Login lub e-mail Hasło   

Postęp

Świat zwariował... a my nauczyliśmy się nazywać to wariactwo postępem.
Wyświetlenia: 374 Zamieszczono 10/12/2014

Ten ów „postęp” sprawił, że zwyczajny głupiec posługuje się dziś wysublimowanym słownictwem. Pospolity błazen  potrafi mówić pięknie, ba nawet poetycko.

Jego bronią staje się słowo – które w takich ustach przemienia się w obślizgłe plugastwo... ale żaden z  innych głupców tego nie dostrzega.

 I tak tabuny błaznów, głupców czy durniów używają swojej broni krępując swobodny sposób myślenia... ale zachowując poprawność polityczną.

Takie żmije sprytnie prześlizgują się pomiędzy frazami...tak o to z zabójstwa tworzy się interwencję zbrojną z interwencji zbrojnej – interwencje pokojową.

Wypowiada się wojnę przeciw wojnie, by nastał pokój nad pokojem. 

Za pośrednictwem języka sugeruje się sposób myślenia. Aborcja nie jest morderstwem, wywołanym poronieniem, a przerwaniem ciąży. Żywności nie przekształca się genetycznie lecz modyfikuje. Terroryzm tłumaczy się religią. Nie ma demokracji i wolności istnieje jedynie wygoda. Mass media karmią się dziś mięsem -  literatury nikt nie czyta.

Wrażliwość i uczucia to słabość, praca do ostatniego tchu sensem życia, pieniądze motywem przewodnim....ludzie to nie ludzie lecz „rekiny biznesu”.
I tak zwykły błazen nie jest już oszustem, a specjalistą od utrzymania i pozyskiwania „klientów biznesowych”. Krętactwo to umiejętność i wytrwałość w dążeniu do celu.
Bezdomni, alkoholicy stają się marginesem; margines równa się śmieć.
Błazny wychowują przyszłość narodu sprzedając głupotę za bezcen.
Młodzież zamienia zabawki na wódkę, rodziców na starych...wartości na modę.
I tak błazen błaznowi, głupiec głupcowi, dureń durniowi opowiada, że jesteśmy europejscy, światowi i nowocześni i, że tak trzeba...

 
A postęp? A postęp to nonsens.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1263
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1103
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 555
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 674
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 720
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 367
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 751
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 610
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska