Login lub e-mail Hasło   

Czy warto uczyć się niemieckiego i jak to robić?

Nauka języków obcych to podstawa. Dziś kiedy granice Unii Europejskiej są otwarte, a my możemy bez problemów podróżować, a nawet pracować w innych krajach.
Wyświetlenia: 527 Zamieszczono 20/10/2014

Niemiecki też ważny!

Warto uświadomić sobie, że sama znajomość języka angielskiego nie wystarczy, na chwilę obecną nie jest to żadna ponadprzeciętna umiejętność. Dziś prawie każdy młody człowiek potrafi porozumiewać się za pomocą języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym.


Dla nas, Polaków dobrym wariantem do nauki będzie np. język niemiecki. Dlaczego? To, że Niemcy są naszym sąsiadem i przez to bliżej można wyjechać do pracy nie jest tu jedynym argumentem. Pamiętajmy, że nie tylko tam niemiecki jest językiem urzędowym. Austria, Lichtenstein czy Szwajcaria to również kraje, które należą do niemieckojęzycznego obszaru.


Oprócz możliwości pracy za granicą, miejmy też na uwadze, że coraz więcej zagranicznych firm inwestuje w rozbudowę swoich filii. Wielu pracodawców w takich firmach wymaga znajomości co najmniej dwóch języków obcych, w tym przede wszystkim angielskiego oraz niemieckiego.


Osoby znające więcej języków mogą odpowiadać na znacznie większą liczbę ofert pracy w wielu pięknych i ciekawych miejscach na całym świecie. 

Kilka wskazówek dla chcących

Wiele osób pragnie uczyć się języków obcych, ale nie każdy ma na to czas, bądź po prostu nie wie jak... W jaki zatem sposób możemy zacząć? Oto 3 złote rady:

  1. Czytaj w języku, którego chcesz się nauczyć. Słowa, których znaczenie nie rozumiesz zaznaczaj, a następnie sprawdzaj w słowniku. Wzbogać to również o oglądanie filmów w obcym języku.
  2. Przeglądaj często swoje notatki, ale nieco krócej – pomaga to wzmocnić pamięć.
  3. Skup się początkowo na słownictwie. Jak wiadomo język to słowa, a im więcej ich znasz tym więcej będziesz mógł zrozumieć i powiedzieć.

Artykuł powstał we współpracy z: http://www.berlitz.pl/pl/gdansk/


Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 1069
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1010
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 888
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 459
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 990
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1585
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 520
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142792
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245041
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 114079
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122851
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska