JustPaste.it

Biznesowy dress code dla mężczyzn

Męski strój zgodny z biznesowym dress code'm teoretycznie wydaje się być bardzo prosty – elegancki, dopasowany garnitur, koszula i właściwy krawat. Jednak jak to wygląda w praktyce?

Męski strój zgodny z biznesowym dress code'm teoretycznie wydaje się być bardzo prosty – elegancki, dopasowany garnitur, koszula i właściwy krawat. Jednak jak to wygląda w praktyce?

 

Etykieta

Biznesowy dress code dla kobiet tak samo jak i dla mężczyzn jest niezwykle konserwatywny. Musimy mieć świadomość, iż w środowisku biznesowym nawet najmniejsze ustępstwa od niego, choćby i te świadome, „z duchem czasu”, mogą zostać odebrane przez klienta, naszego przełożonego czy też współpracowników jako brak profesjonalizmu, a nawet i obraza. To właśnie z tych powodów zaleca się raczej nie eksperymentować z powszechnie obowiązującą etykietą.


Mężczyźni mają nieco ułatwione zadanie w porównaniu do kobiet, ponieważ wystarczy, że zainwestują jedynie w dopasowany i wysokiej jakości garnitur, kilka koszul z naturalnego materiału, a także właściwe dodatki. Warto wiedzieć, iż najbardziej optymalnymi kolorami dla garnituru biznesowego są: grafit, odcienie szarości lub też granat. Kolory te świetnie prezentują się z jasną koszula.


Niestety, należy zaznaczyć, iż panowie mają tendencję do kupowania zbyt dużych marynarek, co może być również powodem kpin. Dodatkowo, powinni zwracać także uwagę na odpowiednio dobraną długość spodni – nogawki mogą jedynie raz zakładać się na butach i sięgać połowy długości obcasa.


Każdy mężczyzna powinien pamiętać również o właściwym doborze dodatków. Warto zatem zadbać o czyste i schludne obuwie, a także odpowiednią aktówkę czy też elegancki zegarek.

 

Jakie błędy najczęściej zdarzają się panom?

Istnieje "zestaw" najczęściej popełnianych błędów przez panów, co w środowisku biznesowym może zostać bardzo źle odebrane... Dlatego warto przeczytać czego należy się wystrzegać przede wszystkim:

  • Poluzowany krawat  lub podwinięte rękawy w koszuli.
  • Krótki rękaw do marynarki.
  • Nieogolona twarz lub rozczochrane włosy.
  • Skarpetki w złym kolorze.
  • Rozpięcie marynarki w pozycji stojącej oraz jej zapięcie w pozycji siedzącej (dotyczy to marynarek jednorzędowych).
  • Wybór garnituru w złym rozmiarze.
  • Krawat złej długości.
  • Chusteczka w kieszeni marynarki w innym kolorze niż krawat.

Artykuł powstał we współpracy z:  http://www.e-galante.pl