JustPaste.it

Powracająca moda na przykładzie męskiego fularu

Wielu zadaje sobie pytanie, czym jest fular (jedwabny), o którym coraz częściej dowiadujemy się z reklam marek odzieżowych czy sklepów z modą męską.

Wielu zadaje sobie pytanie, czym jest fular (jedwabny), o którym coraz częściej dowiadujemy się z reklam marek odzieżowych czy sklepów z modą męską.

 

Fular jedwabny – coraz częściej pojawiający się na bannerach sklepów internetowych czy portali aukcyjnych. Zaczynając od początku, fular to dodatek do męskiego ubioru. Z daleka można go pomylić ze swego rodzaju szalikiem, choć takie porównanie jest dość dużym nadużyciem.

 

Dodatek, jakim jest fular jedwabny jest doskonałym przykładem produktu, który jak to często bywa pojawia się na półkach sklepowych, ponieważ powraca na niego moda. Przyczyn można upatrywać m.in. w coraz mocniejszym zainteresowaniu modą męską, stylami męskimi, które często biorą inspiracje bądź jak w tym przypadku gotowe przedmioty z przeszłości. Idealnym przykładem tej teorii jest poszetka, która ponownie zawojowała rynek dodatków eleganckiego mężczyzny. A przecież przez tyle lat pozostawała gdzieś na uboczu i mężczyźni doskonale sobie bez poszetek radzili, a ich ubiór na dane czasy był oceniany pozytywnie.

Historia fularu:

Pierwsze informacje o fularach pojawiają się w źródłach, pochodzących z Dalekiego Wschodu, z którego zostały sprowadzone do Europy, gdzie były modne w XIX i na początku XX wieku. Uchodziły za część stroju nieformalnego mężczyzny, co nieco burzy obecny wizerunek fularu. Inną kwestią, którą należy uwzględnić to fakt, że ogólny ubiór przez te lata bardzo ewoluował – nikt w XIX wieku nie słyszał np. o dresach.

 

Czym jest fular?

 

Słowo fular pochodzi z francuskiego i oznacza cienką tkaninę, wykonaną z miękkiego jedwabiu. Może być gładki lub we wzory, przy czym częściej spotykane są na rynku fulary we wzory (najpopularniejsze to kropki, paisley). Może stanowić elegancką ozdobę szyi mężczyzny.

Przykład fularu:

Ile kosztuje fular?

Cena fularu nie jest niska i należy przygotować się na wydatek odrobinę wyższy niż w przypadku np. krawata czy poszetki. Ceny zaczynają się od ok. 70-90zł.

Do czego pasuje fular?

 

Fular nadaje męskiej stylizacji bardziej sportowy charakter. Sprawdzi się jako dodatek do rozpiętej koszuli wraz ze swetrem czy sportową marynarką.

 

Dostępność/popularność:

Fular na tę chwilę uchodzi nadal jako dosyć ekstrawagancki dodatek, jednak tak było także w przypadku powracającej niegdyś poszetki. Potwierdzeniem budzącej się dopiero popularności niech będzie fakt, iż produkt nie jest obecny we wszystkich sklepach z eleganckimi ubraniami męskimi. Jaka będzie przyszłość fularu? - czas pokaże, a zdecydują o tym klienci

 

Zdjęcie pochodzi z: http://panzklasa.pl/fulary-jedwabne