Login lub e-mail Hasło   

Jak wybrać odpowiedniego smartfona?

Zadanie na dziś: kupno smartfonaKażdy kto zastanawiał się nad wymianą smartfona, lub po prostu kupnem nowego egzemplarza, pewnie pamięta, że jest to nie lada wyzwanie.
Wyświetlenia: 621 Zamieszczono 05/12/2014

W tym wypadku należy kierować się nie tylko intuicją i indywidualnym poczuciem estetyki, ale też wziąć pod uwagę szereg istotnych czynników, takich jak – między innymi - potrzeby, bateria, design, wykonanie czy aparat. Dopiero takie rozwiązanie da nam pełen obraz dotyczący przystosowania indywidualnego modelu do stawianych przed nim wymogów i trybu życia oraz potencjalnego właściciela. Przyjrzyjmy się zatem liście aspektów niezbędnych do tego, żeby ostateczny wybór smartfona był rezultatem decyzji spójnej, przemyślanej i – po prostu – najtrafniejszej.


Definiowanie potrzeb

Każdy użytkownik ma swoje zdanie dotyczące tego, która cecha smartfonu jest dla niego najistotniejsza. Niektórzy potrzebują tego narzędzia, by w każdym momencie mieć dostęp do Internetu, inni chcą często grać w gry, robić zdjęcia lub słuchać muzyki. Zdefiniuj swoje potrzeby. Czy będzie to dobra jakość dźwięku? Prawdopodobnie na takie zapotrzebowanie najlepiej odpowie HTC One. Zwolennicy zaawansowanych technologicznie gier, docenią Sony Xperia Z1. Ten model słynie ze świetnych podzespołów.


Ekran

Jeśli głównie zależy ci na nasyconych, żywych, kontrastowych kolorach, powinieneś rozważyć zakup smartfona z ekranem SuperAMOLED, lub AMOLED, bo w nowych wersjach modeli z tymi właśnie ekranami, istnieje możliwość dostosowania kolorów do własnych upodobań. Zwolennicy palety neutralnych barw, powinni skłaniać się raczej ku zakupowi smartfona z ekranem LCD. Dobrze też zwrócić uwagę na rozdzielczość – bo to ona odgrywa główną rolę w wyświetlaczu. Im mniejszy jest ekran, a Wykonanie
Kupując kolejny egzemplarz smartfona, należy bezwzględnie zwrócić uwagę na wykonanie urządzenia. Jeśli posiada plastik na tylnej klapce, dobrze byłoby, gdyby choć był matowy – jak na przykład w Lumiach. Kiepskiej jakości plastik, słabe dopasowanie elementów i trzeszcząca obudowa, to z pewnością argumenty na „nie”, podczas zakupu nowego smartfona. Szanujący swą renomę producenci sprzętu, będą używać materiałów takich jak aluminium czy szkło – jeśli zaś znajdą się w nim elementy plastikowe, zadbają, by był to plastik najwyższej jakości, jak w przypadku HTC One M8, lub Sony Xperia Z2. Ci, którzy upierają się przy przewadze plastikowego ekranu nad szklanym, zalecamy chwilę refleksji: o ile, faktycznie, plastikowy ekran ma mniejsze szanse na potłuczenie, może bardzo łatwo zalać się podczas upadku na twardą powierzchnię. Poza tym, jest wyjątkowo nieodporny na brud i tłuste odciski palców.


Aparat

W tym wypadku bezapelacyjnie główną rolę odgrywa obiektyw. Dobrze jest porównać opinie innych użytkowników, ponieważ zdarza się, że rozpatrywanie jedynie takich parametrów jak piksele sprawia, że zostajemy nabywcami sprzętu, który – w teorii świetny, w rzeczywistości robi kiepskie zdjęcia. Kolejnym elementem wartym poddania analizie jest tak zwana płynność działania smartfona. Może się zdarzyć, że drogi, szeroko reklamowany sprzęt działa w sposób, który pozostawia wiele do życzenia. Jest to najprawdopodobniej wina źle zoptymalizowanego systemu, lub zacinającej się nakładki. Niechlubnymi przykładami wśród takich modeli będą Samsung Galaxy Trend lub Huwawei Ascend G510. Dla kontrastu można dodać, że zdarzają się smartfony ze słabymi podzespołami, natomiast działają zupełnie bez zarzutu, jak na przykład Samsung Galaxy mini.

Tekst napisany przy współpracy z www.redcoon.pl

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62023
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31757
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33227
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64374
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65720
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29733
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23882
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29195
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24405
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26757
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13033
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska