Login lub e-mail Hasło   

4 podstawowe zasady, jak uniknąć stresu w dniu ślubu.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/4-podstawowe-zasady(...)bu/255/
Dla każdego z nas, dzień ślubu jest w mniejszym lub w większym stopniu, stresujący.
Wyświetlenia: 12.650 Zamieszczono 13/11/2014

Mimo tego, że staramy się nie denerwować, emocje biorą górę. Dlatego dobrze jest ten wyjątkowy dzień (jeżeli jest taka możliwość) zaplanować dużo wcześniej. Co jeszcze możemy zrobić, aby stres w dniu ślubu był na zdrowym poziomie minimum? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tym artykule.

Zasada nr 1 – ODPOWIEDNIE PRZYGOTOWANIE.

Tak jak już wspomniałam dużo wcześniejsze zaplanowanie całego przedsięwzięcia nie powoduje potem ogromnego „bólu głowy”. Planując wszystko odpowiednio wcześniej macie tą pewność, że wszystko będzie dopięte „na ostatni guzik”, ponieważ czas Was nie goni. Dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest zrobienie listy naszych obowiązków i spraw, które musimy zrealizować do dnia ślubu. Wykreślając wykonane zadania macie czarno na białym, co jeszcze zostało do zrobienia, a co jest już załatwione.

Zasada nr 2 – NIE ZOSTAWIAJ WSZYSTKIEGO NA OSTATNIĄ CHWILĘ.

Uniknięcie stresu w dniu ślubu jest nieuniknione, jeżeli większość zadań zostawicie do realizacji tuż przed samym ślubem. Stres będzie tym większy, im więcej zadań zostanie do wykonania. Dlatego tak ważne jest sporządzenie listy spraw do załatwienia, żeby na kilka, kilkanaście dni przed ślubem nie myśleć o dekoracjach czy kucharkach, a relaksować się i pozytywnie nastrajać na ten wyjątkowy dzień… Czekać w poczuciu, że już wszystko jest gotowe.

Zasada nr 3 – PEŁNA KONCENTRACJA NA WYKONYWANYCH ZADANIACH.

Bardzo często jest tak, że młodzi układają sobie w głowie różne scenariusze…  Takie zachowanie powoduje u nas stres. Należy pamiętać, że to WY jesteście najważniejsi w tym dniu, a co się stanie gdy… w dużej mierze nie będzie zależało od Was. Waszym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie i maksymalne skupienie na wykonywanych zadaniach. Najlepiej w takich sytuacjach sprawdza się metoda małych kroków, czyli wszystkie obowiązki dzielimy na pewne etapy i je realizujemy. Takie postępowanie pozwoli nie myśleć o stresie.

Zasada nr 4 – RELAKS, RELAKS I JESZCZE RAZ RELAKS…

Głowa pełna myśli i świadomość, że o czymś na pewno zapomnieliśmy… demotywujące działanie stresu można zniwelować stosując proste techniki relaksacyjne. Spokojne i głębokie oddechy, medytacja, napinanie i rozluźnianie mięśni, joga – te techniki pomogą zmniejszyć uczucie stresu, a w konsekwencji zwiększą komfort psychiczny.

Na koniec życzę najlepszych efektów w walce ze stresem! Powodzenia!

Podobne artykuły


73
komentarze: 18 | wyświetlenia: 28651
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22820
29
komentarze: 17 | wyświetlenia: 20534
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 10339
23
komentarze: 6 | wyświetlenia: 27105
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7474
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 87006
18
komentarze: 2 | wyświetlenia: 7627
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 10910
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 8169
31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8793
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska