Login lub e-mail Hasło   

Bukiety ślubne z róż.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/bukiety-slubne-z-roz/290/
Róża jest symbolem miłości i namiętności. Nie dziwi więc, że róża to najczęściej wybierany kwiat do ślubnej wiązanki. Nieprawdą jest, że bukiety z róż są oklepane i banalne.
Wyświetlenia: 53.582 Zamieszczono 11/12/2014

Kompozycje z tych kwiatów potrafią zaskoczyć swoim pięknem i prostotą.

Pomysłów na wiązanki ślubne z róż jest bardzo wiele. Rozwinięte kwiaty lub tylko pąki, same lub w kompozycji z innymi kwiatami – zawsze wyglądają elegancko i w zasadzie pasują do każdej sukni ślubnej, wystarczy odrobina wyobraźni i bukiet gotowy! Wybierając ten kwiat do wiązanki ślubnej warto zwrócić uwagę na symbolikę każdej z roślin, ponieważ inny kolor czy ich liczba w bukiecie symbolizują zupełnie inne emocje. Czerwone, najbardziej popularne, oznaczają szczerą miłość, namiętność i pożądanie; białe czy kremowe – to wyraz uczciwości, czystości i pokory. Bukiety ślubne z pomarańczowych czy herbacianych róż oznaczają radość, entuzjazm i fascynację. Kolor żółty róż większość osób kojarzy z negatywnymi emocjami, uczuciami. Warto jednak zdecydować się na ten kolor, gdyż wbrew powszechnej wiedzy nas wszystkich, żółta róża symbolizuje szczęście, radość i przyjaźń. Ciekawym rozwiązaniem, dla bardziej zdecydowanych pań, jest wiązanka ślubna z fioletowych róż, które są wyrazem oczarowania, zachwytu oraz miłości od pierwszego wejrzenia. Subtelność i elegancja to symbolika róż koloru różowego, polecanego dla pań o szczególnej wrażliwości.

Znając symbolikę tych wyjątkowych kwiatów, czas obejrzeć kilka kompozycji z ich udziałem. Oto one!

Podobne artykuły


16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2417
15
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2154
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 962
14
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2041
14
komentarze: 23 | wyświetlenia: 749
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 970
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3375
14
komentarze: 59 | wyświetlenia: 589
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2881
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 530
 
Autor
ArtykułOczywiście bukiety z róż wcale nie są banalne. Róże są kwiatami w pewnym sensie klasycznymi, które nigdy "nie wychodzą z mody". Owszem, zmieniają się odmiany kwiatów, w trendach przeważają określone kolory czy kompozycje (np. róż z frezjami, storczykami czy konwaliami), ale róża jako taka w ślubne wiązance była i będzie obecna.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska