak te "głupki" to robią, że mają najbardziej na świecie innowacyjną gospodarkę, zgarniają najwięcej nagród Nobla, są najzamożniejszym krajem świata. W pierwszej "10" uczelni wyższych znalazły się zaledwie dwie spoza Stanów Zjednoczonych – Uniwersytet Cambridge (5. miejsce) oraz Uniwe ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
Przeważnie są jeszcze dodatkowe przesłanki.
1) Miliarder, który chce wystąpić incognito przebiera się za biedaka i najczęściej o czymś zapomni. Ogólnie jest przeciętnie ubrany, ale ma zegarek ...., albo spinkę do krawata..., albo portfel ze skóry ...
2) Kto ma często do czynienia z ludźmi bardzo bogatymi i wpływowymi wie, że mają pewne wspólne cechy (w zachowaniu, wyglądzie, itp....).
Geniusz? Dziękuję za komplement ...-:)))

  Hamilton,  18/10/2014

@Adam Jezierski: cholera, muszę uważać, mój sąsiad emeryt zbiera puszki i makulaturę, by dorobić do emerytury. Czasem mu daję puszki, butelki, czy jakieś niepotrzebne mi przedmioty. Facet ma zegarek i portfel, chyba ze skóry, mówi nienaganną polszczyzną, bo był nauczycielem polskiego. Chodzi do kościoła, ale chyba by mnie zmylić. Pewnie gad jest wpływowym amerykańskim żydomasonem i do tego miliarderem. Dziękuję za ostrzeżenie.

@Hamilton Starszy:
Miło mi.
PS. Dobrze, że podziękowałeś.
Kultura wymaga aby podziękować za przysługę.

@Hamilton Starszy: Tylko jak te "głupki" to robią, że mają najbardziej na świecie innowacyjną gospodarkę, zgarniają najwięcej nagród Nobla, są najzamożniejszym krajem świata.
...........
Stawiasz trudne pytania Jezierskiemu !
On ksiazki, LOGIKA, tez nie czytal !!
Pewne znaki wskazuja, ze jest jednak .........zonaty !!!!!???

@zakrawarski:
>>> http://eiba.pl/wf2

@_serpico_:
Jak zostaniesz szpiegiem, to będziesz tłumy ludzi wynajmował. - Jako podwykonawców. - Na etat? Na umowę zlecenie zatrudnisz?
Powodzenia ...-:)))

  Hamilton,  19/10/2014

@Adam Jezierski: "Wydawałoby się, że wszyscy już słyszeli o ogromnych wpływach Żydów amerykańskich na wszelkie zjawiska przyrodnicze występujące w Przyrodzie (czyli w Naturze)". Niczym innym się nie zajmują tylko knują, stąd Trzęsiena ziemii, wybuchy wulkanów, powodzie, smogi, mrozy, upały, wymioty, biegunka, bóle głowy, kac, wirusy. Teraz czyhają na antykwariaty. Nadużywanie alkoholu powoduje delirium, ty nałykałeś się głupich teorii spiskowych i masz podobne objawy.

@Hamilton Starszy:
analiza logiczna żartu, dowcipu, dykteryjki, czy anegdoty jest zajęciem karkołomnym. Łatwiej się ośmieszyć, niż kogoś rozśmieszyć. Ośmieszyłeś się Hamilton.

  Hamilton,  19/10/2014

@Adam Jezierski: kto rozśmieszył, a kto się ośmieszył? - ocenę pozostawmy innym. Choć wątpię by tu wielu zaglądało. Teksty infantylne, podobnie jak twoja wiedza na temat działań operacyjnych wywiadu rodem, z XIX wiecznych powieści detektywistycznych. Bogaty i wpływowy amerykański Żyd nie musi wychodzić z domu, by zdobyć informacje:
Gdańsk, Warzywnicza 10/19c, telefony +48 503 691 353 i 58 3 ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
Mało osób tu zagląda?. - Moje artykuły mają tu 204.910 (dwieście cztery tysiące dziewięćset dziesięć) niezależnych wyświetleń. Stan na ten moment. - Fakt. Na innych portalach jest więcej wejść na moje artykuły. ...-:)))

@Adam Jezierski: To ponad 800 wyświetleń na artykuł. Gratuluję. Imponujący wynik.

  Hamilton,  18/10/2014

Pewien milicjant przez pomyłkę wszedł do antykwariatu. Chciał już wyjść, ale jego wzrok padł na leżącą na ladzie książkę. Na okładzce pisało 'LOGIKA'. Zapytał antykwariusza o czym ta książka.
- Logika to taka nauka o prawidłowym wnioskowaniu.
Milicjant nie zajarzył. Więc antykwariusz mu wyjaśnił:
- na przykład pyta pan kolegę, czy ma akwarium, tem odpowiada tak, to wniosek, że ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy: Usmialem sie ! Dziekuje !!
Ale jak przebrnales przez art ?
Kapral hitler uzywal argumentu przeciw zydom powolujac sie na statystyke, ktora mowila,
ze na 4 tysiace adwokatow w Berlinie w latach 30-tych 2,5 tysieca bylo zydami.
Kapral (jak ten z Twojego zartu) nie mogl "wywnioskowac" ze zydzi, ktorzy byli w mniejszosci
mieli wiecej ludzi wysoko w ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
1) Ktoś może posiadać puste akwarium, które odziedziczył po dziadku i nie chcieć zajmować się hodowlą ryb, których nie lubi.
2) Niektórzy geje będący politykami żenią się. Znam kilku prawicowych polityków, którzy tak zrobili żeby rozwiać podejrzenia wyborców. Znam żonatych gejów, którzy są biseksualni. Wielu takich występuje na kartach książek, które można kupić w moim Antykwariacie na Długim Pobrzeżu.

  Hamilton,  19/10/2014

@Adam Jezierski: analiza logiczna żartu, dowcipy, dykteryjki, czy anegdoty jest zajęciem karkołomnym. Łatwiej się ośmieszyć, niż kogoś rozśmieszyć.

@_serpico_:
Ty to masz łeb.
Jak ożenisz się i żona z Twoimi dziećmi ucieknie do koleżanki, w której się zakochała, to wtedy może coś zrozumiesz ...
Dopóki jesteś zawsze dziewicem, to ...

O czym właściwie jest ten tekst???

O wiedzy Amerykanów na temat Polski? Na pewno nie, bo poza tytułem (w dodatku w formie zdania pytającego) w dalszej części tekstu nie ma na ten temat ani słowa.
O amerykańskich Żydach polskiego pochodzenia szastających miliardami? Też nie, bo autor ograniczył się jedynie do poinformowania czytelników o istnieniu takich Żydów.
O ty, że autor

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  20/10/2014

@Michał Aleksy Mentrak: po 5 minutach wiem o autorze adres Gdańsk, Warzywnicza 10/19c, telefony +48 503 691 353 i 58 305-93-55, jest właścicielem antykwariatu otwartego w gozdzinach 11-18 także w niedzielę. Mieści się na rogu kamienicy, szyld zawiera napis ANTYKWARIAT, stylizowany na gotyk, a pod spodem książki books bucher, gdzie u ma dwie kropki. Drzwi i okna zdobi metalowa krata. Drzwi zamykane ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
Dane dotyczące Antykwariatu są upowszechniane w celu maksymalizacji dochodów. .
Adres i tel. 58 305-93-55 przepisałeś poprawnie. Drugi tel. jest nieaktualny. Antykwariat nie mieści się na rogu kamienicy, tylko w ciągu kamienic nad Motławą.
Z tego, co piszesz, wynika że oglądałeś Antykwariat na zdjęciu reklamowym w necie albo w zagranicznym Baedekerze.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska