Login lub e-mail Hasło   

O trzech królach, których nie było!

Mędrcy, o których pisze Ewangelista Mateusz, nie byli królami i nie wiadomo ilu tak na prawdę ich było.
Wyświetlenia: 1.840 Zamieszczono 06/01/2015

Przez wiele lat mojego życia wierzyłem, że z dalekiego kraju przybyli by oddać pokłon Mojemu Stwórcy trzej królowie.

Przez wiele lat zapatrzony w naukę papieży i biskupów, uważałem, że tajemnicza gwiazda, która prowadziła trzech króli, to była być może kometa lub jakaś koniunkcja miłosna planet. Do dzisiaj zresztą, istnieją czasami wręcz zupełnie nielogiczne dyskusje na ten temat.

Teraz jestem szczęśliwy, że odszedłem od organizacji, która nie przyznaje się do swoich błędów, która wielokrotnie winę za swoje niepowodzenia zrzuca na „tamtych” i częstokroć owszem, przeprasza za „tamtych”, a nie za dzisiejszych. Jestem szczęśliwy, że odszedłem od organizacji, która swą wszechobecną tradycją, usprawiedliwia swoje odstąpienie od Nauk Pana Jezusa Chrystusa i Boga Ojca.

 A sprawa "trzech króli", dotyczy kościoła katolickiego sprzed 2 lat, jak również sprzed 50 lat, a także sprzed lat 150.

Jako młodzieniaszek brałem udział w przedstawieniu obrazującym, (niby to), Narodzenie Pana Jezusa. Ubrany byłem, a owszem, w „kapiący złotem strój” , a na głowie skrzyła się „złota korona”.

Moi Rodzice wykazali nie lada kunszt, by swojego syna przyozdobić królewskimi insygniami. Kroczyłem dumnie z „darami” i brałem udział w przedstawieniu, za które dzisiaj Pana Jezusa przepraszam.

Piszę do Ciebie młodzieńcze wychowany na katolickiej nauce: Jeżeli zależy Ci na prawdzie, jeżeli interesuję cię wiara, jeżeli interesuje Cię Bóg Ojciec i Bóg Syn, to wiedz, że nigdy, powtarzam, nigdy Pana Jezusa nie odwiedziło trzech króli.  

Nie dosyć, że tajemniczy mędrcy ze Wschodu Słońca, o których pisze Ewangelista Mateusz w rozdziale drugim, nie byli królami, to nawet nie można powiedzieć, ilu tak na prawdę ich było. Ty jednak jako katolik "wiesz bardzo dobrze", że było ich trzech, a na dodatek, znasz ich imiona: Kacper, Melchior i Baltazar.

Nie przyjacielu, muszę Ci powiedzieć, że papieże przez całe Twoje życie Cię kłamali, podobnie jak i mnie. A jeżeli kiedyś rozkażą Ci założyć złocistą pelerynę i włożą Ci na głowę królewską koronę, to zrzuć to natychmiast, by nie brać udziału w kłamstwie.

Na moim biurku leży książka. Jest to Słownik Nowego Testamentu. Dla mnie, to przydatna pozycja do dyskusji z katolikami. Autorem jest Xavier Leon-Dufour SJ. Przekładem do tegoż katolickiego Słownika, zajęła się bardzo znana w światku katolickim osoba, mianowicie biskup Kazimierz Romaniuk. Gdybyś katoliku spytał czy ów egzemplarz posiada tzw. imprimatur Kościoła to powiem, że pozwolenie na druk i rozpowszechnianie wydał sam Arcybiskup Metropolita Poznański Jerzy Stroba 22 VI 1979 roku.

Ten mój dość długi wstęp do przedstawienia wymienionej pozycji nie jest przypadkowy. Za moment sam przedstawiciel kościoła katolickiego przyzna, że przez wiele lat mnie kłamał i nie myśl, że po tym wszystkim będzie jakieś: przepraszam.  

Nie, nie, żadnego przepraszam nie będzie! 

Na stronie 380, pod hasłem „Magowie”, między innymi czytamy: 

„…Nie można jednak powiedzieć, że byli królami, albo, że było ich trzech”.

Powtórzę:

Czytając wnikliwie dalej, nie spostrzegłem żadnego „przepraszam”, za wiele lat kłamstwa. Żadnego bicia się w piersi i żałowania, za oszustwo!

Ale co tam ja. Jestem zwykłym, szeregowym człowiekiem. Tutaj przede wszystkim został obrażony Mój Pan Bóg, Jezus Chrystus, ponieważ ci „następcy Apostołów”, przez wiele lat poniżali Go ucząc fałszu. Powiem dosłowniej, ci tak zwani następcy, nic sobie z prawdziwości zapisków Ewangelicznych nie robili i nadal nie robią. 

Myślę, że wielu z Was nie zauważa jednej rzeczy. Mianowicie tej, o której nie Uczył Mój Zbawiciel. A o czym nie Uczył Mój Zbawiciel? Otóż nie Uczył On o przypodobaniu się człowiekowi! Nie Uczył o przytakiwaniu! Nie Uczył o tym, by być tolerancyjnym względem kłamstwa. Nie Uczył o tym, by stawiać Pana Boga niżej od człowieka. Ekumenizm jednak, jako ogólny - nazwę to - nurt, zmierza do, jak się ktoś wyraził gdzieś na forum, „zatracenia tożsamości” .

Jako człowiek Chrystusowy, jako uczeń Mojego Pana i Boga Jezusa Chrystusa, krzyczę wręcz głośno:

Papieże i biskupi, zacznijcie wreszcie uczyć Drogi Bożej, a nie pogańskich tradycji. Papieżu Franciszku, tak Ty jak i Twoi poprzednicy, obrażacie Pana Boga. Nie Maria, nie ustanowieni przez Was święci, lecz Tylko i wyłącznie Pan Jezus Jest Osobą Posłaną Przez Boga Ojca. Kłamiecie, więc mówię Wam nawróćcie się do Zbawiciela.

Polacy, modlitwa do Jana Pawła II to bałwochwalstwo, to szalbierstwo. Zacznijcie wreszcie czytać Ewangelię i modlić się do Pana Jezusa. Wasz Kościół łamie Boże Przykazania.

Ale przecież nie o katolików tutaj tylko chodzi:

Mahometanie nawróćcie się do Zbawiciela, do Pana i Boga Jezusa Chrystusa, Którego Posłał Bóg Ojciec. Porzućcie naukę niezgodną z Duchem Boga Ojca, ponieważ poniżacie Jego Syna. Co ja piszę!? Przecież wy, wcale nie uznajecie, że allah posiada syna, prawda? Więc Wasz bóg, nie jest tym samym, co Ukochany Ojciec Mojego Zbawiciela.

Zastanawiam się nad tym, czy napisałem ten list ekumenicznie!

Gdybyście czasami nad tym również myśleli, to proponuję spokojnie wysłuchać, jak niektórzy obrażają Waszego cielesnego Ojca lub Matkę, albo inaczej, jak niektórzy mówią, że Wasz Ojciec cielesny nie ma Syna, czy córki.

Proponuję wtedy przez wiele, wiele lat, prowadzić spokojny dialog i być zadowolonym z tego, że Wasz adwersarz może wreszcie za 50 lat zrozumie ten niezaprzeczalny fakt i uzna, że jednak jesteś cielesnym synem, czy córką swojego ojca.

Co? Nie dyskutowalibyście na ten temat tyle czasu? I słusznie! Mielibyście rację. Dlaczego więc bierzecie Imię Pana Boga na darmo i bez przeszkód zasiadacie do stołu z tymi, którzy 50 lat temu i 20, i 10, i 5 i 2 lata temu i obecnie, mówią nadal, że Bóg Ojciec nigdy nie miał Syna?

Znowu zastanawiam się nad tym, ilu z Was tak na prawdę wie, co to znaczy: Głosić Ewangelię.

Nawróćcie się więc do tego, Który Umarł i Zmartwychwstał.

Pomimo, że moje słowa były całkowicie nieekumeniczne, to mówię Wam: Nawróćcie się do Zbawiciela Posłanego Przez Prawdziwego Boga Ojca YHWH. Nawróćcie się do Pana Jezusa, ponieważ i On, odziedziczył to Wspaniałe Ojcowskie "Imię"!

Zakończę słowami:

„Przez wiele lat mojego życia wierzyłem, że z dalekiego kraju przybyli by oddać pokłon Mojemu Stwórcy trzej królowie”.

 

Siedem lat temu, miałem Internetową ksywę, „jastrząb”, a powyższego wpisu na temat "trzech króli", dokonałem pod adresem:

 http://www.ekumenizm.pl/article.php?story=20080105200326405

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1774
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1039
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1318
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1008
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1181
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 692
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 549
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 939
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1103
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 573
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 800
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1054
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 883
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lewi,  07/01/2015

Prawda jest ze byli to magowie, nie krolowie. Natomiast autor wprowadza w blad, zachecajac modlic sie do Jezusa. Jesus nigdy nie nakazal zeby modlic sie do jego osoby. Sam modlil sie do swojego Ojca I w modlitwie wzorcowej zapisanej w Ew Mat 6:9,10 powiedzial uczniom zeby rowniez tak czynili.A wiec modlitwy nalezy kierowac do Boga poprzez imie Jezusa Chrystusa.

  57kerenor  (www),  07/01/2015

@lewi:

ZATEM POWIADASZ, ŻE SYN BOŻY JEST CI NIEPOTRZEBNY!?

Jeszcze raz powtórzę to, czego nie rozumiecie:

Modlitwa to nie tylko prośba o coś, to także wychwalanie Boskiego Majestatu. Modlitwa to również podziękowanie za poranne wstanie z łóżka.

Gdy mechanik naprawi Ci samochód, to powiesz mu: Dziękuję! Gdy sąsiadka pożyczy Ci cukier, również jej podziękujesz! Paroma

...  wyświetl więcej

  miki2,  07/01/2015

@57kerenor:
Posłuchaj kolego, ciągle posługujesz się wizerunkiem, który jest zaprzeczeniem oddawania hołdu Panu Jezusowi.
O "Wielki Hipokryto", kiedy swoją pokorną postawą uznasz Jezusa za swojego Pana, a przestaniesz lansować swój adres mailowy wielkimi kulfonami pod wizerunkiem wielkiego lwa, wsparty dodatkowo zdjęciem drugiego?
Zacznij nie tylko mówić i pisać o tym, że Jezu ...  wyświetl więcej

  lewi,  07/01/2015

Nie chodzi o to , ze jest mi niepotrzebny.
Sam Jezus podal modlitwe wzorcowa ,,Ojcze nasz (Mat 6:9,10) , nie nakazal zeby do niego sie zwracac-tylko do Jego Ojca. Masz powazny problem,skoro nie potrafisz pojac slow ,,Ojcze nasz (...) Jezus nie powiedzial ze trzeba sie modlic slowami ,, Jezusie nasz... Nie sciemniaj innych, przestudiuj sobie 10 razy wzorcowa modlitwe- wtedy cos napisz z sensem...

  57kerenor  (www),  07/01/2015

@lewi:

ODNIEŚ SIĘ DO CYTATÓW, KTÓRE PODAŁEM!

No cóż, gratuluję odniesienia się do moich cytatów z Ewangelii. To się nazywa dyskusja! Normalka zresztą w Waszym wykonaniu. Pan Jezus Jest Bogiem, Zbawicielem, Ojcem Odwiecznym, no ale Ty kompletnie się z Nim nie zgadzasz!

Szczepan mógł się odezwać, ale nie Ty...

Dopiero wtedy, gdy oddasz szacunek Synowi Bożemu to zrozum

...  wyświetl więcej

  lewi,  07/01/2015

@57kerenor: Masz klapki na oczach. Czy Pan Jezus w modlitwie wzorcowej nakazuje modlić się do niego, czy innej osoby-Ojca! Mówi Ojcze nasz, czyli podkreśla że Bóg również jest jego Ojcem jak i uczniów. Tak prostej sprawy nie pojmujesz, a chcesz dyskutować...

Tak samo nie było Twojego bozi i jego synusia Jezuska....https://www.youtube.com/watch?(...)Eiu67x8

  57kerenor  (www),  07/01/2015

BÓG OJCIEC PRZEKAZUJE KRÓLESTWO SYNOWI, A PAN JEZUS PRZEKAZUJE KRÓLESTWO LUDZIOM WIERZĄCYM!

Cytat:

"(33) Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane".

Ewangelia według Mateusza 6:33

http://biblia.info.pl/biblia.php

Kto może ofiarować człowiekowi Królestwo? Od

...  wyświetl więcej

  Remter,  08/01/2015

@57kerenor: Tragedią jest w tobie to, że Ty czujesz Biblię jako literę a nie jako przekaz. Królowanie w tym przypadku nie odnosi się do władzy nad ludźmi... tylko do królowania nad samym sobą ... inaczej panowania, aby móc przeistoczyć się w Synów Człowieczych. Jeszua nie był Bogiem i nigdy nim się nam nie przedstawił. O sobie mówił, iż jest Synem Człowieczym... Naprawdę znasz innego Jezusa... stw ...  wyświetl więcej

  Remter,  08/01/2015

@57kerenor: Przeczytaj; (2) Może on współczuć z tymi, którzy nie wiedzą i błądzą, ponieważ sam podlega słabościom. (3) I ze względu na nią powinien jak za lud, tak i za samego siebie składać ofiary za grzechy. (4) I nikt sam sobie nie bierze tej godności, lecz tylko ten, kto jest powołany przez Boga jak Aaron. (5) Podobnie i Chrystus nie sam siebie okrył sławą przez to, iż stał się arcykapłanem, a ...  wyświetl więcej

  miki2,  08/01/2015

@57kerenor:
Prawdę napisałeś, że Jezus może przekazać królestwo, ponieważ to jemu wcześniej Ojciec powierzył w nim królowanie, na podstawie przymierza, jakie z Synem zawarł (Łukasza 22:28 PNŚ). Tak też i Syn, na tej podstawie, mógł zawrzeć przymierze z apostołami co do królestwa. Wielkimi literami uwypukliłeś tą możliwość. Wystarczy teraz wielkimi literami uwypuklić i to: "JAK I MNIE OJCIEC ...  wyświetl więcej

  lewi,  08/01/2015

@miki2: Napisales czarno na bialym, podejrzewam ze @57kerenor powie ze biale to jednak czarne. Nie rozumie sensu wypowiedzi Jezusa odnosnie wzorcowej modlitwy, dlatego to co napisales beda dla niego za ,,wysokie loty''

  miki2,  08/01/2015

@lewi: Witaj lewi.
Co zrobi? Już masz jego odpowiedź do Remter.

  Remter,  08/01/2015

NT w odróżnieniu od ST jest nafaszerowany wieloma kłamstwami... przydatnymi chrześcijaństwu , jakiego również Jeszua nie zapoczątkował...

  lewi,  08/01/2015

Nalezy calkowicie zgodzic sie z Remterem, Jezus nigdy nie podawal sie za Boga. Tacy ludzie jak @57kerenor majacy ,,klapki na oczach'' na sile cos probuja uzasadniac ze nalezy traktowac Jezusa jak Wszechmogacego Boga! Byloby to balwochwalstwem,o czym doskonale Jezus wiedzial i nigdy nie oczekiwal zeby Go tak traktowac.

  57kerenor  (www),  08/01/2015

IZAJASZ NAZYWA PANA JEZUSA BOGIEM, A TY KŁAMIESZ MÓWIĄC, ŻE JESZUA NIE BYŁ BOGIEM!

Remter, muszę przyznać, że nie za bardzo znasz Stary Testament. Wiem, że Nowy Testament Ciebie nie interesuje. Znalazłaś w Nim wiele kłamstw, o których niestety... nie piszesz!

Biorąc zatem pod uwagę proroka Izajasza, a więc proroka Starego Przymierza, powinnaś wiedzieć, że prorokował przed laty o Pa

...  wyświetl więcej

  lewi,  08/01/2015

@57kerenor: To jest Twoj miazdzacy argument ze w Izajasza 9,6 Jezusa nazwano Bogiem?

Przeciez w Kor 4,4 Szatana tez bogiem nazwano!
A nawet bogami ludzi nazwano, a w Izajasza 65,11czytamy o bostwie szczescia.

Czy Szatan,ludzie,szczescie sa bogami?

  Remter,  08/01/2015

@57kerenor: Czy pragniesz takiej odsłony dla siebie ? http://eiba.pl/1c

  miki2,  08/01/2015

Ile razy Świadkowie Jehowy wyjaśniali Tobie, dlaczego nazwanie Jezusa "Potężnym Bogiem" nie oznacza, że jest "Wszechwładnym Panem", do którego modlił się np. Symeon: "W mocy ducha [Symeon] przyszedł więc do świątyni; a gdy rodzice wnieśli dziecię, Jezusa, aby postąpić z nim według ustalonej zwyczajem praktyki prawa, on wziął je w ramiona i błogosławił Boga [nie Jezusa], i rzekł: „Teraz, Wszechwład ...  wyświetl więcej

  lewi,  08/01/2015

@miki2: Bardzo klarownie to wyjasniles. Moze tylko dodam, ze tylko w Iz 9,6 nazwano Jezusa Bogiem Mocnym (NP Poteznym) - ale nie Wszechmocnym! Tym tytulem w Biblii , tylko i wylacznie jest okreslany JHWH (Jehowa, Jahwe)

  miki2,  08/01/2015

@lewi:
To jest tak oczywiste, iż dziwię się Kerenowi, że do tej pory jeszcze tego, po wielu wyjaśnieniach, nie zrozumiał i nadal korzysta z tego wersetu, myśląc że są naiwni, którzy nie rozróżniają znaczenia słów.

  lewi,  08/01/2015

@miki2: A moze ktos ma na niego wplyw? (2 Kor 4,4)

  57kerenor  (www),  08/01/2015

@lewi

PAN JEZUS JEST BOGIEM, ALE NIE DLATEGO, ŻE SZATAN JEST bogiem!

To, że Izajasz nazywa Pana Jezusa Bogiem, nie jest oczywiście moim, jak powiadasz, miażdżącym argumentem, ale skoro poprzedni komentarz napisałem do kobiety, która nie uznaje Nowego, tylko Stary Testament, wydawał mi się słuszny! I Wam również się przyda...

Tobie mogę jeszcze przypomnieć, że i Apostoł Toma

...  wyświetl więcej

  lewi,  08/01/2015

@57kerenor: Dlatego bostwo Jezusa jest napisane mala litera a Ojca duza, poniewaz Jezus jest Ojcu podporzadkowany. Odbija chwale Ojca ( czyli nie jest Ojcem), w sposob doskonaly przejawia Jego przymioty. Uczniowie tez mieli wzorowac sie na Jezusie- odbijajac Jego sposob muslenia, zachowania i nauczania ( 1 Pt 2,21) Nie powiemy ze bedac z Nim w jednosci byli rowni pod wzg mocy, i pozycji...

  miki2,  08/01/2015

@57kerenor:
Keren, ile to razy Świadkowie Jehowy wyjaśniali Tobie, że w Jana 1:1 w odniesieniu do Jezusa nie ma wielkiej litery w wyrazie "bóg", bo regulują to zasady pisowni języka greckiego (koine). W tym miejscu nie muszę chyba Ci przypominać, że w koine nie posługiwano się wielkimi literami.
Ile przekładów biblijnych przywoływali Świadkowie Jehowy, by wykazać Tobie, że nie tylko ...  wyświetl więcej

  oculus,  08/01/2015

Co wy tu na eiobie chcecie nam przekazać, ciemnotę, strach, ból, zależność. Ten portal schodzi na psy, sami psychopaci.....

  miki2,  08/01/2015

@oculus:
A gdzie Ty tu widzisz strach i ból. Zdaje się, że nie czytałeś uważnie, albo nie czytałeś w ogóle komentarzy.
Co do zależności, to wszyscy jesteśmy zależni, nie ważne czy wierzący w Boga, czy niewierzący.

@oculus: Wiesz co, właśnie myślałam o tym samym... Ten portal przez ostatni miesiąc stał się prawie wyłącznym polem dyskutantów religijnych... To jest nawet zabawne, ale niesie też przesłanie opętania tą tematyką, jakby nie było nic ważniejszego i godnego uwagi lub do zrobienia w realnym świecie, by miłość innym okazać czynem, a nie szermierką słowną w imieniu zborów, kościołów, wspólnot czy wojujących Don Kichotów...

  lewi,  08/01/2015

@Skalny Kwiat: Człowiek z natury jest istotą religijną, dlatego takie tematy mają miejsce. Nie każdego pociągają tematy polityczne czy szarej codzienności, które można ,,wałkować'' latami. W tym realnym świecie ludzie swoimi wysiłkami niewiele będą w stanie uczynić, ponieważ większość ludzi nie ma ochoty pozbyć się destrukcyjnych nawyków i zachowań. A właśnie one są przyczyną ludzkich niepowodzeń. ...  wyświetl więcej

@lewi: Lewi, człowiek z natury jest istotą społeczną i pro-rodzinną. Religijność, nie mylić z wiarą, jest kulturowo i wychowawczo uwarunkowana. Jak widzisz, nie wchodzę pod artykuły o treści religijno-wojujacej, a już na pewno nie popełnię tej wątpliwej przyjemności polemiki z Kerenorem, którą podejmowałam jeszcze 3 lata temu. Od tygodnia zaglądam tutaj codziennie - w komentarze - i nie widzę praw ...  wyświetl więcej

  oculus,  08/01/2015

@Skalny Kwiat: Szkoda tego portalu, różnie tu bywało ale teraz, to jakieś ciemne moce tutaj zapanowały. Masz rację Skalna, serce się z żalu ściska....:)

@oculus: No, prawdę powiadasz... Pamiętam czasy Darkwatera - Jepson, Ykes, Molnar, Dalbert, Jotko, Hussair, Elba, Barka i paru innych - z nimi to było o czym dyskutować - wiedzę mieli, oczytanie i zadziora, ale tak fajnie podanego, że aż korciło do dyskusji... Pamiętasz?

  oculus,  08/01/2015

@Skalny Kwiat: Odeszli stąd a szkoda.....

  miki2,  09/01/2015

@Skalny Kwiat:
Powiadasz Skalny Kwiecie, że nie widzisz tutaj nic, "oprócz dysput biblijno-religijnych, opatrzonych cytatami". A czego się spodziewałaś pod tematem, który porusza zagadnienia biblijne? Było by to co najmniej dziwne, gdyby temat dotyczył kuchni amerykańskiej :))
No, może kuchnia azjatycka mogłaby tu mieć zastosowanie, ze względu na pochodzenie owych "króli", a tak na p ...  wyświetl więcej

@miki2: Miki, Miki... manipulujesz słowami całkiem nieźle. Ten artykuł akurat wybrałam, by poczynić moją obserwację, bo pod nim znalazłam komentarz Oculusa i na ten komentarz odpowiadałam. Eioba generalnie jest zarzucana artykułami o treściach religijnych, nie wybrałam tego akurat artykułu celowo, by "rzucać kamieniami" ;) Twoje domysły, co do mojej osoby, zapewne pozostaną nadal domysłami i całe ...  wyświetl więcej

  miki2,  09/01/2015

@Skalny Kwiat:
Eioba, wg Ciebie, jest zarzucana artykułami o treści religijnej. Nie zauważyłem tego, biorąc pod uwagę liczbę osób wierzących w Stwórcę, w Polsce, którą przedstawiłem.
Powiadasz, że odpowiadasz na komentarz oculusa i stwierdzasz jednocześnie, że nie masz kamieni, a ja manipuluje słowami. Przypatrzmy się tej "manipulacji", biorąc pod uwagę komentarz kpiarza oculusa i Tw ...  wyświetl więcej

@miki2: Hehehe... i znowu to samo. Koniec dyskutowania z tobą, Miki. Coś na odchodne: http://porozmawiajmy.tv/religi(...)-nacht/

  miki2,  09/01/2015

@Skalny Kwiat:
Skoro uważasz mnie z manipulanta, to wykaż, że jest inaczej niż napisałem. W przeciwnym razie to tylko Twoja ucieczka od przedstawionej prawdy.

@miki2: nie zamierzam ci nic udowadniać. Szkoda mi czasu na jałowe dyskusje. Życie czeka. Miłego weekendu.

  miki2,  09/01/2015

@Skalny Kwiat:
Dziękuję za życzenia. Oby się sprawdziły.
Tobie także przyjemnego odpoczywania, czy czego tam sobie życzysz.

  lewi,  09/01/2015

@Skalny Kwiat: Przeczytałem bardzo uważnie przebieg waszej dyskusji (Twojej z mikim2) i nie zauważyłem żeby miki2 gdziekolwiek manipulował emocjami i słowami. Natomiast nie trudno zauważyć coś innego, kto poprzez swoje prowokujące wypowiedzi próbował ośmieszyć osoby wierzące w Boga . Co Skalny Kwiacie miałaś na celu wypowiadając te słowa?
(...) To jest nawet zabawne, ale niesie też przesłan ...  wyświetl więcej

  nse,  10/01/2015

@Skalny Kwiat: http://porozmawiajmy.tv/religi(...)-nacht/ ... tam w jednym miejscu mówi o chęci przejścia na wyższy poziom świadomości ...
Zwróć uwagę na werset Łk 14:26 http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/14.php
"Jeśli kto przychodzi d ...  wyświetl więcej

  lewi,  10/01/2015

@Mariusz Kajstura: Wybacz Mariuszu że się wtrąciłem, odpowiadam na Twoje pytanie. W jakim sensie naśladowcy Chrystusa mają w nienawiści swych krwewnych? W języku biblijnym nienawidzenie kogoś (lub czegoś) może oznaczać okazywanie mu mniejszej miłości ( Rodz 29:30,31). Chrześcijanie mają w nienawiści swoich krewnych w tym sensie, że kochają ich mniej niż Jezusa ( Mat 10:37)

@lewi: To właśnie jest następnym ludzkim dopiskiem do cukierkowego NT - Jezusa. Jeszua nigdy by takich słów nie wypowiedział... I znów znamy dwóch różnych Mesjaszy. Te słowa nie pokrywają się z naukami S.T.

  Remter,  10/01/2015

@Mariusz Kajstura:
"Mesjasz siedzi w bramie Jerozolimy i czeka, aż człowiek stanie się godny zbawienia. Jest skuty w kajdany i potrzebuje człowieka, który z całego serca pragnie go uwolnić. Miał juz wystarczająco Hasidim, miał już wystarczająco szerokości. Teraz domaga się głębi u ludzi prawdy" - Rabbi Menachem Mendel of Kotzk

Jerozolima znajduje się w sercu człowieka.. a nie w Izra

...  wyświetl więcej

  nse,  10/01/2015

@lewi:" W jakim sensie naśladowcy Chrystusa mają w nienawiści swych krwewnych? W języku biblijnym nienawidzenie kogoś (lub czegoś) może oznaczać okazywanie mu mniejszej miłości ( Rodz 29:30,31). Chrześcijanie mają w nienawiści swoich krewnych w tym sensie, że kochają ich mniej niż Jezusa ( Mat 10:37)"
...
Masz racje, ci którzy Kochają siebie bardziej niż Boga nie potrzebują Nauczycie ...  wyświetl więcej

Panie i Panowie, w powyzszych produkcjach, gotujecie zupe na starym, zardzewialym gwozdziu !
Bedziecie mieli problemy z zoladkiem !,,,,,,,, Sraczke !
Tez z boza pomoca, ,,,,,,,,,,,,,,jak wszystko inne !
Niektorzy nawet nie moga sie wysrac bez "bozej" pomocy, bo bog podaje im papier do wycierania !
PS mordercy w Paryzu tez dzialali w jego imieniu, bo przeciesz "kreator" ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:

Drogi przyjacielu,
Nam swieckim humanistom pozostaje sie tylko przygladac z zalozonymi rekami jak religijni entuzjasci opluwaja sie nawzajem miloscia do blizniego.
Czyz nasze Eiobowe doktrynalne kłótnie pomiędzy chrzescijanskimi sektami do złudzenia nie przypominają rozdrobnionych frakcji komunistycznego totalitaryzmu: staliniści, trockiści, bolszewicy/mienszewi

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Young, czytalem, zgoda co do poruszonej problematyki !
Pragne postawic Ci interesujace mnie pytanie.
Z jakiego powodu rekomendujesz ten slowny szajs ?
Dla nauki, przestrogi, czy.............???

  Remter,  09/01/2015

@zakrawarski: I zauważ, iż ten "kreator" jest bardzo niskich lotów... i tylko ktoś, komu zabrano zdolność myślenia może w tą bajeczkę uwierzyć... jeden z nich to bezdomny... drugi nie myślący - dowód podkłada... a może to jakaś sztuczka dla... aż 90.000 poszukiwaczy ? Licho nie śpi - działa. Bezdomnego należałoby szukać w kanałach... ciekawe jaką rolę i za ile pełnił ? Następna inscenizacja "kreatora" tego świata, który zabija inaczej myślących ludzi... aby innych zastraszyć...

@zakrawarski:
Drogi przyjacielu, alez podobnymi artykulami i postami pod nimi religijni entuzjasci oddaja nam swieckim humanistom doskonala przysluge... Wlasciwie wykonuja za nas doskonala robote... nam nie pozostaje nic innego jak przygladac sie temu z oddali z zalozonymi rekami...
Katolicki domek z kart rozsypuje sie na naszych oczach... i Panowie w koloratkach doskonale o tym wied ...  wyświetl więcej

@_serpico_: Czesc serpico, dobrze, ze jeszcze piszesz ! Pisz wiecej !!
Cos jest z tymi minusami dla ciebie !
Kiedykolwiek dam ci plusa to ktos ciurkiem zmienia go na minusa !
Co znaczy, ze jestes popularny i ktos ci tego zazdrosci !!
Nie daj sie ! Do odwaznych swiat nalezy !!
PS nie jestam pewien, czy ta maxyma opiera sie na prawdzie ?
Przychylam sie bardz ...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  09/01/2015

SKALNY KWIAT I... MONOTEMATYCZNY LEW!

Pamiętasz mnie Skalny Kwiecie? Jestem tutaj z przerwą od 5 bitych lat i wiem bardzo dobrze, o czym były onegdaj dyskusje. Nie mówię, że nie było mnóstwa poza religijnych tematów, bardzo ciekawych i pouczających, ale przecież to Wy, od czasu do czasu, zwracaliście mi uwagę (słusznie zresztą), że moje artykuły i komentarze mają charakter monotematyczny.

...  wyświetl więcej

@57kerenor: Cześć Keren ;) Wiem, że pamiętasz stare czasy i wiem też, że widzisz, jak eioba podupadła, jeśli chodzi o ciekawe dysputy i spory. To chyba dlatego zalew artykułów religijnych jest widoczny bardziej niż zawsze, bo starej gwardii z ich wyborem artykułów już nie ma. Dobrze, że ty, w przeciwieństwie do Mikiego, wypowiadasz się bez manipulacji emocjami i słowami. To zawsze był twój atut - ta kultura wypowiedzi.

  ryh,  10/01/2015

Żenada.
" Nie Maria, nie ustanowieni przez Was święci, lecz Tylko i wyłącznie Pan Jezus Jest Osobą Posłaną Przez Boga Ojca"....co przegłosowano na soborze nicejskim w roku 325 w stosunku głosów 248/250.
Proponuję za prawdziwego mesjasza uznać gajowego z bajki o Czerwonym Kapturku. Nie dość że facio pokonał podstępnego wilka to jeszcze bezbłędnie skompletował z lekka strawione szczątki i ożywił Czerwonego Kapturka i babci.

Ale ciekawa dyskusja. Temat odszedł od Trzech króli o znanych imionach i tego czym to jest w kościele katolickim - nazwę to - to mit. Coś takiego, jak mówienie, że Herkules w kołysce zadusił węza, tam miało to dodać /fikcyjnej postaci/ znamiona boskości. I tu też, i to z dwóch powodów: pierwszy, bo taki sam jest cel, drugi bo też to kłamstwo.
A całość dyskusji idzie w szczegóły i dyskusje o ...  wyświetl więcej

  nse,  10/01/2015

@Janusz Nitkiewicz: "Czy On jest synem Boga /a nie człowieka/? Odpowiedź na to pytanie dużo mówi i daje do zastanowienia." ..., a jakie to ma znaczenie ??

@Janusz Nitkiewicz: Warunkiem aby Joshua (to rzymianie nazywli go -Jezus) byl synem
boga (kto to) jest koniecznosc, aby bog spenetrowal 13-to letnia Miriam.
Przy dzisiejszej wiedzy wiemy, ze kobiece jajko moze zaplodnic tylko meska sperma !!
Reszta to wiara, religia i oglupienie ludzkosci !!!
To tak jakby dzisiejsza dziewczyna twierdzila, ze zaszla w ciaze przez SMS !!

@zakrawarski:
Dałeś swoją odpowiedź i ja to szanuję. Z biologicznego punktu widzenia masz rację. Druga strona w poglądach, może mieć inne zdanie i na pewno ma inne zdanie, ale też powinna, moim zdaniem, zaczynać myślenie na temat Jezusa i Boga od tego pytania.

  nse,  11/01/2015

@Janusz Nitkiewicz: Czy gdy ktoś przeczyta wiersz, który spowoduje umiejętność dostrzegania prawidłowości jakich do tej pory nie był w stanie dostrzegać, powinien skupić całą swoja uwagę na tym czy został napisany przez Mirka, Cześka, Teofila ... , czy lepiej skupić uwagę na inspiracji dzięki której ten wiersz powstał ??
Poeta jest Twórcą czy posłańcem ??

  57kerenor  (www),  11/01/2015

PANOWANIE SYNA BOŻEGO NIGDY NIE PRZEMINIE!

miki2

Choć absolutnie nie zgadzam się z Wami, co do interpretacji Ewangelii według Jana 1/1, to zauważ, że osobiście poruszyłem cytat z Ew. wg Jana 1/18, gdzie świadomie i rzekłbym, bardzo niegrzecznie, nazwaliście Bożego Syna "bogiem" z małej litery. Nie ma nawet najmniejszych podstaw, by w ten sposób potraktować Pana Jezusa Chrystusa.

...  wyświetl więcej

  miki2,  12/01/2015

@57kerenor:
Dlaczego nie dziwi mnie to, że komentujesz tylko fragment mojej wypowiedzi?
Ponieważ zignorowałeś niemalże cały mój komentarz, więc go przytoczę raz jeszcze, a Ty może spróbujesz odnieść się do całości:

Prawdę napisałeś, że Jezus może przekazać królestwo, ponieważ to jemu wcześniej Ojciec powierzył w nim królowanie, na podstawie przymierza, jakie z Synem zawarł (Ł

...  wyświetl więcej

  miki2,  13/01/2015

@57kerenor:
Jeszcze jedno. Skoro lubisz i nie przeszkadza Ci przytaczanie z Biblioteki Internetowej Strażnicy, to może pewne wyjaśnienie, które nie tylko Tobie się należy, a dotyczy bezpodstawnego wyjaśniania wersetów, którymi się posługujesz. W Jana 1:18 czytamy: "Żaden człowiek nigdy nie widział Boga; jednorodzony bóg, który zajmuje miejsce u piersi Ojca, ten dał co do niego wyjaśnienie." ...  wyświetl więcej

  nse,  11/01/2015

Dałem plusa, tekst opisuje przejście Wierzącego z jednego stanu świadomości w drugi :) ..., oby był świadomy; tego że to nie koniec wędrówki i kolejnych przejść jego świadomości ...
Ps. Syn Człowieczy jest drogą ( Przykładem, Nauczycielem ) , ale nie takim byśmy dali się przybić do krzyża w zamian za zbawienie, bo to oznacza kupczenie ...

  real,  11/01/2015

Dałem plusa za prawdę o tym święcie. Nie świętuję szopek urządzanych w imię nieznane?

  57kerenor  (www),  12/01/2015

NAJWIĘKSZE "B" W KOSMOSIE!

Zanim miki2 odpowie mi na mój komentarz, któremu nadałem tytuł "PANOWANIE SYNA BOŻEGO NIGDY NIE PRZEMINIE!", a jest to również odpowiedź na poruszone przez Niego zagadnienie, pozwolę sobie zacytować z Nowego Przymierza, słowa następujące na temat Boskości Pana Jezusa Chrystusa:

"(6) Dlatego, przyjąwszy Chrystusa Jezusa, Pana, dalej chodźcie w jedności z n

...  wyświetl więcej

  miki2,  12/01/2015

Kerenorze, jedynie liznąłeś jeden fragment biblijny, który przytoczyłem, a Ty piszesz, że odpowiedziałeś na poruszone przeze mnie zagadnienia?
To jakiś żart?

  57kerenor  (www),  13/01/2015

OBLUBIENIEC PO WIECZNE CZASY BĘDZIE MĘŻEM SWOJEJ OBLUBIENICY!

Miki2, udowodniłem Ci na podstawie Księgi Daniela (7/13, 14), iż Władza Królewska Syna Bożego nie będzie nigdy MU odebrana. Władza Jego Jest Władzą wieczną i niezniszczalną. Podjąłem ten temat ponieważ ważną rzeczą jest, by bronić honoru i szacunku, który okazywać powinniśmy Bożemu Synowi. Jeśli więc widzę, że ktoś mojego Pana B

...  wyświetl więcej

  miki2,  13/01/2015

@57kerenor:
Patrz powyżej na mój komentarz, co na ten temat mówią pozostałe fragmenty z Biblii, a nie Twoje wywody i odpowiedz: dlaczego nie współgra to z Twoim założeniem.

  57kerenor  (www),  13/01/2015

TWOJE KOLANA RÓWNIEŻ ZGIĄĆ SIĘ POWINNY PRZED SYNEM BOŻYM!

Powiem co myślę:

Specjalnie nie odpowiadasz na zagadnienia, ponieważ Twoją, (Waszą), słabością jest brak miłości do Pana Jezusa Chrystusa. To, że Bóg Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał MU w Jego Ręce nie oznacza wcale, że Syn Boży straci władzę nad rodzajem ludzkim, którego ZAWSZE będzie Królem i dalsze wersy wcale takiemu

...  wyświetl więcej

  miki2,  13/01/2015

Kerenorze.
Co to znaczy, że "specjalnie nie odpowiadam", kiedy to właśnie Ty pomijasz fragmenty biblijne, do których się odniosłem? Nie zarzucaj mi czegoś, co jest Twoją przywarą. Traktuj Biblię całościowo, a nie na wyrywki. A jeżeli w niej jest napisane, że Jezus będzie panował 1000 lat, a potem przekaże władzę swemu Ojcu, to dlaczego to pomijasz (Objawienie 5:10; 20:6; 1 Koryntian 15:27, ...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  13/01/2015

SZUKAJCIE NAJPIERW KRÓLESTWA BOŻEGO!

I jak tu z Tobą dyskutować, skoro w każdym komentarzu poniżasz Syna Bożego:

1/ Nie uważasz Go za Boga, zatem zaprzeczasz prorokowi Izajaszowi, Pawłowi i Tomaszowi.

2/ Nigdy do Niego bezpośrednio się nie odzywasz.

3/ Nie mówisz MU, że Go kochasz, nie dziękujesz MU bezpośrednio za uratowanie życia.

O czym ja mam dyskutować

...  wyświetl więcej

  lewi,  14/01/2015

Daniel widział że Syn człowieczy otrzymał od Boga władzę, a więc jest Ojcu podporządkowany. To Bóg Ojciec dał władzę Synowi nie na odwrót, to jak można postawić między nimi znak równości. Czytaj i logicznie myśl, nie kieruj się tylko emocjami które ,,zaślepiają rozum''

  57kerenor  (www),  14/01/2015

BÓG OJCIEC PRZEKAZAŁ SĄD NAD CZŁOWIEKIEM SWOJEMU SYNOWI!

Czy ja napisałem kiedykolwiek, że Syn Ojcu nie jest podporządkowany? Czy ja kiedykolwiek napisałem, że Bóg Ojciec nie dał władzy Swojemu Synowi? Człowieku, czytaj ze zrozumieniem!

Czy ja stawiam znak równości pomiędzy Bogiem Ojcem, a Jego Synem? Ojciec zawsze większy jest od Syna, ponieważ Jest Ojcem! Halo, jesteś tam?

...  wyświetl więcej

@57kerenor: Czy ja stawiam znak równości pomiędzy Bogiem Ojcem, a Jego Synem? Ojciec zawsze większy jest od Syna, ponieważ Jest Ojcem!
..................
Bog ojciec i jego syn, aby zyc musza jesc ziemniaki !
Postaw wiec znak rownosci pomiedzy bogiem ojcem, jego synem i workiem ziemniakow,
bedzie bardziej adekwatne !!
Potem odespij kaca !!
Kiedy sie wyspisz ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:

Zapewne bystrzacho, cieszyłeś się tym wpisem, cały dzisiejszy dzień;-) i pewnie w troje to pisaliście.

@szymbla60: Bylas/les blisko, bo bylo nas czworo !
Ja i trzech kroli.
Przybyli do mnie po rade i odpowiedz na pytanie,
co robic z bezgranicznie rozszerzajaca sie choroba ludzkosci polegajaca na wierze w duchy,
i przez to oddalajacych sie od rzeczywistosci, w kraine chorobliwej wyobrazni !
Bojownicy boga w Nigerii wymordowali, w tych dniach, mieszkancow miejscowos ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Drogi przyjacielu nie ma nic bardziej komicznego od widoku religijnych entuzjastow z Eioby okladajacych sie biblijnymi cytatami ... oczywiscie w ramach chrzescijanskiej milosci do blizniego...
Pozdrawiam Cie serdecznie...

@zakrawarski:

Napisałeś;
//Bojownicy boga w Nigerii wymordowali, w tych dniach, mieszkancow miejscowosci Baga,
i ze szczegolnym okrucienstwem rodzace kobiety na oddziale polozniczym w czasie rodzenia,

Mam rozumieć, że również przypisujesz to Kerenowi, pewnie zeszłoroczne monsuny również winą Kerena?

Cóż panowie, wiem że nie macie żadnego oparcia w sprawach Bib

...  wyświetl więcej

  lewi,  14/01/2015

Nic nowego nie głosisz!

Czy się kiedykolwiek wypierałem że Pan Jezus jest Sędzią i Królem ?

Tak MOCNO to podkreślasz jakbym tego nie rozumiał i nie przyjmował..

Lepiej podkreślaj i akcentuj dzięki komu jest Królem i Sędzią! Czy Bibblia naucza że Ojciec uczynił Jezusa Bogiem Wszechmocnym ? Czy Biblia naucza żeby przedewszystkim wywyższać Jezusa, ponieważ Ojciec nie gra już ż

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  14/01/2015

CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ O OJCOWSKIM PLANIE?

NIGDY NIE USUWAM W CIEŃ BOGA OJCA!

Co TY lewi możesz wiedzieć o Bożym Planie, skoro odrzucasz Bóstwo Pana Jezusa?

Co TY możesz wiedzieć o Ojcowskim Planie, skoro do Zbawiciela nie masz najmniejszego zamiaru bezpośrednio się modlić?

Co TY możesz wiedzieć o Ojcowskim Planie?

Pomijając Moc i Potęgę Zbawiciela, Którą Zba

...  wyświetl więcej

@

Dawno temu przeczytałem właśnie o takowym rozumowaniu przez świadków...jakoby, Mędrców, prowadził szatan:-)

Ciekawa sytuacja, szatan prowadzi mędrców, by CI, ODDALI PANU JEZUSOWI, POKŁON!

Ten sam, czyli szatan, nie mówi nic Herodowi o miejscu Narodzin Zbawiciela a mędrcy wysłannicy szatana, nie chcą zdradzić miejsca narodzin, więc ostrzeżeni we śnie, JUŻ NIE PRZEZ szatana

...  wyświetl więcej

  miki2,  15/01/2015

@szymbla60:
Opowiedziałeś swoją wersję, a nie tą, którą przedstawia Biblia. Twojej wersji nie prezentują Świadkowie Jehowy, gdyż jedne niuanse pominąłeś a inne dodałeś. W ten oto sprytny sposób stworzyłeś pomówienie, przekłamany obraz i na jego podstawie rozkoszujesz się brakiem logiki. Tylko, że to jest Twoja logika, Twoje rozumowanie, a nie te, które na podstawie Biblii prezentują Świadkowie Jehowy.

  57kerenor  (www),  15/01/2015

szymbla60

USTANOWILI WŁASNE PRAWO!

No cóż, to prawda, że według Świadków... chodzących od domu do domu z fałszywą nauką na ustach, mędrcy (magoi), byli wysłannikami szatana. Zresztą, według tej amerykańskiej organizacji, nie wolno bezpośrednio oddać Panu Jezusowi pokłonu i nie wolno bezpośrednio do Niego się modlić.

Zatem, kim są Panowie i Panie, którzy nie chcą paść na kol

...  wyświetl więcej

  lewi,  15/01/2015

@57kerenor: Przytocz konkretne wersety wskazujące że należy bezpośrednio modlić się do Jezusa , i bezpośrednio oddawać Jezusowi pokłony.

Nie chodzi o wersety że należy się modlić w imię Jezusa, lecz o bezpośrednią modlitwę kierowaną do jego osoby

  miki2,  15/01/2015

Kerenorze.
Problem polega na tym, że po raz kolejny swoimi komentarzami uciekłeś gdzie pieprz rośnie, by pominąć w odpowiedziach fragmenty biblijne, które przywołałem. Wolisz rozmawiać o Świadkach, zamiast o przedstawionych biblijnych faktach.
A gdzie odpowiedź na moje komentarze:

1) Prawdę napisałeś, że Jezus może przekazać królestwo, ponieważ to jemu wcześniej Ojciec powier

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  15/01/2015

KPISZ SOBIE ZE MNIE MIKI2?

Nie miki2, problem polega na tym, że Ty od samego początku kpisz sobie z moich komentarzy i nie odpowiadasz na zagadnienia dotyczące Pana Jezusa i Jego Posłannictwa od Boga Ojca.

Nie podporządkowujesz się pod Nauki Zbawiciela, a na ważne zagadnienia poruszone przez Ciebie już odpowiedziałem. Gdy piszę "ważne zagadnienia", to mam na myśli Naukę o Panu Jezu

...  wyświetl więcej

  miki2,  15/01/2015

@57kerenor:
Wielkie litery, którymi się posługujesz na początku swoich komentarzy nie robią na mnie wrażenia, prócz tego, że odwracasz nimi uwagę, od sedna treści, które zawarłem w swoich komentarzach. A zatem mijają się z prawdą.
Prześledź dokładnie po kolei treść swoich i moich komentarzy, a zobaczysz, że ja udzieliłem Tobie odpowiedzi, a Ty jedynie przywołujesz kolejne fragmenty b ...  wyświetl więcej

@57kerenor:

Ksiądz katolicki jak zadasz mu niewygodne pytanie, to odpowiada: że to tajemnica.

Natomiast świadkowie, odpowiadają, tak jak powyżej: '' byś czytając Biblię widział całą jej treść.'' Spotkałem się jeszcze ze stwierdzeniem ich, byś czytał Biblię w kontekście...itd itp. Nic, tylko jedno wielkie mydlenie oczu.

Zresztą ci panowie, najpierw czytają to co daje brookly

...  wyświetl więcej

  miki2,  15/01/2015

@szymbla60:
Skoro masz problem w rozumieniu przekazywanej treści, to jedyne co Ci pozostaje - pośmiać się z samego siebie.
Jak będziesz miał coś ważnego do powiedzenia w temacie i do konkretnych fragmentów biblijnych, które przywołałem, to mogę nakłonić ucho i serce do słuchania.
Przedstawiłeś już swoją wersję na temat Świadków Jehowy, lecz ona mija się z prawdą. Stawianie minusików nie zmieni tego.

Do szystkich bogowiercow !!
..............
II w. - Pod koniec II wieku wyznawcy chrystianizmu zaczynają głosić nauki o dziewictwie Maryi. Wcześniej nikt tego nie twierdził.
.............
385 r. - Po raz pierwszy katoliccy biskupi polecili ściąć innych chrześcijan z powodów wyznaniowych. Miało to miejsce w Trewirze.
............
390 i 393 r. - Synody w Hipp ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:

No, muszę powiedzieć, że mi ulżyło, gdyż w moim przypadku, żadna nawet najmniejsza gałązka nie łączy mnie z tymi mordercami. Ja do tego wora, jak napisałem powyżej, zresztą wierzę że i Keren również, nie należymy.

Panie Zakrawarski, to nie moja wina, że większość ludzi, robi sobie brudne interesy, wykorzystując do tego Biblię.

Mój Bóg, Pan Jezus, powiedział NI

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  15/01/2015

KOZŁY!

Wiesz szymbla60, nie to jest najgorsze, że jeden Świadek... z drugim, źle rozumieją niektóre wersety Biblijne. Tragedią jest to, że owi Świadkowie... zapisy z Nowego i Starego Przymierza wyrzucają do kosza. Słowa Apostołów, proroków, Samego Pana Jezusa i przede wszystkim Rozkaz Boga Ojca, dla nich nie liczą się kompletnie.

Właściwie, to ja już z miki2 skończyłem moją dyskusj

...  wyświetl więcej

  lewi,  15/01/2015

@57kerenor: Głosicielu prawdy, krzyczysz głośno a nie potrafisz przytoczyć wersetu wskazującego że należy bezpośrednio zwracać się w modlitwie do Jezusa. Podaj chociaż jeden, w którym jest to wyraźnie napisane

  miki2,  15/01/2015

@57kerenor:
Właściwie, to - gdybyś jeszcze tego nie zauważył - to ja, miki2, skończyłem z Tobą kerenorze, jakieś dwie godziny przed Twoim wnioskiem, tymi słowami: "Wobec notorycznego braku Twojej odpowiedzi na biblijne fakty, które zawarłem w swoich komentarzach, nie widzę sensu prowadzenia dalszej rozmowy".
Bywaj zdrów, nie kłam więcej i odnoś się do wszystkich fragmentów z Biblii, o które się Ciebie prosi.

@57kerenor:

Ja nie wiem, czy ci panowie nie czytają Biblii, choć jeden werset, mówią:-)

(54) A słuchając tego, wpadli we wściekłość i zgrzytali na niego zębami. (55) On zaś, będąc pełen Ducha Świętego, utkwiwszy wzrok w niebo, ujrzał chwałę Bożą i Jezusa stojącego po prawicy Bożej (56) i rzekł: Oto widzę niebiosa otwarte i Syna Człowieczego stojącego po prawicy Bożej. (57) Oni zaś

...  wyświetl więcej

  lewi,  15/01/2015

@szymbla60: Kolejna próba zakłamania że Jezus rościł sobie prawo przyjmowania modlitw ponieważ za Boga się uważał. Otóż Szczepan nie zanosił modlitwy do Jezusa. Prawo do odbieranioa czci a więc także wysłuchiwania modlitw przysługuje tylko Bogu Jehowie ( Luk 4:8, 6:12) W normalnych okolicznościach Szczepan skierowałby swe prośby do Boga w imię Jezusa (Jana 15:16) Dobrze wiedział, że Jezus otrzymał ...  wyświetl więcej

@lewi:

Słuchaj człowieku, przestań czytać Andersena i Braci Greeam!

  lewi,  15/01/2015

@szymbla60: Oczywiście jeden werset jest PRECEDENSEM , przeciw dziesiątkom innym wskazującym jak i do kogo zanosić modlitwy! Macie ,,klapeczki na oczach'' , widzicie plamkę na obrazie nie dostrzegając całej kompozycji. Nic nie poradzę!

  lewi,  15/01/2015

Bardzo poważnym problemem dla niektórych, jest odróżnienie nauk Jezusa od dogmatów kościelnych. Jest to dla nich bariera nie do przebycia. Nie potrafią w żaden sposób tej różnicy zauważyć, nie odróżniają ,,kosy od kombajna'' Twierdzą że kosa i kombajn to dokładnie to samo ! Po co wypowiadać się o czymś, czego nie pojmuję i nie rozróżniam ! Jak nie mam bladego pojęcia na jakiś temat, to przynajmniej czytam innych wypowiedzi i siedzę cichutko jak ,,mysz pod miotłą''

@lewi:

Podejrzewam Lewi, że chodzi tobie o sublimowaną metamorfozę radykalnego przed i po absorbowania persepcji, do której się odnoszę w całym kontekście analizy zdań metodycznych zapewne, co może w pewnym sensie wpływać na złą równowagę w związkach analitycznych omawianego tematu. Oczywiście to takie proste.:-)

P.s .Kto wam tą głupotę wciska do głowy, chyba mi nie powiesz, że sam

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  15/01/2015

BAJKI ŚWIADKÓW… NA DOBRANOC!

JASNE, Szczepan nie modlił się do Pana Jezusa i łotr nie prosił Go o zbawienie. Tomasz nie nazwał Zbawiciela BOGIEM, a także nigdy Jan tego nie uczynił. Nie nazwał Pana Jezusa BOGIEM POTĘŻNYM prorok Izajasz, ani Paweł w Liście do Kolosan nie wspomniał o BOSKIEJ Godności Zbawiciela. Nie istnieją w Piśmie Świętym wersety o tym, że Stworzycielem Jest Pan Jezus. Ni

...  wyświetl więcej

@57kerenor:

Zawarte w Piśmie Świętym słowa, tłumaczą nam zachowanie takich odstępców!

Odpowiedź na to, jest bardzo łatwa i tłumaczy nam to jednym zdaniem:

’’ I BĘDĄ WSZYSCY POUCZENI PRZEZ BOGA. Każdy, kto słyszał od Ojca i jest pouczony, PRZYCHODZI DO MNIE."

Tak też zrobił Szczepan, tak zrobili mędrcy, Dobry Łotr, i inni, bo słyszeli od Ojca, byli pouczeni!

Widocznie nie wszyscy są pouczeni, gdyby byli, przyszli by do Pana Jezusa!

Pozdrawiam!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska