Login lub e-mail Hasło   

Atrakcyjny prezent dla dziecka

Często zastanawiamy się jaki prezent wybrać dla naszego dziecka? Co sprawi mu radość?
Wyświetlenia: 493 Zamieszczono 29/12/2014

Podczas poszukiwań warto uświadomić sobie jaką rolę w życiu dziecka pełni zabawa. Co bardzo ważne, nie chodzi jedynie o dostarczanie rozrywki. Dla małych poszukiwaczy przygód zabawa to przede wszyskim odkrywanie otaczającej rzeczywistości, rozwiązywanie problemów i doświadczenie. Wybierzmy zatem dla naszej pociechy coś, co sprawi jej ogromną radość
i jednocześnie korzystnie wpłynie na jej rozwój.

Gadżety technologiczne

Nowe technologie przestają być marzeniem, a stają się zwykłą codziennością. Tablety, smartfony czy e-booki ułatwiają życie, są atrakcyjna formą rozrywki i edukacji. Dzieci bardzo często sięgają po różnego rodzaju nowinki technologiczne. Można więc im podarować prezent w postaci np.: aparatu fotograficznego. Takim specjalnym aparatem mogą bawić się już 3-latki. Oprócz robienia zdjęć, istnieje możliwość m.in.: obróbki fotografii oraz nagrywania filmów. Sprzęt jest bardzo intuicyjny oraz łatwy w obsłudze. Pozwala maluchom zaspokoić ich ciekawość, wykazać się kreatywnością, rozwija ich percepcję. Innym ciekawym prezentem mogą być roboty zdalnie sterowane. To rozrywka dla trochę starszych dzieci. Zdalnie sterowane pojazdy gwarantują wielogodzinną zabawę z możliwością złożenia konstrukcji od podstaw. Sterowanie odbywa się poprzez smartfony lub dołączone kontrolery, a przy wykorzystaniu kilku urządzeń można tworzyć np.: świetnie scenariusze gier. Taka forma zabawy rozwija m.in.:wyobraźnię, logikę oraz umiejętności manualne.

Kolejnym atrakcyjnym pomysłem dla dziecka może być dron. To również propozycja dla starszych dzieci, ale w zabawie chętnie uczestniczą także dorośli. Dron to zdalnie sterowany quadrocopter, który lata tam, gdzie wskaże mu nasz smartfon lub tablet, a łączy się z nimi za pomocą WiFi. Sterowanie dronem jest proste, a oprogramowanie zainstalowane na tablecie bądź smartfonie pozwala skonkretyzować wiele aspektów związanych z lotem. Różne funkcje w aplikacji pozwalają nam ograniczyć zasięg maszyny oraz jej szybkość i kąty w jakich będzie się przechylała. Możemy również włączyć lub wyłączyć funkcję robienia fikołków oraz wybrać typ nawigacji. Zabawa z quadrocopterem może zachęcać w przyszłości do projektowania technologii związanej z dronami. Ponadto nauka tego jak one działają, myślenie o potencjalnych zastosowaniach technologii, a także o zagadnieniach prawnych i etycznych, które otaczają drony jest bardzo pouczające dla młodego umysłu.

Zajęcia z robotyki dla dzieci

Bardzo oryginalnym i atrakcyjnym pomysłem na prezent dla pociechy są warsztaty z robotyki. Polegają one na konstruowaniu różnych robotów z klocków Lego. Na takie zajęcia mogą uczęszczać już 4-latki. Podczas zajęć, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów dziecko rozwija kreatywność, sprawność manualną, uczy się logicznego myślenia, ponadto poszerza wiedzę z zakresu matematyki oraz informatyki. Budowanie konstrukcji z Lego to ogromna dawka satysfakcji. Dzieci uwielbiają odkrywać, próbować i doświadczać, a warsztaty z robotyki stwarzają do tego idealne warunki. Zajęcia z robotyki są świetną formą rozrywyki również dlatego, że dzieci stawiają swoje pierwsze kroki w kodowaniu. Po zbudowaniu robota, dziecko musi go odpowiednio zaprogramować, tak aby konstrukcja wykonywała pożądane czynności, np.: oddawała różne odgłosy czy poruszała się. Podczas 2 godzinnych warsztatów mali odkrywcy uczą się także tego do czego służy serwomechanizm, czujnik ruchu czy wysięgnik. Ponadto wspólnie z rówieśnikami rozwiązują problemy, doradzają sobie wzajemnie i uczą pracy zespołowej.

www.warsztatyrobotow.pl

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1269
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1108
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 565
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 683
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 725
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 771
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 378
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 754
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 614
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lewi,  29/12/2014

Najwartosciowszym prezentem dla dziecka, jest poswiecony jemu czas i uwaga. Tego dziecko potrzebuje najbardziej, zabawki sa tylko uzupelnieniem.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska