JustPaste.it

Nie ma Nieba bez Piekła

Teoria Słowa

Teoria Słowa

 

Z dr. Cipher'em, przewodniczącym Instytutu Promocji Nieba z Piekłem, rozmawia Alicja Gaman.

- Na początek zadam raczej dość przekorne pytanie: ile jest w panu zła?
- Tyle samo ile dobra w Pani ...
- Dokładnie?
- Dokładnie, chociaż wielkość zła i dobra podlega lokalnym zmianom, jednak w skali Nieba z Piekłem zawsze uzupełnia się do wartości stałej - zera.

- Z jakiej zasady wynika to uzupełnianie?
- Z zasady boskiej, którą człowiek przez tysiąclecia próbował zrozumieć, stosując ograniczony strukturalnie system przyczynowo-skutkowy. Ostatnie rozważania doprowadziły nas do odkrycia, że system myślenia Boga jest krzywoliniowy, albo w skrócie kołowy - w przeciwieństwie do liniowego sposobu myślenia człowieka - dlatego nie zawsze rozumie człowiek intencje Boga.

- Czy może pan podać jakieś przykłady kołowego myślenia?
- Ponieważ człowiek jest stworzony na podobieństwo Boga, zatem zdolny jest postrzegać zjawiska myślą Boga stworzone, choć nie zawsze rozumie je, bo są czasami niegodne z jego liniową logiką człowieka. Jest mnóstwo zjawisk w fizyce, które z punktu logiki człowieka są niewytłumaczalne, a które stają się jasne jeśli przyjmiemy kołową logikę. Natomiast najprostsze przykłady to np. wschód i zachód Słońca, akcja i reakcja, prawo zachowania energii ...

- Z kołowości myślenia wynikają bardziej fundamentalne wnioski.
- Jakie są te wnioski?
- Otóż kołowość łączy zjawiska dobra i zła w jedną całość. Znanym przykładem tego sposobu obrazowania jest hinduskie yin i yang zamknięte w kole. Ilość dobra i zła w yin i yang jest identyczna. Analizując historię świata i przekazy Biblii, wysnuliśmy wniosek, że Bóg swoim myśleniem obejmuje obie wartości. Innymi słowy zarówno dobro i zło, potrzebne mu są by utrzymywać Wszechświat w równowadze.

- Jakie ma to konsekwencje dla postrzeganego przez nas systemu wartości dobra i zła?
- Ogromne! Oznacza to bowiem, że jedna wartość z drugą zawiązana jest nierozerwalnie - tak jak nierozerwalne jest to co wypełnia całe koło. Co więcej, jedna wartość zależna jest od drugiej powodując wzajemną ich kreację.

- Poproszę o jakiś przykład ...
- Proszę bardzo ... najprostszy. Czy czuje pani mimowolną zazdrość gdy zobaczy u koleżanki buciki z najnowszej światowej kolekcji? Z pewności tak, ale nie należy się temu dziwić, bo to jest właśnie kołowe uzupełnianie czyjegoś dobra z pani złem - czyli zazdrością. Dalej - w skali populacji ta zależność jest jeszcze bardziej widoczna: im bardziej ludzkość myśli o prawości, tym bardziej kreuje się nieprawość - i to zarówno w skali politycznej, wiary jak i podstawowych wartości moralnych. Wszystko się relatywizuje, a to oznacza, zbliżanie dobra i zła do punktu równowagi.

- To zaprzecza obiegowo przyjętej zasadzie, że dobro rodzi dobro a zło - złem się odpłaca ...
- W tym ujęciu nie rozumiemy zasady w jaki sposób dobro czy zło się powiela. Otóż każda z tych wartości rozmnaża się jak bakteria. W niewielkich gronach dobro rozprzestrzenia się równie szybko jak rozprzestrzenia się zło w innym otoczeniu. Złem czy dobrem zarażamy się tak samo jak wirusami czy bakteriami. Ale w skali układu zamkniętego świata, ilość tego rozmnożonego dobra czy zła - jest w równowadze.

- Nie rozumiem. Czyż one nie walczą między sobą?
- Nie, ponieważ każdy układ zła i dobra jest zamknięty kołowym myśleniem Boga, tak więc na każdą powstałą myśl dobrą, musi powstać myśl jej przeciwna - czyli zła. Można by w uproszczeniu powiedzieć, że tworzenie zbyt dużo dobra (np. radości w gronie przyjaciół) jest złe, w tym znaczeniu, że wytwarza więcej złych zachowań. I na odwrót. Hasłowo wyrażę to jednym zdaniem: nie ciesz się za bardzo, bo w efekcie powstaje więcej osób nieszczęśliwych.

- Czy mógłby pan zilustrować to jakimś przykładem z ostatnich wydarzeń?
- Oczywiście. Ostatnio dyskutuje się wiele na temat sprawiedliwości Boga, który w młodym wieku zabrał do siebie znaną aktorkę Anię Przybylską. Logika ludzka (liniowa) nie może tego zrozumieć, że Bóg działa (myśli) kołowo. Bóg potrzebował Panią Anię - czyli zabrał jej życie - żeby stworzyć inne życie bardzo istotne dla ludzkości - właśnie zgodnie z regułą uzupełniania kołowego. Według mnie to jest dla Pani Ani zaszczyt, że Bóg wybrał właśnie ją.
Podobnie jest gdy dzieci umierają - żadna śmierć nie jest przypadkowa i nie jest - jak to logika ludzka mówi - śmiercią niepotrzebną.

- Jakie kroki podejmuje instytut, aby propagować swoje idee?
- Przede wszystkim staramy się tłumaczyć w czasie różnych prelekcji, wykładów wzajemną zależność miłości i nienawiści. Uświadamiamy, ze na przykład czyjaś wielka radość staje się przyczyną powstawia w innym miejscu - złości lub nawet nienawiści. Kto ma złe myśli, powoduje natomiast powstanie w innym miejscu dobrych i odwrotnie. W naszej doktrynie każda postawa krańcowa, jest niewłaściwą. Ponieważ jeśli za bardzo będzie przeważać dobro czy zło - Bóg w myśl zasady kołowego myślenia - spowoduje na ziemi epidemię (hiv, ebola) lub wielkie katastrofy (tsunami, trzęsienia ziemi, kiedyś potopy), które doprowadzą do zrównoważenia ich wartości.

- Dziękuje za rozmowę.

4b43524e249df9b446be4e4453fde5da.jpg