Login lub e-mail Hasło   

3 darmowe programy, które pomogą Ci zaprojektować kuchnię marzeń

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://wyposazenie-kuchni.com.pl/3-programy-ktore/
Korzystając z tego typu oprogramowania nie jesteś narażony na koszty rearanżacji w przypadku gdy efekt finalny będzie inny od Twoich oczekiwań.
Wyświetlenia: 601 Zamieszczono 20/10/2014

Część osób chcących urządzić na nowo bądź wyremontować swoja kuchnię ma dość duże problemy z przystosowaniem do realnej rzeczywistości wielu ciekawych aranżacji jakie odnaleźć można w internecie bądź po prostu chciałyby najpierw na ekranie komputera sprawdzić, jak ich pomysły będą wyglądać w danym pomieszczeniu. Dzięki istnieniu specjalnych programów komputerowych jest to możliwe.

Korzystając z tego typu oprogramowania nie jesteś narażony na koszty rearanżacji w przypadku gdy efekt finalny będzie inny od Twoich oczekiwań. Opisywane w tekście narzędzia są przeznaczone dla osób amatorsko zajmujących się tematem jednak z części z nich, oczywiście w wersjach płatnych, korzystają również fachowcy.

Pierwszą z aplikacji, które chciałbym Ci zaproponować jest Power NET+ (poprzednie nazwy – NET+ Interior Design) – co ciekawe jest to program pochodzący z Polski, a dokładnie ze znanej firmy CAD Projekt K&A. Nie jest on dedykowany jedynie do urządzania kuchni ale pozwoli na aranżację całego domu czy mieszkania. Niewątpliwym plusem narzędzia jest jego prostota przez co nie wymaga ono żadnej specjalistycznej wiedzy. Gdy wprowadzisz wymiary oraz zdefiniujesz kształt pomieszczenia możesz zacząć już nanosić i ustawiać meble w swojej kuchni. Bardzo przydatnymi funkcjami są podgląd widoku 3D, a także możliwość wydruku swojego dzieła. Nie bez znaczenia jest również moduł pozwalający na układanie na ścianach płytek, a także badania kolizji elementów czy też skutków dostawiania ścian.

Sweet Home 3D to z kolei propozycja oparta o język Java, którą wyróżnia możliwość zaprojektowania całego domu (mieszkania), a nie tylko jednego pomieszczenia na raz. Program charakteryzuje się również bardzo dokładną możliwością zdefiniowania wymiarów oraz umiejscowienia poszczególnych obiektów. Dzięki niemu możesz dowolnie nanieść ściany, schody, okna czy drzwi, a także ścianki działowe. Bardzo dużym ułatwieniem jest możliwość wczytania pliku graficznego zawierającego skan projektu mieszkania co umożliwi dokładny na monitorze komputera. Baza elementów zawartych w programie pozwoli na naniesienie wielu z nich, co powoduje możliwość aranżacji w wielu wariacjach. Minusem aplikacji jest bez wątpienia prostota modelu 3D wyrażająca się choćby w braku uwzględnienia oświetlenia oraz mało wiernym odwzorowaniem obiektów na ekranie w stosunku do rzeczywistości co powoduje niski stopień realizmu tworzonej aranżacji.

Ostatnim z proponowanych programów jest darmowy ALNO Kitchen Planner pochodzący od naszych zachodnich sąsiadów – Niemców. Już sama nazwa wskazuje, iż jest on powiązany z producentem mebli co daje ten plus, iż w jego zasobach odnajdziemy naprawdę imponująca ich kolekcję. Ciekawie prezentuje się rozpoczęcie pracy z narzędziem – możesz albo projektować „od zera” albo modyfikować jeden z przygotowanych już szablonów.  O tym, iż program jest godny uwagi decydują dwie kwestie – po pierwsze za jego pomocą jesteś w stanie nie tylko dopasować meble do pomieszczenia ale też zobaczyć, jak zmieni się ono pod wpływem rożnych aranżacji ścian, podłóg dodatków czy oświetlenia. Ten ostatni punkt wiąże się z drugą najmocniejsza funkcją programu – widokiem 3D – który w rewelacyjny sposób wizualizuje szkice z dwóch wymiarów, biorąc również przy okazji pod uwagę tak ważny aspekt jak wpływ oświetlenia na wygląd pomieszczenia. Ukończoną pracę można oczywiście wydrukować czy to jako wizualizację w trzech wymiarach, czy jako projekt dwuwymiarowy czy wreszcie jako listę produktów.

Opisywane programy nie mają oczywiście takich możliwości jak ich profesjonalne odpowiedniki jednak powstaje pytanie czy w za mian za to nie są dużo prostsze i tym sposobem przystępne dla każdego. Ich cena (0 zł) sprawia, iż instalując je nie poniesiesz żadnych kosztów a w naprawdę ciekawy sposób możesz zaaranżować wnętrze swojej kuchni.

http://wyposazenie-kuchni.com.pl/3-programy-ktore/

Podobne artykuły


73
komentarze: 19 | wyświetlenia: 17815
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31755
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29729
27
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19879
24
komentarze: 33 | wyświetlenia: 13672
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34482
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13385
15
komentarze: 5 | wyświetlenia: 33351
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6970
16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 7470
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska