Login lub e-mail Hasło   

Człowiek - wehikuł bakterii

Teoria Słowa
Wyświetlenia: 1.351 Zamieszczono 13/12/2014

Prolog

Nie piszę dla tych, dla których wszystko w tym świecie jest oczywiste, poprzez akcentowanie swojej odrębności wobec zjawisk, które określają słowem „nie” lub „tak”. Postaci, które dzielą wszytsko - jak bakterie - starając się zbudować wyraziste odniesienie do zewnętrznych zjawisk. 

Piszę dla tych, którzy są jednością dobrego i złego i nie boją się mówić o tym, że w każdym z nas to istnieją. Odrzucam osobowości zapchlone zapatrzeniem w siebie. Kocham tych, którzy nie tylko krzyczą dobrem pozornym, ale które przede wszystkim wiedzą coś o własnym wyniesieniu i upadku. 

Jest vivi, jest Mariusz, Remter i wiele innych osób, które nie tylko znają drugą stronę medalu, ale które również potrafią przyznać się do Sokratesa wezwania: wiem, że nic nie wiem.

Napuszonych swoją pewnością, strącam do piekła. Wierzących w ludzką słabość – wynoszę do Nieba.


Najnowsze odkrycia mikrobiologii

To co lubisz zjeść, nie wynika, ze wspaniałego umysłu człowieka, ale z bakterii, które nas do tego przymuszają. Lubisz słodkie – tylko dlatego, że lubią to bakterie. Lubisz alkohol – bo bakterie lubią się nim "upijać".

Dalsze rozważania doprowadzają do paradoksalnych sformułowań: to co myślisz nie wynika z Twojej potrzeby, ale mikroorganizmów, które żyją w Tobie. Masz 10 do potęgi 14 bakterii, niezbadanych, o których ciągle niewiele wiemy. Masz 10 do potęgi 13 własnych komórek, w których – każdej z osobna - istnieją symbiotyczne bakterie w postaci mitochondrii. Wiemy o tym, ponieważ bakterie i mitochondria mają identyczną budowę DNA – kolistą. Człowieka DNA jest natomiast helisą!. Ponadto tylko 20% ludzkiego genomu odpowiada za to jak wyglądamy. Pozostałe – „śmieciowe” 80% - tworzą "historię" wynikającą z oddziaływania bakterii (i ich pochodnych - wirusów), na "człowieka".

Jeśli zatem, to czym jesteśmy, jest światem bakterii – czymże jest nasza wolna wola? Według następstwa zdarzeń, które mikrobiologia wkrótce odkryje – nasze myśli również wynikają z potrzeb bakterii!!!

I w końcu okaże się, że ta myśl niemierzalna, ma jednak pewną wagę (energię), która jest zbieżna, z wagą – niemierzalną – pojedynczej bakterii.

Teoria ewolucji zakłada rozwój od prymitywnych jednokomórkowców, do skomplikowanych postaci roślin i zwierząt. Trudno się wiec oprzeć wrażeniu, że wszelka postać materii ożywionej, jest jedynie wehikułem, który ma zabezpieczać ich potrzeby.

Jest mitochondrialny świat roślin, płazów, gadów i ssaków … wszystkie one są efektem doskonalenia potrzeby pozyskiwanie przez bakterie energii. Doskonaliły się w tym ewolucyjnym rozwoju tak bardzo, że w końcu stworzyły człowieka i jego mózg – który najbardziej ich potrzeby zabezpiecza.

Nauka coraz bardziej skłania się ku teorii panspermii, mówiącej o tym, że bakterie ze swoim odmiennym DNA, przywędrowały z Kosmosu. Podarunek od Boga, który dla nas, jest ingerencją obcej cywilizacji.

A więc człowieku pyszniący się swoim JA – w każdej egoizmu postaci służysz jednemu – wehikułowi ciała i duszy, którym kierują bakterie.


Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2079
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 803
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 851
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1476
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1279
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 927
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 952
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 667
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 644
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 691
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 963
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1109
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 570
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 576
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  14/12/2014

Bakteria to dla mnie taki malutki cyborg, który DNA kolistemu zawdzięcza swój żywot. Ale i na to ustrojstwo jest rada... zabierz jej środowisko w jakim dobrze się czuje - wypuść ją na pustynię, nie daj jej jeść... a co się z nią stanie ? Zobojętnieje ... stanie się neutralna. Zauważ, iż ona może jedynie żyć w zakwaszonym środowisku... dlatego bardzo lubi alkohol, martwe żarcie ... czujesz ją , jak ...  wyświetl więcej

  nse,  15/12/2014

Zraniłeś moją ludzką dumę, no wiesz gdyby to Bóg decydował o naszym zachowaniu i losie mógłbym się z tym pogodzić, ale bakteria ...; och jak nisko upadła ma ambicja bycia człowiekiem :D Ciekaw jestem jak te bakterie nami sterują muszą wytwarzać jakieś substancje w naszym organizmie które wpływają na nasze samopoczucie ?? Ciągle za mało wiemy, a to co wiemy w większości się nam wydaje że wiemy ;) M ...  wyświetl więcej

  Remter,  15/12/2014

@Mariusz Kajstura: Bakteria zarządza naszym ciałkiem... widocznie taka jest wola Najwyższego...

  nse,  15/12/2014

@Remter: Małe jest piękne :)

@Mariusz Kajstura: Posłuchaj Mariuszu co to małe według ciebie uznane za piękne jest w stanie uczynić z innymi ...
https://www.youtube.com/watch?(...)RkS0zKY

  nse,  17/12/2014

Fajny artykuł napisałeś, ale chętnych do jego rozwinięcia barak ... :(
Szkoda że nie rozwija się wiedzy w jaki sposób na nas wpływa życie które żyje w nas , koncepcja z tymi bakteriami jest ciekawa, myślę że ma coś na rzeczy :) Alkohol to efekt pracy grzybów, a jak bardzo wpływa na nasze życie ??

  ryh,  17/12/2014

Kocham swoje baterie za to że lubią wypić i zajarać.

  gluptak,  17/12/2014

Dziękuję za zainteresowanie. Nie jest moim celem, wskazywać na jakąś ułomność człowieka. Szukam jedynie prawdy o tym, czym on jest w istocie. Większość z nas w sposób naturalny postrzega siebie jako coś odmiennego,wyjątkowego - naczelnego w świecie zwierząt. Wprost odrzucamy mozżliwość bycia kierowanym przez inne istoty - a szczególnie tak małe jak bakterie.

Niemniej, przyroda nie znosi wy

...  wyświetl więcej

  nse,  17/12/2014

@gluptak: Bakteria, żywa komórka ... to już ożywiony poziom nieożywionej materii ( mający jakąś determinacje, jakieś zadanie ), ten proch ja rozumie jako nieożywioną materie ... :)
... hmm skoro bakterie znajdują chętnych na "swoje odchody", to kto jest chętny na nasze "odchody" i jak ten cykl przetwarzania się zamyka ??

  nse,  17/12/2014

@gluptak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Q(...)sensing
"Postawiono pytanie, dlaczego zjawisko nie zachodziło w małym zagęszczeniu szczepów? Po przeprowadzeniu badań naukowcy doszli do wniosku, że gdy hodowla osiągnie duże zagęszczenie, aby nie zginąć z powodu braku pokarmu lub samozatrucia metabolitami, wytwarza związki chemiczne które ...  wyświetl więcej

A może sam Bóg nie pochodzi "z góry" tylko z głębokiego mikroświata :D.

@rekurent: Hehehe ... ale zmyła ... wszyscy wpatrzeni są w niebo, a to wewnątrz, w mikrościecie niebo sie rozgrywa ...

  katha,  28/08/2015

A gdyby na wszechświat popatrzeć jak na mikro organizm? Gdyby galaktyki były częścią innej mikro całości? I tak po nieskończoność. Czy świadomość bycia częścią ogromnego, nieskończonego da poczucie, że wiem, że jestem, że wiem dlaczego istnieję?

  nse,  28/08/2015

@katha: "A gdyby na wszechświat popatrzeć jak na mikro organizm? " ... może takie spojrzenie odpowiedziałoby na wiele pytań ? ... do tej pory na wszechświat patrzy się z punktu widzenia fizyki i sił fizycznych, jak na maszynę pozbawioną świadomości istnienia ..., tylko taki sposób obserwacji nie pozwoli odpowiedzieć na pytanie o świadome życie w tym wszechświecie ..., bo widzimy tylko jedna stronę monety, a druga sobie tylko wyobrażamy ??

  nse,  29/08/2015

Ciekawe jaka struktura fraktalna by powstała , gdyby spojrzeć na mikroświat cząstek elementarnych jak na świat bakterii i nadając tym cząstkom właściwości rozwijającej się świadomości według określonych reguł ??
Takie symulacje można już wykonać na komputerach ..., przykładowo w https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)axwella
taki ...  wyświetl więcej

@Mariusz Kajstura: Zastanówmy się czym jest przestrzeń bez której nie istnieje światło, grawitacja, siły wszelkie na tym świecie. A może przestrzeń jest światłem i grawitacją - w końcu Einstein w Ogólnej Teorii Względności wprowadził zależność przestrzeni od grawitacji i ... od światła. Bo przecież - z jaka siła grawitacja ugina światło, z taką siłą światło ugina (deformuje) grawitację. Zasada wza ...  wyświetl więcej

  nse,  29/08/2015

@gluptak: Ja czasoprzestrzeń zaczynam dostrzegać w formie macierzy kompilującej różne formy w funkcjonującą całość, energia jest wartością co najmniej 3D, a jaką wartością, a może wymiarem jest świadomość ?? Przykładowo pozbawiona świadomości materia będzie inaczej się zachowywać w przestrzeni niż materia obdarzona świadomością ... przykładowo ptak pozbawiony świadomości życia spadnie bezwolnie po ...  wyświetl więcej

  lewi,  16/03/2016

Nauka coraz bardziej skłania się ku teorii panspermii, mówiącej o tym, że bakterie ze swoim odmiennym DNA, przywędrowały z Kosmosu. Podarunek od Boga, który dla nas, jest ingerencją obcej cywilizacji.

To jest odsuwanie problemu, niczego nie wyjaśnia. Pytanie nadal otwarte, skąd wzięły się bakterie, DNA i obce cywilizacje w kosmosie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska