Login lub e-mail Hasło   

Stwórz swoją idealną sylwetkę

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://nowomoda.pl/?p=18174
Podobno aż 94% kobiet jest niezadowolonych ze swojej sylwetki. Wizażyści przekonują jednak, że sekret piękna nie polega na tym, aby być idealną, ale aby wyglądać idealnie. Jak?
Wyświetlenia: 1.376 Zamieszczono 29/11/2014

Oko ludzkie bardzo łatwo oszukać. Czasem może być to źródłem problemów, ale czasem może działać na naszą korzyść. Specjaliści od kreacji wizerunku odkryli kilka ciekawych sztuczek, które umożliwiają „wyczarowanie” pięknej, harmonijnej sylwetki niezależnie od tego jaki mamy typ figury i jaki nosimy rozmiar.

Zacznijmy od przestawienia dwóch najważniejszych zasad kreacji sylwetki:

  1. Jesteśmy tak szerocy, jak nasza najszersza linia.
  2. Nasz wzrok w pierwszej kolejności przyciągają jasne żywe kolory i wzorzyste tkaniny, a następnie kolory ciemne i gładkie powierzchnie.

Wynika z tego, że używając jasnych barw i wzorzystych tkanin możemy skupić uwagę naszych towarzyszy na tym, co chcemy uwydatnić. Natomiast całą resztę możemy ukryć pod ciemnym, gładkim materiałem. Przeanalizujmy teraz jak kobiety o różnej figurze, czyli  z najszerszą linią na różnej wysokości, mogą wykorzystać tę wiedzę.

Sylwetka gruszki

Zacznijmy od sylwetki, której najszerszą linią jest linia bioder, czyli tzw. gruszki. Podobno aż 65% kobiet ma właśnie taką figurę. Panie, u których wąskie ramiona i talia kontrastują z szerokimi biodrami i udami, mogą przywrócić harmonię poprzez noszenie jasnych wzorzystych ubrań na górze i jednolitych ciemnych barw na dole. Spodnie czy spódnice powinny mieć marszczenia z przodu lub być obszerne, uszyte z dobrze układających się tkanin. Jeżeli mają suwaki, koniecznie powinny znajdować się one z tyłu albo przodu. Dobrze sprawdzają się bluzki z dekoltem w kształcie łódki i żakiety czy płaszcze z poduszkami na ramionach.

Sylwetka rożka

Spotykamy też figurę, która jest odwrotnością gruszki. Czyli szerokie ramiona zestawione są z wąskimi biodrami i szczupłymi nogami. Dlatego przypomina rożek. Jeżeli masz taką budowę, najlepiej ubieraj się odwrotnie niż koleżanka-gruszka, czyli noś ciemne gładkie bluzki, a na dole coś jasnego i wzorzystego, najlepiej obszerne spódnice lub luźniejsze spodnie, które optycznie Cię poszerzą. Dobrze będziesz wyglądała w bluzkach z dekoltem w kształcie litery V lub takich na ramiączkach.

Sylwetka jabłka

Najszersza linia może znajdować się też na wysokości przepony. Osoby o tej sylwetce często mają nieco węższe ramiona i szczupłe nogi. Figurę tę obrazowo porównuje się do jabłka. Najlepiej wyglądają w ciemnych, gładkich ubraniach, które wydłużają sylwetkę. Dopełnieniem stroju może być kolorowa marynarka, najlepiej z poduszkami na ramionach. Jak się na nią zdecydują strój nie powinien kończyć się w pasie. W ogóle najlepiej nie akcentować okolic tali. Idealnym strojem jest luźniejsza bluzka i wąskie, dopasowane spodnie lub spódnica.

Sylwetka linijki

W powyższych przykładach staraliśmy się przywrócić ciału równowagę poprzez odciągnięcie uwagi od najdłuższej linii. Co jeżeli mamy je trzy, czyli posiadamy figurę chłopięcą prostą jak linijka? Kobiety o takiej sylwetce mogą nosić, każdą kombinację kolorów i wzorów. Będą wyglądały korzystniej, jeżeli zaakcentują biodra, np. przez wzorzyste rozkloszowane spódnice. Podkreślając biodra powinny pamiętać o zaakcentowaniu góry stroju dla utrzymania równowagi. Jeżeli mają mniejszy biust dobrym pomysłem jest nosić ozdoby i kieszenie na jego wysokości. Warto, aby podkreśliły też linię talii, np. poprzez wpuszczenie bluzki w spodnie i założenie paska. Oprócz paska, talię świetnie podkreślają podłużne przeszycia ubrań, zakładki, guziki czy szwy konstrukcyjne.

Sylwetka klepsydry

Na zakończenie parę słów o figurze klepsydry, uznanej za wzorcową. Szczęśliwe posiadaczki tak proporcjonalnego ciała również powinny staranie dobierać stroje, aby zachować równowagę między górą a dołem. Dlaczego? Ponieważ ich sylwetka cechuje się dwoma długimi liniami (barki i biodra), dlatego akcentując biodra, na przykład poprzez wzorzysty materiał, muszą pamiętać o uwydatnieniu okolic ramion, choćby przez korale czy broszkę.

Źródło piękna

Cechą wspólna wszystkich powyższych porad jest dążenie do zachowania proporcji i równowagi. Właśnie harmonia naszego stroju najlepiej pomoże stworzyć iluzję doskonałej sylwetki i uwydatnić całe nasze piękno. Z drugiej strony wszelkie ubrania, które zakładamy, żeby ukryć niedoskonałości, jak choćby długie luźne bluzy mające zakryć zbyt krągły brzuch, zwykle jeszcze bardziej przyciągają uwagę odbiorów. Wniosek z tego: zamiast ukrywać, przywracaj ciału harmonijny wygląd.

Więcej informacji i porad dotyczących komponowania stroju i dobierania dodatków, a także najnowszych trendów w modzie znajdziesz na nowomoda.pl

Podobne artykuły


29
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13056
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23242
73
komentarze: 109 | wyświetlenia: 15703
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 4382
21
komentarze: 4 | wyświetlenia: 31371
27
komentarze: 34 | wyświetlenia: 9166
17
komentarze: 5 | wyświetlenia: 37255
21
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3257
15
komentarze: 51 | wyświetlenia: 1949
15
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1798
13
komentarze: 13 | wyświetlenia: 29582
8
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2123
31
komentarze: 16 | wyświetlenia: 11468
21
komentarze: 45 | wyświetlenia: 6406
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska