JustPaste.it

Precesja a klimat

Autorzy wskazują na przesłanie minionych ziemskich cywilizacji zapisane językiem piramid wskazujące, że precesja osi ziemskiej jest głównym powodem zmian ziemskiego klimatu.

Autorzy wskazują na przesłanie minionych ziemskich cywilizacji zapisane językiem piramid wskazujące, że precesja osi ziemskiej jest głównym powodem zmian ziemskiego klimatu.

 

Precesja a klimat

Do napisania niniejszego artykułu zachęcił mnie film pt. Revelations of The Pyramids autorstwa  Patrice Poyard, link:

Video thumb
utworzony na podstawie książki o tym samym tytule napisanej przez  Jacquesa Grimault. Autorzy wskazują na przesłanie minionych ziemskich cywilizacji zapisane językiem piramid wskazujące, że precesja osi ziemskiej jest głównym powodem zmian ziemskiego klimatu.

Milutin Milanković wskazywał w XX wieku na to samo zjawisko analizując lodowcowe klimaty czwartorzędu. Analiza przeprowadzona poniżej pokazuje jak dochodzi do zmian  klimatu w wyniku precesji osi ziemskiej.

Oś ziemi jest nachylona do płaszczyzny ekliptyki pod kątem 23,5 stopnia i zatacza ruch po pobocznej powierzchni stożka o wierzchołku w centrum Ziemi w czasie około 26000 lat (patrz http://pl.wikipedia.org/wiki/Precesja ). W tym czasie promieniowanie słoneczne w wyniku albeda oddziałuje, bądź nie, na północną bądź południową hemisferę Ziemi, zależnie od aktualnego nachylenia jej osi obrotu. W chwili obecnej biegun niebieski jest w rejonie Gwiazdy Polarnej, co powoduje, że oś ziemska jest tak nachylona, że promieniowanie Słońca ogrzewa najmocniej północną hemisferę. Powoduje to przesunięcie komórek i stref ziemskiej cyrkulacji atmosferycznej na północ od równika. Jest cieplej i wilgotniej na północ od równika a bardziej sucho w rejonie przyrównikowym. Kiedy biegun niebieski przewędruje do gwiazdozbioru Vega, południowa hemisfera będzie cieplejsza i wilgotniejsza w wyniku przeciwnego niż poprzednio nachylenia osi ziemskiej, a północna hemisfera będzie chłodniejsza i prawdopodobnie będą się na niej rozwijały lodowce.

Nachylenie osi ziemskiej zmienia się nieustannie w rytmie godzinnym, dobowym aż do tysięcy lat, a wraz z nim zmienia się regionalnie klimat ziemski. Mechanizm zmian klimatu opisałem w książkach dostępnych w Internecie pod tytułem:

Mechanizm klimatyczny Ziemi i społeczne skutki zmian klimatu,

Człowiek i klimat,

Historia naturalna i zmiany klimatu.

Zachęcam do ich lektury.

 

Warszawa, dnia 1 stycznia 2015 roku godzina 15:15         Bogdan Góralski