Login lub e-mail Hasło   

Cała Polska myje ręce

Cała Polska myje ręce - to kampania odnosząca się do dbania o higienę, troszcząc się przede wszystkim o czystość rąk.
Wyświetlenia: 462 Zamieszczono 11/12/2014

Cała Polska myje ręce - to kampania odnosząca się do dbania o higienę, troszcząc się przede wszystkim o czystość rąkProwadzi ją grupa ludzi nazywająca się „Zatroskanymi”. Uczestnicy kampanii starają się stawić czoła brudnym dłoniom Polaków.

Statystyki przeprowadzone przez Journal of Environmental Health wskazują, iż w sposób skuteczny nie myje rąk aż 95% ludzi. Mało tego aż 77% mężczyzn nie myje rąk po skorzystaniu z toalety. Ponadto na naszych smartfonach jest więcej zarazków niż na muszli klozetowej, wiedzieliście o tym? Dlatego też grupa „Zatroskanych” postanowiła interweniować i edukować społeczeństwo!

Kampania wystartowała 15 października 2014 roku. Data nie jest przypadkowa – to właśnie wtedy obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem akcji jest uświadomienie Polaków o skutkach spowodowanych brakiem higieny dłoni. Dodatkowo uczestnicy projektu radzą – jak i czym prawidłowo myć ręce, w jaki sposób je suszyć oraz jak chronić przed bakteriami.

Nawyk mycia rąk chcą wpajać już najmłodszym. Zależy im na zdrowiu zarówno dzieci, jak i osób starszych – wszystkich Polaków. Dlatego dokładają wszelkich starań, aby ich kampania zyskała jak największy rozgłos. Współpracują ze szkołami i przedszkolami. Pokazują dzieciom, że mycie rąk to nie tylko obowiązek, ale również dobra zabawa – układają dla nich rymowanki, tworzą kolorowanki, by mycie rąk kojarzyło się im z czymś wesołym.

W tym miejscu warto również wspomnieć, że owa kampania jest akcją społeczną i nie czerpie z niej żadnych korzyści finansowych. W głównej mierze obejmuje ona media społecznościowe, m.in.: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, YouTube, oraz bloga. Na każdym kanale wstawiane są interesujące treści, zdjęcia, memy czy filmy video związane z myciem rąk.

Akcję „Cała Polska myje ręce” - wspierają zwykli ludzie (studenci, licealiści, zawodnicy futbolu amerykańskiego), jak i znane osoby (Tegoroczny mistrz Polski street Workuto - Szymon Paluch, Tomasz Lubert – kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny czy Sylwia Łuszczek (Syla) - piosenkarka muzyki pop/dance/hiphop). Jeśli i Ty chcesz wesprzeć kampanie i zgłębić wiedzę na tematy związane z czystością rąk to szukaj informacji na:

 

* Facebook – Cała Polska myje ręce

* Twitter - @MyjemyRece

* Pinterest – Cała Polska Myje Ręce

* Blog http://calapolskamyjerece.blogspot.com/

* Instagram – myjemyrece

* YouTube – Cała Polska myje ręce

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1273
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1112
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 570
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 693
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 732
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 779
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 653
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 386
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 758
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska