Login lub e-mail Hasło   

Ślub cywilny – wybieramy suknię!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/slub-cywilny-wybier(...)ie/266/
Wiele par decyduje się na ślub cywilny. Przyczyny czy też powody są różne. Niemniej jednak planując taki ślub należy się do niego odpowiednio przygotować.
Wyświetlenia: 11.141 Zamieszczono 24/10/2014

Panie w szczególności muszą zadbać o swój wygląd, a przede wszystkim stoją przed dylematem jaka suknię na taki ślub wybrać. Czy ma być krótka, czy długa, w kolorze, a może biała? Wokół słychać, że biała, długa suknia jest odpowiednia tylko do ślubu kościelnego. Na ślub cywilny z góry narzucona była suknia krótka, najczęściej w kolorze.

Obecnie trendy się zmieniają i nie ma już sztywnych zasad, których należy przestrzegać. Sporadycznie zdarza się, że cywilna panna młoda wybiera długą, białą suknię, ale jednak wybory takie mają miejsce. Każda kobieta ma w głowie obraz swojego ślubu czy to cywilny, czy też kościelny. W zasadzie dlaczego, przyszła panna młoda, która z jakiś względów bierze tylko ślub cywilny, nie może spełnić swojego marzenia o długiej białej sukni? Pamiętajmy, ze nie jest to zabronione!

W rzeczywistości jednak większość kobiet na ślub cywilny wybiera krótkie lub długie suknie w kolorze. Jakie odcienie są odpowiednie? To głównie zależy od panny młodej, bo nie w każdym może jej być do twarzy. Jednak zawsze wybór pada na subtelne odcienie bieli, ecru, wanilii, szampana czy pudrowego różu wykonane z lekkiego szyfonu, jedwabiu, a nawet z eleganckiej koronki. Plusem tychże sukienek jest to, że mogą one zostać ponownie wykorzystane, podczas innych imprez wieczorowych.

Kończąc mogę tylko dodać, że w obecnych czasach w zasadzie można wszystko. Dlatego jeżeli Twoim marzeniem jest na przykład ślub cywilny w długiej, białej sukni nie wahaj się i nie myśl o tym co powiedzą inni, bo to jest Twój dzień, jedyny taki w życiu!

Podobne artykuły


19
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1649
15
komentarze: 17 | wyświetlenia: 968
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1873
15
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1927
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1712
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1054
14
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1124
14
komentarze: 16 | wyświetlenia: 878
13
komentarze: 23 | wyświetlenia: 1117
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1317
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 842
 
Autor
ArtykułJak dziewczyna marzy o białej sukni ale nie może (albo nie chce) brać ślubu w kościele, to dlaczego nie miałaby włożyć jej na cywilny? Nie rozumiem, co to komu przeszkadza?

Nie ma większego większych wytycznych co do ubioru na ślubie cywilnym. Można założyć białą suknię ślubną, a można zdecydować się na zupełnie inną. Moim zdaniem dobrym wyborem będzie taka koktajlowa sukienka http://allani.pl/zdjecie/sukie(...)5851368 . Jest w jasnym kolorze i jest bardzo elegancka.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska