Login lub e-mail Hasło   

Życie za sto lat w 2114

Czytając rozliczne prognozy sprzed stu lat postanowiłem sporządzić własną. Pewnie się pomylę, ale co tam. Zapraszam do dyskusji bym mógł uzasadnić to co napisałem i pominąłem.
Wyświetlenia: 1.427 Zamieszczono 01/12/2014

 1. Koleje magnetyczne w tunelach niskociśnieniowych o prędkościach rzędu 3000km/h zepną najpierw centra wielkich miast z satelickimi lotniskami, później pobliskie i odleglejsze aglomeracje, a w końcu być może poprowadzone zostaną pod powierzchnią mórz i oceanów.
 2. Pojawiają się rakietoplany, które wynoszone w bliski kosmos pozwolą zapewnić szybkie połączenia międzykontynentalne dla ludzi i przesyłek kurierskich.
 3. Powstanie ziemska i księżycowa winda kosmiczna co pozwoli na tani transport kosmiczny towarów i ludzi.
 4. Zostanie założona stała baza księżycowa i być może kopalnie.
 5. Rozwinie się na skalę przemysłową sprowadzanie i eksploracja niewielkich ciał kosmicznych przez ich sprowadzenie  na orbitę wokół ziemską.
 6. W powszechnym użyciu znajdą się rejestratory snów i myśli.
 7. Dzisiejsza komórka będzie się komunikowała ze swoim właścicielem przekazując mu dane wprost do mózgu i stamtąd odczytując polecenia, co spowoduje, że internet stanie się w istocie kolejnym zmysłem człowieka, a także praktycznie niezauważalną pamięcią uzupełniającą biologiczny mózg.
 8. Uczenie się na pamięć zostanie całkowicie wyeliminowanie; nastąpi koncentracja na metodach sprawnego i sensownego wykorzystywania wiedzy udostępnianej przez internet.
 9. Chcąc w skupieniu obejrzeć film, pograć w grę komputerową, przeczytać książkę, przeglądać internet najlepiej będzie zamknąć oczy; Jednak będzie to można również robić w trakcie zajęć sportowych, czynności higienicznych, gotowania itp.
 10. Na drogach publicznych będzie obowiązywał zakaz prowadzenia pojazdów przez ludzi, który zastąpią skomputeryzowani kierowcy spięci w sprawującą nad nimi nadzór sieć; Spowoduje to również odwrót od posiadania samochodów na własność; Powszechne stanie się używanie taksówek przywoływanych i opłacanych z pomocą smartfonów.
 11. Pojawi się zakaz zabijania zwierząt; Mięso będzie produkowane w procesie hodowli i namnażania samych komórek.
 12. Wyrosną liczne sztuczne wyspy przeznaczone do zamieszkiwania i wypoczynku o różnych wielkościach od tych dla kilkunastu osób do kilkudziesięciu tysięcy.
 13. Rozpowszechnią się elektrownie termojądrowe zapewniając tanią i bezpieczną energię elektryczną.
 14. Z powszechnego użycia wyjdzie napęd spalinowy, który zostanie zastąpiony tanimi i pojemnymi akumulatorami.
 15. Ogrzewanie gazowe zostanie zastąpione elektrycznym.
 16. Powszechne stanie się wykorzystanie dronów do wszelkiego monitoring, a także dostarczania przesyłek kurierskich.
 17. Drukarki 3D staną się powszechne w domach i licznych punktach usługowych, często zautomatyzowanych, pozwalając wytwarzać większość przedmiotów codziennego użytku typu meble, ubrania, a nawet całe budynki.
 18. Powszechna stanie się praca zdalna, co podniesie zamożność mieszkańców nawet bardzo oddalonych od aglomeracji  miasteczek i wsi.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 729
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 645
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1007
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1090
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 610
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 865
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 774
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 521
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 861
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 894
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 431
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1235
9
komentarze: 16 | wyświetlenia: 512
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 710
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 477
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Przerażająca wizja... szczególnie ten fragment o nieużywaniu pamięci... ;) A skończyć może się tak : http://eiba.pl/w

@Skalny Kwiat: Pamięć będzie funkcjonować normalnie gromadząc wiedzę w trakcie ćwiczeń. Nie będzie żadnych wszczepianych implantów, a tylko nadajnik i odbiornik komórki w pobliżu głowy, który zapewni bezprzewodową komunikację z mózgiem.

  nse,  12/01/2015

A ja stawiam , że za 100lat będzie kryzys :D

  nse,  19/11/2015

Wszystko to jest piękną wizja, tylko czy człowiek będzie w niej szczęśliwy ?? ... już teraz nie radzi sobie z nudą i kombinuje co może by pokazać że jest przydatniejszy od maszyny, czy człowiek nauczy się żyć w świecie maszyn które go wyręczają w pracy ??

czytałem z wielkim zainteresowaniem wizję Świata za 100 lat.
Tylko czy człowiek sam przez ten czas nie cofnie się w ewolucji?

Wizja całkiem realna, jeśli wyjdziemy z założenia, że człowiek sam się nie unicestwi i zachowa dorobek kulturowy obecnych i zamierzchłych czasów. W końcu od czegoś do tej technologii trzeba wyjść :-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska