Login lub e-mail Hasło   

Nawigacja samochodowa YANOSIK DVR nowa odsłona

Dziś kupujemy nawigacje znacznie częściej niż jeszcze kilka lat temu. Jest to głównie związane z dostępnością urządzeń, ale też niższą ceną, Co ma zatem nowy Yanosik DVR?
Wyświetlenia: 970 Zamieszczono 13/01/2015

Nowością , która wydaje się być ciekawym rozwiązaniem jest YANOSIK DVR. Nie jest to oczywiście nowa marka na rynku, ale już znany dostawca dobrych i cenionych przez wielu urządzeń. Ale ta wersja jest ulepszona i może być wykorzystywana również, np. jako popularna kamerka samochodowa. Yanosik DVR do przede wszystkim nawigacja. Plusem Yanosika jest aktualizacja map w czasie rzeczywistym, na bieżąco informuje nas o robotach na drodze czy wypadkach czy innych zdarzeniach drogowych. Główną cechą tej nawigacji jest również to, że jest ona online - z funkcją SMART TRAFIC. A więc co dla jednych będzie zaletą ( na bieżąco aktualizowana mapa) a dla innych wadą (brak zasięgu w drodze) jest na pewno innym rozwiązaniem nawigacji samochodowej.

nawigacja samochodowa Yanosik DVR

Monitor nawigacji jest 6 calowy, więc zupełnie wystarczający. Komunikaty występują zarówno w wersji graficznej jak i tekstowej, wizualizację map mamy również dwu jak i trójwymiarowe. Ciekawą funkcją Yanosika jest możliwość zaznaczania na trasie istniejących lub odznaczanie nieistniejących np radarów na trasie, zdarzeń na trasie, dodatkowych punktów POI Bywa czasem, że niektóre radary zmieniają miejsca położenia i wtedy ta funkcja jest korzystna.

         Yanosik DVR to także wideorejestrator z Auto Crash Recorder, czyli z automatycznym zapisem w pamięci przy wykryciu ostrego hamowania lub zderzenia. Pamięci zaś wbudowanej w urządzeniu mamy 8GB i istnieje możliwość rozbudowy.

             Aby korzystać w pełni z urządzenia nawigacji należy wykupić abonament na pół roku lub rok. Wówczas będziemy mogli cieszyć się jego możliwościami. Możemy również nie używać nawigacji i korzystać tylko Yanosika , jako wideorejestratora samochodowego. Jest to ciekawa oferta, zwłaszcza w tej cenie i w miarę dobrej jakości urządzenie. Do jego powstania przyczynili się NAVROAD, a więc popularna firma zajmująca się nawigacjami, tematem automap – tu będąca producentem oraz firma Neptis - operator systemu YANOSIK.

możliwości Yanosika DVR nawigcja

             Gdybyśmy jednak chcieli tylko korzystać z funkcji kamery samochodowej w YANOSIKU , nie płacąc abonamentu w kwocie 99 zł za 6 miesięcy, to możemy skorzystać z 30 dniowego darmowego okresu "sprawdzania" nawigacji. W czasie tego okresu w pełni korzystamy z opcji nawigacji. Minusem skorzystania z tego rozwiązania jest brak możliwości zwrotu Yanosika DVR, z punktu widzenia odstąpienia od umowy, gdy zakupiliśmy go przez internet. Dzieje się tak dlatego, ponieważ każdemu urządzeniu jest przypisany tylko jeden okres próbny, w celu sprawdzenia możliwości urządzenia do nawigacji. Więc w przypadku chęci zwrotu urządzenia do sprzedawcy nie możemy mieć wykorzystanego okresu testowego.

             Tak więc urządzenie jest naprawdę ciekawe, ma wiele możliwości, jak na taką cenę. Przy czym co niestety może być dla niektórych wadą, trzeba pamiętać, że aktualizowana mapa do mapa POLSKI i Litwy. Dlatego też z Yanosika nie skorzystamy poza granicą Polski(pomijając Litwę ?). Ale też nie zawsze podróżujemy poza Polską, prawda?

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61395
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32868
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31553
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63951
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65367
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23573
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29281
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28812
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23954
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26511
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12732
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska