JustPaste.it

Marek Ciesielczyk przegrał wybory nie przy urnie?

Czy doszło w Tarnowie (Małopolska) do zafałszowania wyników wyborów?

Czy doszło w Tarnowie (Małopolska) do zafałszowania wyników wyborów?

 

Mottem tego tekstu niech będą słowa redaktora Zygmunta Szycha, które ukazały się na łamach „Gazety Krakowskiej" 2 listopada 1995 roku:

„ ... co byłoby, gdyby w Radzie Miasta nie było radnego Ciesielczyka i gdyby nie zechciał on... ujawniać publicznie rozmaitych nieprawidłowości? Co by było? ... ludzie, którzy zdominowali Radę Miasta w Tarnowie, rośliby w siłę. Boję się, że odbywałoby się to w poczuciu rosnącej bezkarności i braku jakiejkolwiek krytyki... gdyby nie było radnego Ciesielczyka, trzeba by go było wymyślić".

Tak zwane „wybory samorządowe", które odbyły się 16 listopada pokazały, że w/w Marek Ciesielczyk nie może wejść do Rady Miejskiej w Tarnowie, gdyż lista, z której startował (Nowa Prawica – Oburzeni) uzyskała rzekomo 3 głosy mniej od listy SLD w okręgu wyborczym nr 3 – Piaskówka, Klikowa, Krzyż, Starówka. Okazało się równocześnie, że w okręgu tym doszło do szeregu nieprawidłowości, o których mówił m.in. sam Ciesielczyk w głównym wydaniu FAKTÓW TVN 20 listopada oraz w głównym wydaniu WYDARZEŃ w POLSAT 21 listopada - patrz tutaj:

Video thumb

Wyszło także na jaw, iż w tym właśnie okręgu wyborczym ponad 600 głosów uznanych zostało za nieważne. Teraz, po złożeniu protestu wyborczego, czekamy na decyzję Sądu Okręgowego w Tarnowie w sprawie ponownego przeliczenia głosów i sprawdzenia, czy rzeczywiście aż tyle głosów powinno zostać uznane za nieważne i ile z tych głosów padło na Ciesielczyka lub innych kandydatów z listy Nowa Prawica – Oburzeni – patrz informacja TVN24 na temat protestu wyborczego w Tarnowie:

http://www.tvn24.pl/protest-wyborczy-w-tarnowie-zadaja-uniewaznienia-wynikow-i-powtorzenia-wyborow,490304,s.html

 

Problemy Ciesielczyka zaczęły się w latach 90-tych, gdy – z powodu jego walki z korupcją – zaczęto o nim mówić „sumienie Tarnowa". Co ciekawe, Ciesielczyk zaczął osiągać znakomite wyniki wyborcze – np. jako niezależny kandydat do Senatu RP w 2001 r. okazał się najpopularniejszym politykiem w Tarnowie (w całym okręgu wyborczym zajął wówczas pierwsze „niemedalowe" miejsce) – patrz artykuły niżej:

W roku 2002 sondaże dawały mu w pewnym momencie szanse na zwycięstwo w wyborach na Prezydenta Tarnowa. Wówczas zaczęła się zmasowana kampania medialna przeciw Ciesielczykowi, a jego wyniki wyborcze nagle się zmieniły. W „Złotej Księdze Samorządu Polskiego" czytamy o dr. Ciesielczyku: „ ... najbardziej tępiony radny ze względu na swą walkę z korupcją" – patrz: http://www.marekciesielczyk.com

Jeszcze w wyborach samorządowych w 2002 roku udało się Ciesielczykowi uzyskać jeden z lepszych wyników do Rady Miejskiej w swoim okręgu – 514 głosów.

Od tego momentu dzieją się rzeczy dziwne. Mimo że Ciesielczyk startuje w trzech kolejnych wyborach do Rady Miejskiej w Tarnowie w trzech różnych okręgach, w których zasadniczo różni się liczba wyborców, zawsze uzyskuje rzekomo zbliżony wynik – między 280-290 głosów, który zawsze uniemożliwia wejście do Rady Miejskiej: w roku 2006 w okręgu 4 – 283 głosy, w 2010 w okręgu 1 – 293 głosy, a w tym roku w okręgu 3 – 287 głosów, zaś lista wyborcza, na której jest Ciesielczyk uzyskuje rzekomo 3 głosy mniej niż „biorąca" mandat radnego lista SLD!

Przypomnijmy: równocześnie ponad 600 głosów w tym okręgu zostaje uznane za nieważne, a świadkowie twierdzą (co zostało zgłoszone w w/w proteście wyborczym, skierowanym do Sądu Okręgowego), iż na innej liście nie było nazwiska kandydata, który został zarejestrowany, a drugi, który z kandydowania zrezygnował za późno, był na liście, lecz komisje informowały (niezgodnie z Kodeksem wyborczym!), iż nie można na niego głosować. Zobaczymy, ile protestów wyborczych w Polsce sądy okręgowe uznają za uzasadnione, w ilu okręgach wybory zostaną powtórzone i czy wśród nich będą także tarnowskie okręgi wyborcze? Stowarzyszenie OBURZENI w Tarnowie

http://www.oburzeni.pl