Login lub e-mail Hasło   

O chłopcu, który wrócił z nieba czyli historia z życia wzięta

Wypadek, cud i... niezwykłe spotkanie, które może zmienić Twoje zdanie na temat nieba, aniołów i Boga...
Wyświetlenia: 5.182 Zamieszczono 24/01/2015

"Chłopiec, który wrócił z Nieba" - Kevin i Max Malarkey,  

cena 30.50 zł

Z okładki książki:

"Chłopiec, który wrócił z nieba" autorstwa Kevina Malarkey'a i jego syna Alexa to wzruszająca historia zwykłego chłopca, który odbył podróż do Nieba i z powrotem. To książka, dzięki której uwierzysz w cuda, w życie pozagrobowe i moc ojcowskiej miłości.

 Pewnego listopadowego poranka Kevin Malarkey i jego sześcioletni syn Alex mieli wypadek samochodowy. Chłopiec odniósł ciężkie obrażenia i zapadł w śpiączkę. Lekarze nie dawali mu żadnych szans, jednak po dwóch miesiącach Alex wybudził się ze śpiączki i opowiedział niezwykłą historię. Ze szczegółami opisywał miejsce wypadku oraz akcję ratunkową i pobyt w szpitalu, mimo że przez cały ten czas był nieprzytomny. Opowiadał też o nieziemskiej muzyce i aniołach, które przeprowadziły go przez bramy nieba na spotkanie z Bogiem...Wypadek...Cud... I nadprzyrodzone spotkanie, które może zmienić Twoją opinię na temat Nieba, aniołów i Boga...

Poruszająca relacja o "życiu po życiu".

Kevin Malarkey jest terapeutą i psychologiem z praktyką poradniczą w Columbus, w stanie Ohio. Ukończył College of Wooster oraz Uniwersytet Stanowy w Ohio. Wraz z żoną Beth mają czworo dzieci: Aleksa, Aarona, Gracie i Ryana.

- Księgarnia internetowa Selkar

*

Książka ta jest jedną z najbardziej znanych jeśli chodzi o taką tematykę i mimo swego niedowierzania w podobne zjawiska, nie mogę zaprzeczyć, że na każdego wpływa ona w większym lub mniejszym stopniu i daje do myślenia. Polecam ją nie tylko osobom wierzącym ale i innym, bo to przede wszystkim pozytywny poradnik dla osób pesymistycznych, napisany przez dziecko. - Małgorzta Gonet

*

Historia Alexa jest niesamowicie wzruszająca. Ukazuje jak kilka sekund może całkowicie wywrócić nasze życie do góry nogami, jak wielką siłę ma modlitwa i wiara, od których coraz częściej się oddalamy pochłonięci przez szybkie tempo życia. Książka oprócz relacji ojca i syna (także wypowiedzi innych osób np. lekarzy, matki, pastora, przyjaciół) zawiera także pytania skierowane do chłopca, dodatek z Pisma Świętego, oraz wkładkę ze zdjęciami przedstawiającymi życie rodziny przed i po wypadku oraz miejsce tragedii - Zirtael

*

"Chłopiec, który wrócił z nieba" to niebywała lektura, w której znajdziecie mnóstwo emocji, wzruszeń, refleksji. Przeczytałam dwa razy i wciąż trudno mi uwierzyć, że ta historia wydarzyła się naprawdę. Trudno oceniać życie innych, dlatego w tym przypadku oceniałam sam warsztat literacki i formę napisania. Lektura napisana jest zgrabnie, język przystępny dla czytelnika. Trudno powiedzieć, żeby czytało się lekko, ze względu na trudne momenty, jakie przechodził sam Alex z rodziną. 

Jeżeli lubicie literaturę faktu, a także historie z życia wzięte, gdzie wiara czyni cuda, bo tak trzeba to rozpatrywać to z pewnością ta publikacja jest dla Was. Osobiście książkę polecam każdemu, warto poznawać takie historie, które życie i wiara same piszą za siebie.- autor ksiazkowa fantazja

*

Wspaniała książka o życiu i śmierci i powrocie na ziemie z nieba młodego chłopca. Każdy człowiek powinien przeczytać tą książkę! Dopiero zrozumie , że jest Bóg, niebo i piekło na ziemi. Wspaniała walka rodziców o swoje dziecko i wielka wiara że Bóg pomoże w tej walce. Najbardziej w tej książce zafascynowało mnie , wielka wiara tysiąca a może miliny ludzi , którzy zaczeli się modlić o zdrowie tego chłopca! To jest największe zwyciestwo w tej walce; WIARA! - Zbyszek Olsztyn.

† $ ☠

 

"Chłopiec, który wrócił z Nieba" to bestseller tzw. literatury chrześcijańskiej z 2010 roku. Traktuje on o wizji niebios a nawet o spotkaniu z Jezusem oraz Szatanem jakiej doświadczył Alex Malarkey po wypadku samochodowym i przekazanej słowami jego ojca - Kevina. Prawa do publikacji w 2010 roku natychmiast wykupiła poważana w Stanach oficyna wydawnicza Tyndle House Publishers. Tego samego roku Ken Carpenter zrealizowal film dokumentalny o tym samym tytule ("The Boy Who Came Back from Heaven"). Zarówna książka (jak i film) były promowane jako wybitna pozycja z dziedziny NDE (near-death experience). Sprzedano ponad milion egzemplarzy za co w 2013 roku od Evangelical Christian Publishers Association książka otrzymała platynową nagrodę wydawniczą. "Chłopiec, który wrócił z Nieba" został gorąco przyjęty na lukratywnym rynku czytelniczym przez entuzjastów NDE otrzymując nawet 4.2 punktu od recenzentów z Amazon.
Młody i prawie całkowicie sparaliżowany Alex zyskał nagle status religijnego celebryty a właściwie bożego namazańca. Dom Państwa Malarkey stał się miejscem pielgrzymek... i to nie tylko medialnych. 

 Od niebiańskiej atmosfery wokół książki zaczeło zionąć smrodkiem po napisaniu listu do wydawcy przez żonę Pana Kevina i matkę Maxa - Beth Malarkey , w którym uskarżała się ona, że Alex jako nieletni nie otrzymał żadnych prowizji ze sprzedaży książki dodając, że jej małżonek zaniedbuje swoje obowiązki jako ojciec i mąż nie zapewniając rodzinie żadnego zapezpieczenia finansowego. Prawdziwy i jak najbardziej przyziemny skandal nie kazał długo na siebie czekać. 

Nie wiadomo czy z własnej inicjatywy czy też za radą matki Alex postanowił napisać poniższy list do Tyndale House Publishing:


"Wybaczcie mi, że list mój jest tak krótki ale z powodu moich ograniczeń muszę się streszczać.
Nie umarłem. Nie byłem w Niebie.
Twierdząc, że byłem w niebie pragnąłem przyciągnąć do siebie uwagę. Zmyślając tę historię nie znałem (czytałem) nawet Biblii. Ludzie robili zysk z kłamstw i będą to robić nadal.„

 

Ten zindoktrynowany do szpiku kości religijnym folklorem psychicznie i fizycznie okaleczony młody człowiek kończy swój list wezwaniem do czytania Biblii jako jedynego źródła prawdy i do wiary w jedynego zbawiciela, który oddał swoje życie za.... itd... itd...

15 stycznia 2015, Tyndale House potwierdził, że będzie wycofywał tą książkę z księgarń

i zaprzestanie jej dystrybucji.

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi - chodzi o pieniądze

† $ ☠

Eiobowy dialog:

swistak:                      

-Przeżyłem NDE, wiem, że jest w życie wieczne, kocham Trójcę i Maryję, ale nie pomogę Bogu leżąc na                                            kanapie z pilotem w ręku."

youngcontrarian:        

-Wybacz (…), ale mnie raczej nie interesuje co Ty trzymasz w ręku leżąc na kanapie...

swistak:

-youngcośtam! Czytaj ze zrozumieniem. Nie leżę i nie trzymam. Wasze brudne dusze piorę i wyżymam.”

† $ ☠

Artykuł wraz z poniższym aforyzmem dedykuję wszystkim eiobowym religijnym entuzjastom : 

"Ateista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a teista obawia się, że to może być prawda".

† $ ☠

"Tysiąc lat wiary w cud...biedny kraj, tępy lud..."


Materiał fotograficzny zaczerpnąłem z Google images

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3015
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1122
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3343
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2722
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3745
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2136
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2217
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2139
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 899
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 638
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1655
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2108
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ew. Jana 3,13 "(13) I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego. "

Wystarczy znać NT, aby odrzucić tą książkę, jako przekaz prawdy... I przyjmij do wiadomości, iż nie jestem entuzjastką żadnej religii ... lecz entuzjastką Biblii, w której odkrywam rzeczy niezwykłe, jako prostaczek tego zakłamanego świata w przekazie...

@Remter:
Dziekuje za komentarz.
Ja natomiast jestem wielkim entuzjasta mitologii starozytnych Grekow i Rzymian ...

Co do odrzucenia tej ksiazki. Jestem pewien, ze wymienieni w artykule rezenzenci tej ksiazki teraz rowniez ja obnazaja jako "eweidentna falszywke"... ale juz pod innymi nickami...

  Remter,  24/01/2015

@youngcontrarian: Z Greków moim ulubieńcem jest Parmenides - może dlatego jestem niereformowalna. On to powiedział; "Ciało winno być godne głowy." Pozdrawiam.

@Remter:
To, ze jestem entuzjasta mitologii greckiej i rzymskiej wcale nie oznacza, ze mity biblijne sa pod wzgledem fabularno-artystycznym mniej wartosciowe.
Ich autorom nie mozna odmowic pewnych zdolnosci literackich... a nawet poetyckich.
Na polce, na ktora wlasnie spogladam tzw. Biblia Tysiaclecia spokojnie spoczywa sobie miedzy Koranem a Mitologia Slowian Aleksandra Gieysztora.

  Kitek,  25/01/2015

@Remter: "...entuzjastką Biblii, w której odkrywam rzeczy niezwykłe." A cóż to takiego niezwykłego tam jest? Dawid walczący z Amonitami ukazuje się jako żydowski Hitler starożytności?

@Kitek:
Jahwe przykleil Hebrajczykom do czole naklejke GOTT MIT UNS (nie wiem jak to jest po starohebrajsku) i rzekl ;
A TERA ROBTA CO CHCETA!

  swistak  (www),  24/01/2015

Dlatego wiara jest łaską dawaną osobiście przez Boga tym, którzy mają pokorę, by o to prosić. Spróbujcie a się zakochacie w Jezusie i Maryji,.otrzymacie pokój ducha, radość z miłości i łask płynących z Nieba. Mnie nic więcej nie trzeba!

@swistak: Dlatego wiara jest łaską dawaną osobiście przez Boga tym, którzy mają pokorę
------------
To w jaki sposob ty, czlowiek bez pokory, otrzymales ta laske wiary ?
Udalo ci sie tego wszechmogacego boga wykiwac ?
Jesli to bylo mozliwe to Hitler i Stalin beda przybocznymi twojego boga i beda mordowali swoje ofiary
jeszcze raz z jego przyzwoleniem, jak za pier ...  wyświetl więcej

@swistak:
"W przedszkolu chciałam być zakonnicą. Chodziłam do przedszkola, które było prowadzone przez siostry zakonne. Chociaż te siostry były niedobre i nas biły, to jednak podobały mi się ich kostiumy, takie długie, tajemnicze sukienki." – Maryla Rodowicz

  Kitek,  25/01/2015

@zakrawarski: „…Hitler i Stalin beda przybocznymi twojego boga i beda mordowali swoje ofiary jeszcze raz z jego przyzwoleniem, jak za pierwszym razem !!” …i za drugim i trzecim…!!! A co, może bez Jego przyzwolenia? Księga Hioba opisuje wyraźnie jak to Szatan zdaje Mu sprawozdanie z pobytu na ziemię i jak On każe Mu ją ponownie odwiedzić w określonym celu.

  jukrun,  25/01/2015

Nie moje klimaty

  lewi,  26/01/2015

Chodzi tylko o kasę i wzbudzenie zainteresowania, ponieważ ludzie są bardziej skłonni czytać takie ,,opowiastki'' niżeli przyjąć argumenty biblijne

Nastanie bowiem czas, gdy nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami nagromadzą sobie nauczycieli, by im łechtali uszy;  i odwrócą uszy od prawdy, a zwrócą się ku fałszywym opowieściom. ( 2 Tym 4:3,4)

świetne, więcej proszę

Jak eidać czytamy nie tylko klasykę a i inne niestworzone historie . Po to w końcu są blogi :)

  *Karo*  (www),  01/02/2015

jest przeciwieństwo tego a mianowicie"do piekła i z powrotem" są ludzie którzy albo wierzyli albo tez nie ale tak się znaleźli i raczej ci "mniej" wierzący UWIERZYLI;)

Szkoda, że książka zniknie... :(

@wodoroscik123:
Ciekawe czy rozczarowani nabywcy/czytelnicy tej ksiazki otrzymaja refundacje...

  odik  (www),  20/02/2015

Czytałem t historię, w internecie można znaleźć dziesiątki podobnych przypadków.

  lewi,  20/02/2015

Był w śmierci klinicznej i tyle. Nie był w żadnym niebie, ponieważ żył, człowiek umiera wówczas kiedy następuje śmierć biologiczna. Medycyna wyjaśnia że człowiek będący w stanie śmierci klinicznej miewa halucynacje...

  Andrzej588  (www),  20/02/2015

Nie wiem czy dla każdego, ale dla mnie "życie" po śmierci jest jak najbardziej oczywistą prawdą. W świetle wielu dowodów, brak wiary w takie coś przestaje mieć sens.

@Andrzej588:
Andrzeju, zycze Ci pelnego przygod, wspanialego i ekscytujacego zycia pozagrobowego.
Domyslam sie, ze kazdego ranka budzisz sie z radosna mysla o smierci.
Dzieki takim osobnikom jak Ty Polska jest cywilizacyjnie tam gdzie jest.
Memento Mori

PS
Moze zanim wyjdziesz na spotkanie Panu wszechmogacemu przeczytaj , prosze, artykul:

...  wyświetl więcej

  lewi,  21/02/2015

@Andrzej588: Jakie życie po śmierci , skoro człowiek będący w stanie śmierci klinicznej żyje? Kiedy następuje śmierć BIOLOGICZNA wówczas przestaje funkcjonować mózg i serce, zanikają wszelkie biochemiczne procesy życiowe.

Wiele osób odratowanych ze „śmierci klinicznej” nic nie pamięta. Niektórzy opowiadają, że mieli uczucie unoszenia się w powietrzu. Jedni mówią, że oglądali piękne rzeczy,

...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  18/12/2015

Chłopiec przyznał się do zmyślenia tego wszystkiego!... Dziecięca fantazja zwiodła dorosłych - ale ktoś na tym nieźle zarobił: książka, film... A wszystko to psu na budę!..Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska