Login lub e-mail Hasło   

Organizacja wesela krok po kroku – część druga.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubi.pl/blog/organizacja-wesela-(...)ga/320/
Kontynuując rozważania z poprzedniej części, bardzo istotnym elementem każdego ślubu i wesela jest suknia pani młodej i garnitur pana młodego.
Wyświetlenia: 995 Zamieszczono 22/01/2015

Stroje, a przede wszystkim suknia ślubna jest tak ważna, bo to od niej wszystko się zaczyna. Fryzjerka wiedząc w jakiej sukni wystąpi pani młoda, wie jaką fryzurę dobrać, florystka doradzi, który bukiet będzie idealnie pasował, a dekoratorka będzie mieć pogląd na całość i dopasuje kolorystykę wszystkich dekoracji, czy to w kościele/urzędzie czy na sali weselnej, a nawet samochodu, którym będziecie jechać.

W następnym kroku musicie zadbać o niezbędną papeterię. Zamawiając zaproszenia miejcie zastanówcie się czy będzie usadzać gości weselnych, czy będą Wam potrzebne karty z menu weselnym. Jeżeli tak, to warto znaleźć taką firmę, która wykona wszystko kompleksowo, a może uda się przy okazji wynegocjować jakiś rabat. Będą Wam wtedy niezbędne zaproszenia, winietki, karty menu, etykiety na butelki z alkoholem i tablica z usadzeniem gości. Istotną kwestią jest zapraszanie gości, którzy mieszkają na co dzień za granicą. Musicie pamiętać, że zanim wyślecie zaproszenie, odpowiednio wcześniej należy wysłać powiadomienie (save the date) o Waszych planach, tak by przyjezdni mogli się odpowiednio przygotować (np. zarezerwować z wyprzedzeniem lot).

Kwestią o której na pewno nie możecie zapomnieć jest wybór świadków. Czym się kierować dokonując tego wyboru? Przede wszystkim należy dobrze znać taką osobę, wiedzieć czego możecie się po danej osobie spodziewać. Świadkowanie to bardzo odpowiedzialna rola, dlatego na tym miejscu nie może się znaleźć przypadkowa osoba.

Warto zastanowić się nad wyborem firmy, która zajmuje się oprawą wokalną i instrumentalną ślubów. Wiedząc o tym, że w kościele, w którym odbędzie się uroczystość jest organista, który nie spełnia Waszych oczekiwać wokalnych, weźcie pod uwagę wynajem profesjonalistów, którzy sprawią, że Wasz ślub będzie jeszcze piękniejszy.

Kolejnym krokiem, któremu musicie stawić czoła jest wybór transportu, zarówno dla Was jak i dla gości zaproszonych na przyjęcie weselne. Wiedząc o tym, że będziecie mieć gości z innych miast należy zadbać o noclegi dla przyjezdnych. Warto na tym etapie przygotowań pomyśleć nad wszelkimi atrakcjami, które mogłyby urozmaicić Wasze wesele i zaprosić niezdecydowanych do wspólnej zabawy. Polecam również zadbać o jakiś niewielki dowód wdzięczności dla każdego z przybyłych gości. Drobny pakuneczek z niespodzianką w środku, sprawi uśmiech na twarzy nawet u najbardziej niezadowolonych.

Ślub coraz bliżej, a Wy nie macie jeszcze tortu, obrączek i planów na podróż poślubną! To jest czas, aby to zmienić. Z wyborem tortu wiem, ze z reguły nie ma problemów. Ważne by był naprawdę smaczny i wyglądał nietuzinkowo. Za to z obrączkami jest trochę więcej kombinacji. Dlaczego? Chociażby dlatego, że wybór jest ogromny, wzorów są tysiące, a ceny dość wysokie. Niektóre salony oferują przetapianie, mając swoje złoto można je przetopić na obrączki. Jednak cena skupu złota nie jest bardzo niska. Dlatego warto się nad tym głębiej zastanowić.

Końcem tych, dla jednych morderczych, dla innych całkiem przyjemnych chwil, podczas organizacji ślubu i wesela, niech będą same przyjemności. Pani młoda uda się do salonu, w którym panie wykonają jej próbny makijaż, fryzurę i manicure. Natomiast pan młody odetchnie ze spokojem, wiedząc, że wszystko jest dopięte na przysłowiowy ostatni guzik! W skrócie: PEŁEN RELAKS…

Oczywiście te wszystkie powyższe podpowiedzi i ich realizacja zależą przede wszystkim od Waszych możliwości finansowych i czasowych przeznaczonych na organizację całego przedsięwzięcia. Moja ostatnia rada: jeżeli wiecie, ze nie poradzicie sobie z całym tym planowaniem i organizowaniem, nie bójcie się poprosić o pomoc najbliższych, przyjaciół, albo zlećcie te wszystkie czynności profesjonalistom, którzy bogaci w doświadczenie pomogą uniknąć wpadek, zdejmą z Waszych barków cały stres i trud. Zorganizują Wam ślub i wesele o jakich zawsze marzyliście!

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8749
29
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2541
27
komentarze: 42 | wyświetlenia: 2296
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1465
22
komentarze: 5 | wyświetlenia: 52402
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 15863
21
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3393
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2035
18
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6293
7
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1258
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska