Login lub e-mail Hasło   

Bariery rozwoju Polski

system wolnorynkowy preferowany przez kobiety dyskryminuje mężczyzn i zniechęca ich do indywidualnej działalności biznesowej preferując tylko dobrze płatne posady.
Wyświetlenia: 802 Zamieszczono 14/12/2014

Bariery rozwoju Polski

Autor Bogdan Góralski

Polska była i  jest  areną rozgrywek krajowych i międzynarodowych grup interesów. Biznesy Polaków rozwijają się wtedy gdy uzyskują wsparcie z poszczególnej grupy. Tak z grubsza rzecz biorąc istnieją w Polsce grupy interesów  amerykańskich, europejskich, rosyjskich i chińskich. Jednak główny podział to interesy mafii kobiet i mafii homoseksualnych mężczyzn. Wszystkie one walczą o polski rynek zbytu stanowiący furtkę do rynku europejskiego i światowego. Podział na mafie kobiece i homoseksualne męskie wynika z walki pomiędzy płciami o władzę nad światem. Istniejące mechanizmy dziedziczenia pozwalają kobietom i ich potomstwu przejmować męskie biznesy,  dlatego tworzy się mafia homoseksualna pozbawionych rodzin mężczyzn. Moja sugestia, aby zmienić w Polsce mechanizmy dziedziczenia, wynika z wieloletnich obserwacji historycznych i współczesnych zachowań polskiego społeczeństwa preferującego  dziedziczenie przez społeczeństwo.

Pęd do bogacenia się towarzyszy nam od początku naszej cywilizacji. W dawnych mobilnych społecznościach posiadano na własność tylko broń i rzeczy osobiste, które decydowały o wolności człowieka. Wraz z życiem osiadłym pojawiła się własność nieruchoma i mechanizmy dziedziczenia, które są obecnie wykorzystywane do przejmowania cudzej własności. Istniejące mechanizmy dziedziczenia odbierają ludziom wolność osobistą.

Walka pomiędzy świadomym konfliktu płci kobietami i mężczyznami toczy się cicho i zapewne dostarcza zainteresowanym niezłej rozrywki w odróżnieniu od nieświadomych mas społecznych dostarczających mięsa armatniego. Główne przyczyny konfliktu płci opisałem w rozdziale mojej książki pt. Człowiek i klimat zatytułowanym V. Patrząc z perspektywy globu – podsumowanie. Wynika z niego, że potomkowie neandertalczyków i homo sapiens walczą o dominację nad światem. Taktyki społeczne preferujące własność społeczną i dominację mężczyzn charakteryzują potomków neandertalczyków. Wśród potomków homo sapiens dominują kobiety i własność indywidualna. Grupy potomków neandertalczyków zdobywają kapitał przez korupcję opanowując społeczne środki produkcji. Grupy homo sapiens zdobywają kapitał w zachłannych na zyski biznesach rodzinnych.

Homoseksualna mafia męska to sposób na przetrwanie w świecie pełnym zachłannych kobiet i ich dzieci gotowych na zabójstwo męża i ojca, aby zdobyć prawa do władania nad zdobytym przez niego majątkiem. Znajoma młoda kobieta powiedziała mi, że w polskim sektorze bankowym w którym pracuje, dominują w zarządach banków sami  homoseksualiści.

Próba wprowadzenia w Polsce społecznej własności środków produkcji była propozycją generalnej zmiany mechanizmu dziedziczenia na dziedziczenie tylko przez społeczeństwo. W systemie tym naganny był pęd do pieniędzy i gromadzenia indywidualnego majątku. Jednak ta propozycja niszczyła w ludziach wrodzony pęd do bogacenia się i zyskiwania w ten sposób społecznego wyróżnienia i dlatego ten system pozbawiony jest szans na rozwój.

Także system wolnorynkowy preferowany przez kobiety jest ślepą uliczką bo dyskryminuje mężczyzn i  zniechęca ich do indywidualnej działalności biznesowej preferując tylko dobrze płatne posady.

Moja propozycja nowego systemu gospodarczego polega na pełnej akceptacji zdobytego indywidualnego majątku z jednym zastrzeżeniem, że nie będzie jednak dziedziczony przez rodzinę, a kupowany będzie za umowną cenę przez lokalną zorganizowaną społeczność. Społeczność ta w zamian zabezpieczy dzieciom warunki do prowadzenia biznesu zgodnego z ich predyspozycjami i zapotrzebowaniem  lokalnej oraz nadrzędnej społeczności.

Taki system dziedziczenia wpłynie na zmianę i uzdrowienie mechanizmów społecznych zapewniających równouprawnienie kobiet i mężczyzn. Wpłynie on także na wybieranie partnera lub partnerki do życia przez upodobanie i wyeliminuje małżeństwa dla zdobycia majątku. Zapewni to naszej cywilizacji możliwości rozwojowe, bo biznesmeni i biznesmenki rozwiną biznes w sposób nieskrępowany dzisiejszymi barierami wynikającymi z istniejących  mechanizmów dziedziczenia. Będą szczęśliwi bogacąc się, co będzie społecznie akceptowane i popierane, i realizując się w  życiu rodzinnym zyskają motywację do godnego życia.

Szczegóły mojej propozycji zorganizowania życia społecznego i gospodarczego w Polsce znajdziecie Państwo w moich publikacjach dostępnych w Internecie wymienionych poniżej:

książce pt. Człowiek i klimat oraz pt. Mechanizm klimatyczny Ziemi i społeczne skutki zmian klimatu, dostępnych w Internecie. Najnowsza wersja mojej książki to Historia naturalna i zmiany klimatu i jest również dostępna w Internecie.

Warszawa, dnia 14 grudnia 2014 roku Bogdan Góralski

Podobne artykuły


10
komentarze: 173 | wyświetlenia: 1073
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1018
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 896
7
komentarze: 13 | wyświetlenia: 470
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 998
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1593
6
komentarze: 22 | wyświetlenia: 526
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142799
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 245078
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 114099
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122855
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zdecydowanie jeden z lepszych tekstow satyrycznych tego kwartalu na Eiobie...

CYTUJE:
"...istnieją w Polsce grupy interesów amerykańskich, europejskich, rosyjskich i chińskich. Jednak główny podział to interesy mafii kobiet i mafii homoseksualnych mężczyzn."
Zgadzam sie nalezy ukrocic kontrolowany przez kobiety handel mezczyznami w wiadomych celach i z mafiami homosiow terror

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Moja partnerka popiera mnie i szanuje, zresztą ta sama od 33 lat choć po cywilnym rozwodzie.
Ale żyjemy razem dalej wzajemnie się szanując dzięki Bogu.

@mgr inż.Bogdan Góralski:
"Moja partnerka popiera mnie i szanuje, zresztą ta sama od 33 lat choć po cywilnym rozwodzie. "

Dziekuje za bardzo szczera odpowiedz.
Obawiam sie, ze "homosie w sutannach" maja problem doktrynalny z pojeciem "cywilny rozwod".
Zycze Wam obojgu powodzenia.

@youngcontrarian: tak już jest, że życie jest bogatsze niż najlepsze doktryny. Homosie też są częścią naszej kultury choć ja jestem za istotnymi jej zmianami. Niech Bóg mnie prowadzi...

  nse,  14/12/2014

Małe pytanko, kto ma stać na straży tak ustanowionego porządku ??

@Mariusz Kajstura: Na straży porzadku będzie stała ludzka etyka wynikajaca z wzajemnych uzależnień. Musimy się jej uczyć korzystajac z całego dorobku życia na Ziemi.

@mgr inż.Bogdan Góralski: Oczywiście będziemy wspomagani przez Boga który jest najmocniejszym strażnikiem praw i obowiązków

  nse,  14/12/2014

... czyli musimy się pozbyć intencjonalnej ślepoty na fakty ??

@Mariusz Kajstura: może mnie Pan oświeci o co Panu chodzi bo ja na pewno nie widzę wszystkiego patrząc na świat przez pryzmat moich doświadczeń....

  nse,  15/12/2014

@mgr inż.Bogdan Góralski: ... większość nieszczęść jakie nas ludzi spotykają wynika z splotów okoliczność jakie sobie sami organizujemy, nie jest to taki liniowy upiększony łańcuszek przyczynowo skutkowy tylko cała sieć powiązań współzależnych ... w pogoni za wyznaczonym przez siebie "celem" stajemy się ślepi na sygnały ostrzegawcze które nie potrafimy dopasować do przez siebie obranego celu i ign ...  wyświetl więcej

  nse,  15/12/2014

@Mariusz Kajstura: "pewne statystyki" ... statystyki zdarzeń w naszym życiu ( częściej zapominamy, gubimy ... ), to też sygnały które chcemy ignorować ... Bóg do nas nie przemawia w postaci walnięcia piorunem w łeb ... cały czas subtelnie ostrzega wskazuje, tylko my nie chcemy słuchać, widzieć i czuć :(

  nse,  15/12/2014

Tak dla odświeżenia http://eiba.pl/70Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska